Jakie książki kupić w prezencie dla nastolatki?

 

Jakie książki kupić w prezencie dla nastolatki?

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Koniec listopada to ostatni dzwonek, aby zaopatrzyć się w prezenty dla swoich bliskich. Jeśli masz wśród nich nastolatkę, która lubi czytać książki, to ten wpis może Cię zainteresować.


Niestety wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest czytanie książek. Daje ono wiele korzyści takich jak relaks, poszerzanie wiedzy czy poczucie dobrze wykorzystanego czasu. Czynników, które można zaliczyć do pozytywnych podczas czytania można wymienić całą masę, dlatego bardzo ważne jest, aby nauczyć swoje dzieci sięgania po książki samodzielnie. Gdy pociechy są małe, czytają książeczki razem z rodzicami, ale gdy dorastają, często o nich zapominają, a jedynymi egzemplarzami, które biorą do rąk są lektury szkolne. Warto pamiętać o tym, że książki poprawiają pamięć, uwalniają od stresu jednocześnie uspokajając, kształtują charakter, wzbogacają słownictwo i pogłębiają wiedzę. Jeśli należysz do rodziców, którzy dbają o to, aby ich dzieci regularnie czytały, ale są już nastoletnie i nie wiesz, co im kupić, to może tutaj znajdziesz coś dla nich.

Jeżeli posiadasz nastoletnią córkę, która lubi czytać, ale historie o księżniczkach są już dla niej zbyt dziecinne, a nie chcesz, aby czytała typowe obyczajówki przepełnione seksem czy przemocą, to książki Young Adult mogą ją zainteresować. Książki z tego gatunku możecie kupić np. w sieci Empik. Tego typu pozycje stworzone są właśnie dla osób w wieku dojrzewania. Ci ludzie nie są już dziećmi, ale do dorosłych też nie możemy ich zaliczyć. W takich tytułach bohaterowie są w wieku nastoletnim i uczą się funkcjonować w świecie. Jest to kluczowy czas dla ich rozwoju, ponieważ kształtuje się wtedy ich tożsamość, poznają własne ja i zakochują się po raz pierwszy. Nie znajdziecie tutaj rażących czy gorszących scen, więc bez obaw możecie takie pozycje podsuwać swoim pociechom. 


Jakie książki kupić w prezencie dla nastolatki?


Jeżeli masz w domu nastoletniego syna, to również możesz mu podarować książki z tego gatunku. Wielu ludzi nie wie, że wśród pozycji Young Adult znajdują się również książki z fantastyki czy detektywistyczne, które mogą zainteresować młodego mężczyznę. Jeśli nie przepada za takimi pozycjami, to warto rozejrzeć się za książkami tematycznymi lub hobbystycznymi. Dla miłośnika motoryzacji świetnym prezentem będą wszelkie albumy, miłośnikowi komputerów można wręczyć książki z algorytmami, a sportowcowi poradniki, albumy czy biografie znanych w tej dziedzinie osób. Wybór jest ogromny, a ostateczna decyzja należy do Was - rodziców. 

Pamiętajcie, że książka jest zawsze doskonałym pomysłem na prezent dla dziecka czy nastolatka, który lubi czytać. Jeśli masz takiego wśród swoich bliskich, to dbaj o to, aby kontynuował swoją przygodę z czytaniem  i nigdy się z nią nie rozstawał.

Czy Wasze dzieci należą do tych czytających? Po jakie książki najbardziej lubią sięgać?

*post sponsorowany

Komentarze

 1. ja miałam problem co kupić siostrzenicy na prezent urodzinowy ale ostatecznie dałam kasę, sama wybierze sobie to co najbardziej lubi

  OdpowiedzUsuń
 2. Z książką na prezent to nie zawsze da się trafic, dlatego ja kupuję je jedynie mojej córce, bo wiem co lubi.

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie w sumie różnie. Są książki, które czytają, są takie, do których nie podejdą nawet. Mimo to każde z moich dzieci ma jakąś ulubioną serię, którą czyta.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mam dzieci, ale ja już od dzieciństwa lubiłam zaczytywać się w kolejnych wydaniach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja córka ma 8 lat i jak na razie wybierz książki w których pojawiają się zwierzęta

  OdpowiedzUsuń
 6. Mój dwulatek uwielbia atlasy zwierząt i takie książki mu właśnie kupiłam. Lepiej zapamiętuje nazwy niż ja :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Moje dzieci wyrosły już z nastoletnich książek, ale miło wspominają ten okres, dzięki nim sięgają po inne przygody czytelnicze.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przydatny wpis i ważny temat szczególnie teraz, gdy zbliżają się mikolajki i Boże Narodzenie

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram