Gdzie najlepiej kupować podręczniki szkolne?

 

Gdzie najlepiej kupować podręczniki szkolne?

Nowy rok szkolny to dla wielu rodziców bardzo trudny okres. Nie tylko wiąże się z nerwami dotyczącymi pójścia ich dzieci do szkoły, ich postępów w nauce czy też kontaktów z rówieśnikami, lecz dotyczy także ogromnych wydatków związanych z kupnem wyprawki dla dziecka. Nic więc dziwnego, że to właśnie pod koniec sierpnia wielu rodziców zadaje sobie pytanie, gdzie kupować podręczniki do szkół średnich i podstawowych. Jakie ma się możliwości w tym zakresie?

Księgarnie stacjonarne i internetowe

Od jakiego miejsca rodzice zaczyna szukać książek dla swoich dzieci? Rzecz jasna pierwsze swoje kroki kierują oni w stronę księgarń stacjonarnych. Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że możliwe jest tam kupienie zupełnie nowych książek, które charakteryzują się idealną jakością. Co więcej, księgarnię zawsze są bardzo dobrze wyposażone, więc podczas jednej wizyty można nabyć dosłownie wszystkie podręczniki do szkół podstawowych, które się potrzebuje. Jakie są wady takiego miejsca? Rzecz jasna najważniejszą wadą jest cena, która jest naprawdę bardzo wysoka.


Drugim rozwiązaniem w tym zakresie jest kupowanie książek w księgarniach internetowych. Również mają one ogromny wybór, a dzięki temu, że sprzedaż odbywa się przez internet, możliwe jest zakupienie potrzebnych książek w niższych cenach. Oczywiście liczyć się trzeba z tym, że ich dostawa może zająć kilka dni.

Kupowanie używanych książek przez internet

Jeśli kogoś mimo wszystko nie stać na kupienie nowych książek, powinien zdecydować się na zakupienie książek używanych. Gdzie je można nabyć? Jak się okazuje, istnieje bardzo duży rynek podręczników dla szkół podstawowych i średnich z drugiej ręki w internecie.


Gdzie konkretnie warto szukać takich książek? W sieci znaleźć można naprawdę wiele stron z ogłoszeniami lub też aukcjami, na których rodzice wystawiają nieużywane już przez ich pociechy książki. Oczywiście są one znacznie tańsze niż te w sklepach, lecz liczyć się trzeba z tym, że ich stan może być naprawdę różny i łatwo kupić książki zniszczone. Co więcej, nie da się zakupić u jednego sprzedawcy wszystkich książek, więc wymaga to naprawdę długich poszukiwań.

Szkolne kiermasze

Jakie jest zdecydowanie najlepsze miejsce na to, aby kupować książki dla swojego dziecka do szkoły? Jak się okazuje, bezdyskusyjnie najlepszym sposobem jest udanie się na szkolny kiermasz. To właśnie tam dzieci z klas wyższych oferują swoim młodszym kolegom swoje książki. Będą on stosunkowo tanie, a co więcej, w jednym miejscu uda się kupić wszystkie potrzebne pozycje. Jest to więc rozwiązanie ekonomiczne, a jednocześnie bardzo wygodne.

*wpis promocyjny

Komentarze

 1. Dzięki szkolnym kiermaszom i dokonywaniu zakupów online można sporo zaoszczędzić przy zakupie podręczników szkolnych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ze szkolnych kiermaszów korzystamy i to jest ogromny plus zwłaszcza, jeśli chodzi np. o lektury. U nas ciężko jest dostać w bibliotece. Zazwyczaj dzieci na hura lecą, egzemplarzy nie jest na tyle dużo, żeby każdy się załapał i jest klops. A tu kupisz i możesz przewidzieć, że pójdzie na dalsze pokolenie (jeśli w domu jest rodzeństwo i plan lektur się nie zmieni). Także warto korzystać.

  OdpowiedzUsuń
 3. ja pamiętam jak się chodziło właśnie na takie kiermasze, mieliśmy jedną miejscówkę upatrzoną i tam za grosze się kupowało
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 4. Podręczniki i ich zakup to mordęga. Ciągle coś się zmienia i uaktualnia, więc trzeba kupić najczęsciej nowy, nie kupować używany.

  OdpowiedzUsuń
 5. Puki co, nie do końca interesuję się tym tematem, bo wszystkie książki dzieci otrzymują w szkole, jedynie muszę kupować książki do niemieckiego, ale te zostawia dla nie koleżanka. Przyjdzie na to czas to raczej postawię na stacjonarną księgarnię albo wybiorę się na kiermasz. Raz kupiłam książki Lenie w księgarni internetowej, bardzo polecanej i nigdy więcej. W ciągu roku szkolnego okazało się, że książka jak i ćwiczenia były mocno wybrakowane.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zakupy podręczników w Internecie, to najlepsza opcja. Nie ma problemu z dostępnością, a wybór jest ogromny, nie to co w księgarniach stacjonarnych, gdzie czasami trzeba czekać 1-2 tygodnie za konkretną książką. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Podręcznik zdobywaliśmy z różnych źródeł, ale większość niestety musieliśmy kupić w księgarni, bo mieliśmy nieszczęście do zmian programowych.

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj tak, ja sama zawsze kupowałam książki na kiermaszach i cenowo wychodziło najkorzystniej!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram