Pomysł na prezent dla wielbiciela łamigłówek

 

Pomysł na prezent dla wielbiciela łamigłówek

Zbliżają się Mikołajki i święta Bożego Narodzenia, więc listopad to dobry miesiąc na zaopatrzenie się w prezenty dla swoich bliskich. W dzisiejszym wpisie chcę wskazać Wam miejsce, gdzie znajdziecie duży wybór kostek do układania dla speedcuberów. Jeśli ktoś z Twoich bliskich lubi takie rzeczy jak kotka logiczne, to zatrzymaj się na chwilę i zobacz.


Osobiście sama bardzo lubię kostki logiczne i nie mówię tutaj tylko o kostkach logicznych, ale też innych tego typu rzeczach. Odkąd pamiętam, bardzo lubiłam łamigłówki i zajęcia, które pozwolą mi łączyć umiejętność logicznego myślenia, zapamiętywania, szukania schematów i wymyślania rozwiązań. Kiedyś nawet, będąc w stolicy, w jednym ze sklepów modelarskich poznałam mężczyznę, który zajmował się układaniem takich rzeczy zawodowo i na czas. To, co mi pokazał, było niesamowitym pokazem, którego nigdy nie zapomnę. Mój syn oglądał go z zaciekawieniem i również postanowił, że będzie uczył się na speedcubera. Aby to uczynić, niezbędny jest odpowiedni sprzęt, a właśnie taki oferuje sklep netcube.com.pl.


Pomysł na prezent dla wielbiciela łamigłówek


W tym sklepie znajdują się klasyczne kostki, sześciany w innych rozmiarach, układanki o innych kształtach, a nawet zmiennokształtne. Dla początkujących znajdują się też zestawy, dzięki którym będą mogli uczyć się układać wiele układanek w krótkim czasie. Poza kostkami, warto zaopatrzyć też taką osobę w akcesoria takie jak smary, naklejki i timery. Po co? O taką kostkę trzeba dbać, aby mogła należycie pracować przez dłuższy okres.

Speedcubing to bardzo ciekawe zajęcie. Nie wiem czy wiecie, ale jest to układanie na czas. Często bez patrzenia lub na przykład jedną ręką. Ciekawostką jest fakt, że od 1982 roku odbywają się mistrzostwa, a w samym XXI wieku liczbę speedcuberów można liczyć w setkach tysięcy. To imponujący wynik, prawda? Mnie to wcale nie dziwi. Jak wspomniałam na wstępie widząc pokaz jednego z takich mistrzów byłam pod ogromnym wrażeniem szybkości, sprytu i umiejętności, a mój syn tak się zachwycił, że w domu ma już kilka różnych kostek, które z radością układa.

Jeśli macie więc wśród swoich bliskich osoby, które są zainteresowane tym tematem, to na wspomnianej stronie z pewnością znajdziecie dla nich idealny prezent na zbliżające się święta.

Znacie jakiegoś speedcubera? Widzieliście taki pokaz składania kostki logicznej na czas?

Wpis promocyjny / Reklama

Komentarze

 1. Czyli coś idealnego dla mojego szwagra. Jak tylko weszłam tu i przeczytałam ten wpis, pomyślałam o nim

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie widziałam, ale jestem przekonana, że to będzie ciekawy pokaz.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta kostka to zmora mojego dzieciństwa... ile ja ich zniszczyłam i tak jej nie ułożyłam. Podziwiam osoby, które umieją ułożyć je całe i to jeszcze w ekspresowym tempie.

  OdpowiedzUsuń
 4. jak byłam mała to zawsze chciałam mieć tą kostkę :D pamiętam jak z kuzynem ją próbowlismy złożyć :D
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja kuzynka uwielbia takie kostki logiczne i swego czasu mierzyła sobie czas, była w tym naprawdę świetna. Ja nie mam cierpliwości do takich zabaw. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mam cierpliwości, a najprawdopodobniej głowy, do takich kostek, jednak zawsze sobie obiecuję, że w końcu jakąś ułożę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czas szybko leci, więc faktycznie przezorny zawsze ubezpieczony, lepiej zaopatrzyć się wcześniej!

  OdpowiedzUsuń
 8. Słyszałam już o peedcubingu, ale w swoim gronie nie znam żadnego gracza. Miałam kiedyś kostkę 3x3.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mój syn układa kostkę z zamkniętymi oczami. Dużo kiedyś ćwiczył. Wczoraj układał i udało się w minutę i 27 sekund, czym się bardzo poirytowal, bo rok temu robił to znacznie szybciej. Ważne jest jednak to, jaką kostkę mamy. Ja kupiłam mu dwie, i to za niemałe pieniądze. Stoją i się kurza. Według niego nie "chodzą" jak powinny. Pół miasta zjechaliśmy (jak nie całe), żeby znaleźć tą, która chciał i tu uwaga, znaleźliśmy w Rossmanie o 3/4 ceny niższej niż te, co mu kupiłam. Jedna rozwalił. Ale na szczęście wiedziałam, gdzie jechać i kupić. Nosi do szkoły i układa. W domu rozmawia ze mną i oczywiście układa, co mnie już do nerwicy zaczyna doprowadzać 🤣

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram