Zmiana ubezpieczyciela OC? Tłumaczymy, kiedy warto to zrobić

 

zmiana-ubezpieczyciela-OC

Stresujemy się bardzo wyborem ubezpieczyciela, ale musimy wiedzieć, że wybór ubezpieczyciela nie jest wcale wyborem, który będzie nam towarzyszył do końca życie. To, że zdecydowaliśmy się na podpisanie umowy, wcale nie oznacza, że musimy przy nim pozostać. Sprawdźmy, jak zmienić ubezpieczyciela. Czy musimy o czymś ważnym pamiętać? Pora to sprawdzić.

Kiedy możemy zmienić ubezpieczyciela OC?

Okazuje się, że zmiana ubezpieczyciela OC nie jest wcale taka trudna, jakby mogło się nam wydawać. Musimy jednak pamiętać, że możliwe jest to jedynie w kilku sytuacjach. O jakich sytuacjach mowa? Mowa o:

        Zmianie ubezpieczyciela, gdy umowa obecna dobiega końca,

        Zmianie ubezpieczyciela, gdy wykupiliśmy podwójne ubezpieczenie OC,

        Zmianie ubezpieczyciela, gdy zakupiliśmy samochód z ważnym ubezpieczeniem OC.

Zacznijmy od pierwszej sytuacji. Umowę na polisę OC zawsze podpisujemy na rok. Gdy zbliża się termin końca obowiązywania danego ubezpieczenia, a my znaleźliśmy inną ofertę, która jest dla nas po prostu korzystniejsza, to śmiało, możemy sobie pozwolić na zrezygnowanie z usług swojego dotychczasowego ubezpieczyciela. Z jakim wyprzedzeniem musimy wymówić ubezpieczenie? Musi to być najpóźniej jeden dzień przed końcem obowiązywania dotychczasowego ubezpieczenia. Można to zrobić listownie, czy też przy pomocy specjalnego formularza online. Na pewno druga opcja jest dla nas opcją wygodniejszą.

A co w sytuacji, gdy wykupiliśmy podwójne ubezpieczenie OC? Zacznijmy od wyjaśnienia, kiedy do takiej sytuacji w ogóle dochodzi. Do takiej sytuacji dochodzi, gdy kupiliśmy OC u nowego ubezpieczyciela, ale nie zdążyliśmy wypowiedzieć umowy w swoim poprzednim towarzystwie ubezpieczeniowym. Wówczas takowa umowa zostaje przedłużona w sposób automatyczny. W takiej sytuacji jak najszybciej powinniśmy zerwać umowę ze swoją poprzednią firmą. Czy będziemy musieli za to ubezpieczenie zapłacić? Tak, ale jedynie za faktyczny okres ochrony. Zatem im wcześniej tego dokonamy, tym dla nas lepiej. Nikt nie chce przecież wyrzucać pieniędzy w błoto.

Zakup samochodu z ubezpieczeniem

A co w sytuacji, w której kupiliśmy samochód używany, który ma jeszcze aktualne ubezpieczenie OC, które zostało kupione przez poprzedniego właściciela? W takiej sytuacji mamy tak naprawdę dwie możliwości. Cóż to za możliwości? Możemy takowe ubezpieczenie zatrzymać. Gdy dojdziemy do wniosku, że jest to dla nas niekorzystne, to możemy z takowego ubezpieczenia w całości zrezygnować. Co ciekawe, możemy to zrobić podczas trwania danej umowy. Jest to na pewno pomocne.

Sporo ciekawych informacji dotyczących ubezpieczenia OC, znajdziemy tutaj https://najtaniejuagenta.pl/poradnik-oc-ac/page/3/. Warto znać swoje prawa i obowiązki. Dzięki temu nie popełnimy żadnego błędu, którego później byśmy mogli żałować. Jest to niezmiernie ważne. Czy o czymś jeszcze powinniśmy pamiętać? Musimy zapamiętać sobie to, że wybór dobrej firmy ubezpieczeniowej i oferty jest tak naprawdę połową sukcesu. Powinniśmy mieć to zawsze z tyłu głowy.

 

Materiał reklamowy / post zewnętrzny

Komentarze

 1. ubezpieczeniami zajmuje się u mnie mój mąż, ja ogólnie omijam tego typu tematy :) :

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tam tego tematu nie ogarniam, tym zajmuje się mój mąż i w sumie wszystko za nas robi nasza agentka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze wiedzieć, bo ja np. zastanawiałam się jak o jest zmieniając samochód z ubezpieczeniami. Dziękuję zatem za rozjaśnienie tematu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pewnie, że nie ma problemu ze zmianą ubezpieczyciela. Każdy klient ma prawo wyboru.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nietak dawno szukałam dobrego ubezpieczenia dla mojej córki w szkole. Wiem że jest ono ważne a wybór nie jest łatwy

  OdpowiedzUsuń
 6. Podziwiam osoby, które prowadzą ten temat w rodzinach, u mnie sprawami ubezpieczenia zajmuje się mąż, ja jakoś od tego trzymam się z daleka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja tak właśnie mam, że często zmieniam, bo dostaje lepsze oferty. Warto czasem poszukac lepszej ceny

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram