Igor Brejdygant "Sieroty" - recenzja książki - księgarnia TaniaKsiazka.pl

 

Igor Brejdygant "Sieroty" - recenzja książki - księgarnia Tania Książka

Uwielbiam sięgać po nowości z gatunku kryminałów czy thrillerów. Tym razem skusiłam się na książkę, którą napisał Igor Brejdygant "Sieroty". Dziś przyszedł czas na moją recenzję, tak więc zapraszam Was do lektury.


Z twórczością tego autora nie miałam do czynienia wcześniej, ale już na wstępie mogę Wam napisać, że planuję to zmienić. Książka, której dziś chcę przedstawić recenzję, zrobiła na mnie pozytywne wrażenie i liczę na to, że inne dzieła tego Pana również mi się spodobają. Zanim przejdę do swojej opinii, tradycyjnie już, zostawiam Wam opis pochodzący od wydawcy:

Śmierć rodziców złamała im dzieciństwo. Teraz robią wszystko, żeby odkryć prawdę i odwrócić swoje losy.

Mija dziesięć lat, od kiedy Ania i Marcin Piotrowscy stracili rodziców. Brutalne morderstwo rozegrało się nocą, w ich własnym domu, a dzieci trafiły do prowadzonego przez zakonnice domu dziecka. Policji nigdy nie udało się ustalić sprawcy bestialskiego czynu. Ania i Marcin po latach szukają więc sprawiedliwości tam, gdzie inni jej dla nich nie znaleźli. Jednak rodzinne tajemnice są bardziej niebezpieczne, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

By uwolnić się od pętających nas wspomnień i wejść w dorosłe życie, trzeba najpierw zrozumieć i zaakceptować swoją przeszłość. Tylko tak możemy wyzwolić się od traum i odnaleźć spokój. 

Zapraszam w zakamarki tej mrocznej opowieści, która była moja, gdy ją pisałem – a teraz należy już wyłącznie do Was.


Igor Brejdygant "Sieroty" - recenzja książki - księgarnia TaniaKsiążka.pl


Ania odbiera swojego młodszego brata Marcina z domu dziecka. Rodzeństwo trafiło pod opiekę sierocińca prowadzonego przez siostry zakonne po tragicznej śmierci matki i ojca. Oboje postanawiają, że muszą odnaleźć zabójcę swoich rodziców i rozwikłać zagadkę. Niewiedza nie daje im spokoju, dlatego też biorą sprawy w swoje ręce. Podczas śledztwa na jaw wychodzą bardzo podobne zabójstwa, które podobnie jak to, które dotyczy rodziców Ani i Marcina pozostają bez wyjaśnienia. Czy rodzeństwu uda się znaleźć zabójcę i postawić go przed sądem? Kim jest morderca rodziców rodzeństwa? Dlaczego zostali zamordowani?

Ta książka wciąga od samego początku. Poznajemy wspomnienia Ani i Marcina. Razem z nimi przenosimy się do dawnych czasów i zderzamy się z bólem, sekretami i rodzinnymi tajemnicami. Nieprzepracowane traumy powodują, że rodzeństwo wpada w pewien obłęd. Jesteśmy świadkami desperackiej walki o sprawiedliwość, której powinno stać się za dość przeszło dziesięć lat temu. Rodzeństwo ujawnia nieudolność policji, której do tej pory nie udało się trafić na trop osoby odpowiedzialnej za tą straszliwą zbrodnię. Ania posiada kontakty w świadku przestępczym, ale również w policji. Marcin z kolei zna dobrego hakera, który też może się przydać. Pojawiają się też inne postaci, które razem z rodzeństwem mają ujawnić to, czego nie zrobiono 10 lat temu. Czy przez to wszystko sami nie staną się celem? Ile będą w stanie zaryzykować dla dobra sprawy?

Uważam, że autor stworzył genialny kryminał, który wciąga już od pierwszej kartki i nie pozwala się odłożyć ani na moment. Uważam, że intryga uknuta została doskonale, osobiście nie udało mi się zgadnąć kto był mordercą i zaskoczyłam się prawdą ogromnie. Książka jest pełna napięcia, ale nie przytłaczająca. Pióro autora jest bardzo ciekawe, czyta się z łatwością i zrozumieniem. Jestem zadowolona, że skusiłam się na tę pozycję i z przyjemnością zamówię sobie coś innego właśnie od Pana Igora. 

Jeśli lubicie książki, które są wciągające i mają doskonale przemyślaną fabułę, to "Sieroty" będzie idealna dla Was. Jeżeli szukacie czegoś innego, to w dziale sensacja i kryminał w księgarni TaniaKsiazka.pl znajdziecie wiele takich tytułów. Dziękuję za współpracę przy tym tytule i możliwość recenzji.

Znacie twórczość tego autora? A może macie już za sobą lekturę "Sierot"? Jak się Wam podobała?

Komentarze

 1. Lubię takie klimaty, chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. oj jeszcze nie miałam okazji czytać ksiązek tego autora, także wszystko przede mną :)
  może uda się przeczytać tą co prezetujesz

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam różne opinie na temat tej książki, jednak mam ochotę się z nią zapoznać. Może Mikołaj przyniesie mi ją w prezencie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. W sumie chyba nie czytała jeszcze takiej książki. Nie wiem jak ja bym odebrała historię tego rodzeństwa, ale zaciekawiłaś mnie na tyle, że chcę spróbować.

  OdpowiedzUsuń
 5. To dobrze, że Twoim zdaniem jest to genialny kryminał. Na pewno będę miała go na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubimy ten sam gatunek. Chętnie poznam tą książkę

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja nie czytam ani kryminałów ani horrorów i wiem że nie jest to książka dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie zwróciłam wcześniej uwagi na ten tytuł, a przecież to gatunek literacki, który bardzo często odwiedzam, będę miała na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam na swojej liście czytelniczej ten tytuł. Nawet planuje go kupić do biblioteki.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram