Chris Carter "Genesis" - recenzja - księgarnia TaniaKsiazka.pl

 

Chris Carter "Genesis" - recenzja - księgarnia Tania Książka

Uwielbiam książki, które wywołują we mnie masę niespodziewanych emocji, a takimi najczęściej są thrillery i kryminały. Gdy zobaczyłam opis tej książki wiedziałam, że to może być coś dla mnie. Mowa o książce napisanej przez autora, który nazywa się Chris Carter "Genesis"


O twórczości autora słyszałam już niejednokrotnie, jednak do tej pory nie było mi po drodze, aby się z nią zapoznać. Opis książki "Genesis" zrobił na mnie wrażenie i pomyślałam, że czas i pora zapoznać się z czymś wychodzącym spod pióra pana Cartera. I takim oto sposobem, ten tytuł znalazł się w mojej domowej biblioteczce. A jak moje wrażenia? O tym za chwilę, bo najpierw chcę zapoznać Was ze wspomnianym opisem:

Niewyobrażalne okrucieństwo.

Morderczy szał, jakiego nie widział nawet Hunter.

Śledztwo, które doprowadzi go do krawędzi.

Czy Robert Hunter w końcu trafił na przeciwnika równego sobie?

– Czy wierzy pan w diabła, detektywie Hunter? – zapytał Barnes, przekazawszy Hunterowi adres miejsca zbrodni.
– Słucham? – Zaciętość na twarzy Huntera ustąpiła miejsca zdumieniu.
– Zapytałem, bo jeśli pan nie wierzy, to może zmienić zdanie po wizycie w tym domu.

Robert Hunter zostaje wezwany na miejsce zbrodni tak makabrycznej, że zaskakuje nawet jego. Sprawa staje się jeszcze bardziej zatrważająca, gdy autopsja ujawnia w ciele ofiary skrawek papieru z fragmentem wiersza.

Niebawem znalezione zostają jeszcze bardziej zmasakrowane zwłoki. Metody i podpis zabójcy się różnią, ale skala okrucieństwa każe detektywom przypuszczać, że sprawca jest ten sam. Obawy Huntera potwierdza kolejny fragment tego samego wiersza odnaleziony podczas oględzin zwłok drugiej ofiary.

Odkrycie nie tylko wiąże ze sobą obydwie sprawy, ale też dowodzi ponad wszelką wątpliwość, że zaczął się morderczy szał seryjnego zabójcy. Metodyczny i zdyscyplinowany sprawca nie zostawia żadnych śladów, dba jednak o to, żeby detektywi wiedzieli, że strach, cierpienie i śmierć ofiar są lekcją, której udziela.


Chris Carter "Genesis" - recenzja - księgarnia Tania Książka


Jak wspomniałam wyżej, autor napisał już trochę książek. "Genesis" to 12 tom z cyklu przygód Roberta Huntera. Nie czytałam wcześniejszych pozycji, więc nie mam porównania, ale po przeczytaniu tej książki wiem, że muszę koniecznie zamówić sobie wszystkie wydane z tej serii tomy.

Robert Hunter zostaje wezwany na miejsce makabrycznej zbrodni. Sam Hunter widząc to wszystko zostaje zaskoczony. Wszystko staje się jeszcze okropniejsze, kiedy po autopsji okazuje się, że w ciele ofiary znaleziono pewną "niespodziankę". Niedługo później odkryte zostają kolejne zwłoki, które wydają się powiązane z poprzednim ciałem przez równie duży stopień okrucieństwa mordercy. Podczas autopsji okazuje się, że tutaj również ktoś zostawił kolejny element w ciele. Sprawy stają się zatem powiązane i być może rozpoczynają ciąg seryjnych morderstw, za sprawą których stoi nieznany sprawca. Niestety, nie pozostawia on żadnych śladów, ale stara się, aby śledczy wiedzieli, że udziela on pewnych lekcji, dla zamordowanych. Czy detektyw Hunter rozgryzie tę zagadkę? Czy ofiary coś łączy? 

Dawno nie spotkałam się z książką, która jest tak mocno przesiąknięta mrokiem i brutalnością. Jego postaci są fenomenalnie wykreowane, inteligentne, przebiegłe i nieosiągalne. W tej książce akcja jest niesamowicie wartka, posiada zawiłą fabułę i jest tak wciągająca i realistyczna, że czytając, czułam się jakbym była jednym z bohaterów. Strach siedział mi dosłownie na moich plecach i niejednokrotnie pojawiły mi się na skórze ciarki. Jak dla mnie ta książka to majstersztyk i jestem przekonana, że sięgnę po wszystkie poprzednie tomy tej serii, bo obok takich dzieł nie można przechodzić obojętnie. 

Jeśli podobnie jak ja, uwielbiacie historie z dreszczykiem, po których musicie ochłonąć, to zerknijcie w dział kryminał i sensacja w księgarni TaniaKsiazka.pl bo właśnie tam znajdziecie ich naprawdę wiele. 

Znacie twórczość Chrisa Cartera? Czytaliście już "Genesis"?

Komentarze

 1. Ten tytuł jeszcze przede mną, a że uwielbiam takie właśnie klimaty powinnam świetnie się w nim odnaleźć. Mega pozytywnie oceniłam Rozmówcę, Galerię umarłych, Polowanie na zło i Dziennik śmierci.

  OdpowiedzUsuń
 2. Autor kojarzy mi się z bardzo klimatycznymi pozycjami, które trzymają w napięciu. Tej jeszcze nie miałam okazji poznać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Skoro to taki kryminalny majstersztyk to tym bardziej jestem ciekawa tego wydania. Uwielbiam zapoznawać się z takimi historiami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mrok i brutalność! Tak, tego szukam! Właśnie takie książki, które później śnią mi się w koszmarach, najbardziej lubię. Zapisuję sobie!

  OdpowiedzUsuń
 5. o to mnie teraz zaciwkaiłaś ta ksiązka jest wręcz dla mnie doskonała, musze ją przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę, że ta księgarnia ma wiele świetnych książek w swojej ofercie. Chyba zamówię sobie coś na mikołaja.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czasem lubię przeczytać coś mocnego. Będę miała na uwadze tą serię

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram