Najdroższe perfumy na świecie. Skąd takie zawrotne ceny?

 

Najdroższe perfumy na świecie. Skąd takie zawrotne ceny?

Zmysł węchu jest niesamowity pod wieloma względami. Choć bywa pomijany jako ważny, na rzecz wzorku i smaku, to on sprawia, że możemy poczuć najpiękniejsze zapachy, które nas otaczają. Jest to o tyle niesamowite, że istnieje coś takiego jak pamięć zapachowa. Zapachy utożsamiane są z konkretnymi emocjami. Co ciekawe nawet po kilku dekadach człowiek jest w stanie przypomnieć sobie, jak pachniał dziadek czy babcia, jakie były ich ulubione zapachy. Z pewnością w pamięć zapadają również najdroższe perfumy na świecie.

Jeśli chodzi o ceny najdroższych zapachów to faktycznie zwalają one z nóg. Jednak to nie tylko zapach jest tak cenny. Wpływ na to ma wiele czynników. Które perfumy są obecnie najdroższe?

Dlaczego te perfumy są takie drogie?

Niekoniecznie chodzi o sam zapach. Wpływ na cenę ma między innymi to, kto je wypuszcza na rynek. Jeśli jest to znana osoba, firma, marka modowa, to również cena może być już na starcie wyższa. Pod warunkiem że marka jest ceniona, lubiana przez znanych i bogatych, a także słynie z najlepszych perfum.

Cena perfum to nie tylko zapach. To bajkowe, bardzo cenne flakoniki. Nie jest to zwykła buteleczka, a prawdziwe dzieło sztuki, na którym nie brakuje drogocennych diamentów, złotych detali i innych cenionych przez bogatych dodatków.

Najdroższe perfumy na świecie są wypuszczane w niewielkich, limitowanych seriach. Dla kolekcjonerów zapachów to coś, co muszą mieć. Limitowana seria to coś specjalnego, unikalnego, tylko dla wybranych. Mogąc pozwolić sobie na coś takiego, ludzie podkreślają swój status.

Wpływ na cenę perfum mają również inne rzeczy. Oczywiście jest to receptura, drogie składniki i sam zapach. Najdroższe perfumy świata zaskakują pod wieloma względami.

Najdroższe perfumy świata- top 5

1. Shumukh, The Spirit od Dubai- zasługiwać na najwyższe

Flakonik dubajskich perfum kosztuje 1,3 mln $. Zapach powstał po kilkuset próbach, prowadzonych przez trzy lata. Stoją za nim najbardziej znane nazwiska w świecie zapachów. Osoby uznawane za mistrzów w swoim fachu.

W składzie perfum są unikatowe dodatki z całego świata. Wśród nich między innymi indyjski agar i paczula ylang-ylang. Poza tym czysta turecka róża oraz kadzidło, które na skórze utrzymuje się 12 godzin.

Dziełem sztuki jest flakonik. Już on sam ma ogromną wartość, dlatego zapach należy do najdroższych perfum na świecie. Na flakoniku jest 3571 diamentów, perły, topaz, złoto i srebro. Patrząc na taki kaliber wykonania opakowania dla zapachu, cena właściwie nie dziwi. Dodając do tego znane nazwiska, które słyną z tworzenia najlepszych na świecie zapachów i pochodzenie składników, powstają najdroższe perfumy świata.

2. DKNY Golden Delicious- pyszne złoto

Za drugie najdroższe perfumy na świecie trzeba zapłacić 3 mln zł za 100 ml. Patrząc na nie ma się wrażenie obcowania z bardzo drogim, błyszczącym, luksusowym dziełem sztuki.

Twórcy tego zapachowego dzieła do jego stworzenia wykorzystali 2090 kamieni szlachetnych. Wśród nich żółte szafiry i różne diamenty (białe, różowe, kanaryjskie). Każdy kamień był ręcznie nakładany na buteleczkę perfum.

Za tymi perfumami stoi marka DKNY. Bardzo dobrze znana wszystkim lubiącym modę. Słynąca z luksusowych produktów. Najdroższe perfumy na świecie DKNY Golden Delicious powstały we współpracy z Martinem Katzem, jubilerem.

3. Clive Christian No.1 Imperial Majesty- cesarska mość

Już sama nazwa tych perfum wskazuje na to, że tanio nie będzie. Imperial Majesty to trzecie najdroższe perfumy na świecie. Za flakonik 500 ml trzeba zapłacić około 640 tys. zł.

Brytyjska, dobrze znana w świecie zapachów, perfumeria ma ponad wiekową tradycję. Clive Christian zaoferował limitowaną serię, właśnie  No.1 Imperial Majesty. Tylko 10 sztuk perfum elitarnych, luksusowych, dla wybranych.

Flakonik powstał z kryształu Baccarat. Ozdobiono go złotem i diamentami. Robi niezwykłe wrażenie.

4. Baccarat Les Larmes Sacree de Thebes- tylko trzy flakoniki

Zdecydowanie luksusowe i jedne z najdroższych perfum na świecie to Baccarat Les Larmes Sacrees de Thebes. Flakonik ma kształt piramidy i został wykonany ręcznie. Perfumy kosztują około 30 tys. zł.

Za tymi cennymi perfumami stoi jedna z najstarszych firm produkujących perfumy na świecie. Oni wiedzą jak tworzyć zachwycające zapachy. W tym przypadku jest to zapach orientalny, w serii bardzo limitowanej, zaledwie trzech flakoników.

5. Chanel Grand Extrait- duży ekstrakt

Wśród najdroższych perfum na świecie nie mogą nie znaleźć się zapachy Chanel. Któż nie zna tej marki? Flakonik 225 ml to koszt nieco ponad 9 tys. zł. W tych perfumach zamknięta jest róża majowa i jaśmin z Grasse.

Flakonik w porównaniu z wcześniejszymi jest minimalistyczny. Natomiast można to uznać za plus, bo perfumy są w bardziej przystępnej cenie. Dla kolekcjonerów te perfumy Chanel to absolutny must have.

Najdroższe perfumy świata bardzo często są tylko ozdobą, częścią kolekcji bądź inwestycją. Takie zapachy zawsze będą w cenie.

 

*Wpis promocyjny

Komentarze

 1. O kurczaki, mi czasami szkoda wydać te 100-200 zł na perfumy, a gdzie dopiero takie kosmiczne ceny. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie perfumy, to moje marzenie, ale pomarzyć nikt przecież nie zabroni. Póki co, cieszą mnie ulubione Miss Dior czy zapachy Chloe :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na najdroższe perfumy świata na pewno się nie skuszę, ale dobrze wiedzieć co wpływa na ich cenę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dżizas toż to nie moje progi cenowe, bo mi to tylko na waciki ledwo styka 🤣 ale to fakt. Myślę, że tu bardziej chodzi o kolekcjonerów. Bo to nie lada gratka zdobyć coś unikatowego wypuszczanego w kilku dosłownie czasem egzemplarzach.

  OdpowiedzUsuń
 5. W życiu bym nie wydała tyle na perfumy, nawet gdybym spokojnie mogła sobie na to pozwolić, ale niektórzy właśnie takich milionowych kwot potrzebują, aby poczuć się pewnie w swojej skórze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Też się kiedyś zastanawiałam skąd takie ceny niektórych perfum. Ja zdecydowanie wolę mieć dużo perfum ale tanszych wersji.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bałabym się, że mi się wymsknie z rąk i potłucze! Chyba są jednak dla albo bajecznie bogatych, albo kolekcjonerów, bo np. 10 sztuk to po pewnym czasie będzie warte tylko więcej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Perfumy to ogólnie bardzo ciekawe zagadnienie. Jednak z tych "przyziemnych" i dostępnych dla zwykłych śmiertelników ważna jest jakość i trwałość zapachu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. O rany, przyznam, że mnie zszokowałaś tymi cenami. Nigdy nie myślałam, że ktośdałby tyle kasy na mały flakonik perfum...

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie znam nazw tych perfumów, to zupełnie nie dla mnie. Ja mam kilka sprawdzonych zapachów, ale rozumiem, że niektórzy lubią zbierać takie okazy.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram