Lily White "Psycholog" - patronacka recenzja książki

 

Lily White "Psycholog" - patronacka recenzja książki

Ostatnie trzy miesiące tego roku nie są dla mnie łaskawe i co chwila, któreś z moich dzieci znajduje się w szpitalu w związku z czym mam spore opóźnienia. Dziś wracam do Was z recenzją książki, którą objęłam patronatem medialnym. "Psycholog" Lily White musiał trochę poczekać na publikację na moim blogu, ale w końcu jest.


Zanim opowiem o swoich wrażeniach po lekturze, chcę zostawić Wam tradycyjnie już opis ze strony wydawnictwa, dzięki czemu będziecie mogli mniej więcej poznać fabułę, która moim zdaniem jest bardzo interesująca.

Justin Redding jest psychologiem i właśnie otrzymał zadanie w sprawie dotyczącej wielokrotnego morderstwa. Ma przesłuchać młodą kobietę Rainey Day – jedynego żyjącego świadka wydarzeń, w których zginęły cztery osoby.

Już oglądając taśmy z przesłuchań policji razem z Rainey, mężczyzna orientuje się, że dziewczyna ma coś w sobie. Coś magnetycznego i tajemniczego. Jest też piękna i z pewnością przyciąga uwagę niejednego faceta.

Kiedy Justin umawia się z nią na rozmowę, nie ma pojęcia, czego się spodziewać. Tymczasem Rainey zaczyna opowiadać mu swoją historię, od momentu, gdy w wieku siedemnastu lat zamieszkała z matką w szemranej dzielnicy. Psycholog dochodzi do wniosku, że ma do czynienia z dziewczyną, która od nastoletnich lat była prostytutką, brała narkotyki i wciąż ryzykowała życie. Z dziewczyną, wokół której giną ludzie, której wielu mężczyzn pożąda i której sekrety Justin pragnie poznać.

Jednak nie wszystkie powinien…


Lily White "Psycholog" - patronacka recenzja książki

Lily White "Psycholog" - patronacka recenzja książki


Rainey Day, to kobieta, która jako jedyna przeżyła masakrę. Znaleziono ją pobitą i przywiązaną do łóżka w domu, którym dokonano zbiorowego zabójstwa. Jest jedynym świadkiem wydarzeń tamtej nocy. Do przesłuchania jej przydzielono psychologa Justina Reddinga. Otrzymał on informację, że policjanci, którzy byli w pobliżu kobiety stwierdzili, że jest dziwna, ale czuli do niej jakieś tajemnicze przyciąganie i pożądanie. Mężczyzna jednak nie zraża się i przystępuje do przesłuchania kobiety. Nie spodziewał się jednak, że usłyszy tak straszną i bolesną historię. Sprawia to, że chce poznać Rainey bliżej i odkryć wszystkie jej sekrety. Czy jest jednak na to gotowy? Czy znajomość z kobietą jest bezpieczna? Jakie sekrety ukrywa Rainey?

Bardzo lubię twórczość Lily White. Po "Jej stalkerze"wiedziałam, że autorka potrafi stworzyć niesamowity klimat w książce i wciągnąć do swojego świata każdego czytelnika. Wiedziałam też, że nie wiadomo czego można się spodziewać w kolejnej książce wspomnianej autorki. W tej powieści porusza ona bardzo kontrowersyjny temat i ciężko zakwalifikować książkę do tych, które lubię i które mi się podobały. Nie ze względu na to, że nie byłam usatysfakcjonowana, ale przez to, co w niej znajdziemy. Śmiało mogę powiedzieć, że jest to thriller z elementami mocnego romansu, bo sceny seksu tutaj przedstawione są ostre, pełne pożądania, momentami niesmaczne i odrzucające. Myślę, że wrażliwi czytelnicy zupełnie się tutaj nie odnajdą, więc od razu Wam mówię, że jeśli mocno przeżywacie takie sceny - to nie sięgajcie po tę książkę. 

Rainey to bohaterka pełna tajemnic. Jej historia jest mocno zagmatwana i mroczna, a świat, który ją otacza bywa brutalny i niesprawiedliwy. Kobieta mimo wszystko wydaje się twardą babką, która do ostatniej kropli krwi walczy o swoje, co mnie w niej ujęło i pozwoliło mi się z nią polubić. 


Lily White "Psycholog" - patronacka recenzja książki


Zakończenie historii wbiło mnie w fotel. Wiedziałam, że autorka lubi czytelnika mocno zaskoczyć, ale teraz przeszła samą siebie. Zupełnie czegoś innego się spodziewałam, ale jestem "zadowolona". Po przeczytaniu miałam niezły bajzel w głowie i miliony pytań, a właśnie takie emocje sprawiają, że kocham czytać. 

Na koniec dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe za możliwość objęcia patronatem medialnym tej książki i naszą współpracę. Jesteście wspaniali i cieszę się, że wydajecie tak emocjonujące książki.

Dajcie znać czy mieliście okazję poznać twórczość Lily White? A może macie już "Psychologa" za sobą?

____________________________________________________

Skoro jesteśmy przy gorących rzeczach, to warto też poruszyć inny temat. Najważniejszym elementem ochrony przeciwpożarowej jest zapobieganie powstawaniu pożarów oraz w przypadku, gdy już do nich dojdzie, ochrona zdrowia i życia ludzkiego oraz minimalizacja strat. W związku z tym warto zdecydować się na takie rozwiązania jak systemy przeciwpożarowe bez względu na to, w jakim mieście mieszkamy. O te kwestie warto dbać nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale również przez regulacje określonych przepisów prawnych. Jeśli szukacie tego typu usług, to warto zerknąć na stronę: https://www.nofire.pl/.

Komentarze

 1. Książka zapowiada się świetnie dlatego cieszę się, że ją mam w biblioteczce i będę mogła wkrótce przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że skoro w tej książce nie brakuje romansu z przyjemnością polecę ją siostrze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam dotychczas o tej autorce, ale sama fabuła książki, jak również wątki w niej się znajdujące brzmią na prawdę interesująco. Chętnie ją przeczytam, ale póki co muszę uporać się z zaległościami i pomyśleć, jak ogarnąć książki, które mam już dosłownie wszędzie.

  OdpowiedzUsuń
 4. ksiązka wydaje się niezwykle wciągająca, mam nadzieję, że będe mieć okazję ja przeczytać :)
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram