Najlepszy kolagen do picia – jaki wybrać?

 Materiał zewnętrzny / reklama

Najlepszy kolagen do picia – jaki wybrać?

Każda z nas chce jak najdłużej wyglądać pięknie i młodo. Niestety czasu nie da się zatrzymać. W pewnym wieku kolagen, który pomaga nam zachować piękny wygląd, zaczyna być produkowany w coraz to mniejszej ilości. Jest to całkowicie normalne i nieuniknione. Nasza skóra traci elastyczność, pojawiają się na niej zmarszczki, włosy też nie są już tak lśniące i mocne. Próbujemy stosować różnego rodzaju diety i nawilżające kremy. Jednak to nie wystarczy. Co możemy jeszcze zrobić, by zachować młodość? Zacząć suplementować kolagen.

Kolagen – co to właściwie jest?

Kolagen to białko, które jest budulcem tkanki łącznej w naszym organizmie. Łączy się z innymi białkami strukturalnymi, a także np. kwasem hialuronowym. Ma ono nie tylko zbawienny wpływ na naszą skórę, włosy czy paznokcie, ale także na wchodzi w skład kości czy stawów. Dzięki niemu nie tylko nasza skóra jest elastyczna, ale także naczynia krwionośne. Choć kojarzy nam się on głównie z pięknym i młodym wyglądem, to ma on o wiele więcej zastosowań. Jest on także składnikiem rogówki oka. Nie zawsze zdajemy sprawę, jak ważny jest kolagen w naszym życiu. Aż 70% skóry, włosów i paznokci oraz niemal 100% tkanek łącznych składa się właśnie z niego. Spaja nasz organizm i łączy go w jedno. Bez niego nie bylibyśmy w stanie funkcjonować.

Czy warto suplementować kolagen, a jeśli tak, to kiedy i kto powinien to zrobić?

Może się wydawać, że nie ma sensu suplementować kolagenu, skoro jest on wytwarzany przez ludzki organizm, jednak niestety w pewnym wieku jego produkcja spada. Każda osoba po 30 roku życia powinna zacząć suplementację kolagenu, jeśli chce jak najdłużej wyglądać młodo. Oczywiście zdrowa dieta, odpowiednia ilość płynów i regularna aktywność fizyczna jest ważna, ale to nie wystarczy. Trzeba też mieć na uwadze, że życie w ciągłym stresie, różnego rodzaju toksyny, promieniowanie słoneczne, a nawet zanieczyszczenie powietrza mogą sprawić, że produkcja kolagenu znacznie spadnie. Im szybciej zaczniemy regularną suplementację, najlepiej jeszcze przed pojawieniem się pierwszych zmarszczek, tym lepiej.

Jaki kolagen wybrać dla siebie?

Najlepszy kolagen to taki, który jest wytwarzany w procesie hydrolizacji. W ten sposób wytwarzany jest zarówno kolagen rybi, jak i wołowy. Ma on mniejsze cząsteczki i jest lepiej przyswajalny. Najlepiej by suplement miał w swoim składzie witaminę C oraz kwas hialuronowy, dzięki temu jego działanie będzie o wiele lepsze. Ważna jest także jego forma. Bardzo wygodny jest np. kolagen do picia.  Jeśli nie wiesz, jaki będzie najlepszy kolagen do picia, zerknij na stronę Collibre.eu. Tam na pewno znajdziesz produkt dla siebie. Jeśli chcesz mieć zdrowe stawy i kości oraz piękną skórę, włosy i paznokcie, rozpocznij suplementację, zanim pojawią się pierwsze zmarszczki. Pamiętaj, by przed rozpoczęciem jego przyjmowania tak jak w przypadku wszystkich leków czy suplementów, skonsultować się z lekarzem specjalistą. Trzeba pamiętać, że mimo wszystko produkt ten może uczulać.

 

Materiał reklamowy

Komentarze

 1. Słyszałam o wpływie kolagenu na stan skóry, za to chyba udowodniono, że na stawy ten skomplementowany to nie działa tak, jak byśmy tego chcieli. Ale zawsze warto pomyśleć o zdrowiu przez odpowiednią dietę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cały czas się zastanawiam nad zakupem kolagenu do picia i już prawie się zdecydowałam na markę, którą wybiorę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sporo osób decyduje się na picie kolagenu, gdyż widzą jego pozytywne efekty.

  OdpowiedzUsuń
 4. sporo informacji zawarłaś w tym poście, sama staram się pić kolagen chociaż muszę przyznać że ciężko przychodzi mi jego smak
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja chyba bym nie dała rady pić kolagenu, nie podchozi mi jego smak, co niestety odczuwam wtedy boleśnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja najbardziej w kolagenie nie lubię jego smaku, bo doskonale wiem jak fajnie potrafi wpłynąć na skórę! Smak da się przeżyć, jeśli ma takie drogocenne składniki i działa cuda :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram