Jak opanować elektryzujące się włosy?

 

Jak opanować elektryzujące się włosy?

Każdy chce mieć fajną fryzurę. Dla jednych będzie to perfekcyjna stylizacja włosów, a dla innych — artystyczny nieład. Wszyscy mają prawo inaczej pojmować świetny styl, chociaż oczywiście ludzie najczęściej przy wyborze fryzury kierują się modą w zakresie strzyżenia, koloryzacji i pielęgnacji włosów. Sporo osób narzeka na naelektryzowane włosy. To niepożądane zjawisko może powstawać od nakrycia głowy w okresie jesienno — zimowym. Dowiedz się, co pomoże na elektryzujące się włosy. 

1. Podstawy pielęgnacji włosów

2. Elektryzowanie włosów jako problem powszechny

3. Elektryzujące się włosy suche i nie tylko

Nieodpowiednie mycie i suszenie włosów, a także sposób ich czesania mają wpływ na elektryzowanie się. Noszenie czapki i noszenie ubrań ze sztucznych materiałów w szczególności może wzmagać proces elektryzowania. Zapobiegawczo można na przykład stosować płyny do płukania tkanin o działaniu antystatycznym oraz kosmetyki, które są w stanie ujarzmić elektryzujące się włosy. Trzeba też z należytą troską dbać o końcówki włosów, które mogą mieć tendencje do rozdwajania się. 

Podstawy pielęgnacji włosów

Trzeba wiedzieć, w jaki sposób pielęgnować skórę głowy — dzięki temu można zapobiec występowaniu łupieżu czy wypadaniu włosów. Dobór kosmetyków jest bardzo ważny. Innego szamponu potrzebują włosy tłuste, a innego suche włosy. Mycie włosów to czynność, którą można wykonywać codziennie lub według indywidualnych potrzeb. Zabieg olejowania włosów może dobrze działać na suche końcówki włosów i ogólnie poprawić ich kondycję. Należy wybrać również dobrą szczotkę do czesania włosów. 

Elektryzowanie włosów jako problem powszechny

Prawie wszyscy wiedzą, z czym wiąże się efekt elektryzowania włosów. Jest to zjawisko dość irytujące i kłopotliwe, zwłaszcza po zdjęciu okrycia głowy. Włosy elektryzują się w nadmiernie przesuszonych obiektach biurowych lub mieszkalnych, co jest problemem zwłaszcza w czasie zimy. Zbyt wysoka temperatura, brak wietrzenia i niestosowanie nawilżaczy powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach to czynniki, które zwiększają ryzyko elektryzowania się włosów. Mogą na to mieć też wpływ wykładziny i dywany z tworzyw sztucznych. Zdecydowanie lepsze są jednak naturalne tkaniny stosowane do wystroju wnętrz i produkcji odzieży. 

Elektryzujące się włosy suche i nie tylko

Elektryzowanie się włosów niszczy wygląd fryzury. Człowiek ma wrażenie, że uratuje go jedynie natychmiastowe wygładzenie włosów. Szczotki, które mają naturalne włosie i suszarki z jonizacją powietrza to pierwszy krok do tego by, zacząć sobie z tym problemem. 

*wpis reklamowy

Komentarze

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram