H. C. Warner "Idealna" - recenzja książki - księgarnia Tania Książka

 

H. C. Warner "Idealna" - recenzja książki - Tania Książka

Po książki sięgam zarówno z ciekawości jak i z polecenia. Tym razem wracam do Was z recenzją historii, na którą skusiłam się dzięki polecenia znajomej blogerki, której ufam, bo mamy podobny gust czytelniczy. 


Odkąd pamiętam uwielbiam sięgać po thrillery i kryminały, chociaż często też czytam romanse. Tych ostatnich na moim blogu znajdziecie najwięcej, ale od pewnego czasu staram się wrzucać Wam recenzje książek różnego gatunku. Książka H. C. Warner "Idealna", to thriller psychologiczny, który zaintrygował mnie swoim opisem, a recenzja koleżanki po fachu sprawiła, że musiałam tę książkę zamówić dla siebie. Zanim jednak dojdziemy do mojej opinii po lekturze, zostawię Wam opis od Wydawnictwa Albatros. 

MROCZNY THRILLER PSYCHOLOGICZNY Z ODWRÓCONYMI ROLAMI. TAJEMNICE, KŁAMSTWA, ZEMSTA I ZDRADA.

Piękna, żywiołowa, bystra, seksowna… Po prostu IDEALNA! Marzenie każdego mężczyzny. Ben, który wciąż liże rany po rozstaniu z długoletnią partnerką, nawet nie śmiałby śnić o takiej dziewczynie. Tymczasem Bella przebojem wkracza w jego świat i wkrótce jest w niej zakochany po uszy. Kiedy postanawia ją poślubić – choć właściwie to ona podejmuje decyzję – nie ma pojęcia, że wkrótce jego dobre stosunki z rodzicami legną w gruzach, a długoletnie przyjaźnie będzie musiał złożyć na ołtarzu „szczęścia małżeńskiego”. Klasyczna zaborcza żona, która dopiero po ślubie pokazuje pazurki i próbuje zrobić z męża pantoflarza? O nie! Bella ma swój diaboliczny plan i realizuje go z żelazną konsekwencją. A Ben, który właściwie nic nie wie o jej przeszłości, coraz bardziej pogrąża się w tym toksycznym związku i nawet się nie orientuje, że został wrzucony w środek koszmaru.

Błyskotliwa powieść, zapierająca dech w piersiach. Adele Parks, autorka powieści „Kłamstwa, wszędzie kłamstwa” Mroczna gra w zgadywanki, którą czyta się z taką samą przyjemnością, z jaką się o niej opowiada. Louise Candlish, autorka powieści „Tuż za ścianą” Mroczny, niepokojący thriller o synowej z piekła rodem. Piers Morgan Inspirująca lektura z niesamowitym zwrotem akcji. „The Sun”.


H. C. Warner "Idealna" - recenzja książki - księgarnia Tania Książka


Nasza główna bohaterka Bella jest po prostu IDEALNA. Jest przepiękną, kochającą kobietą o dobrym sercu, wspaniałą kochanką i czarującą damą. Każdy mężczyzna marzy o takiej kobiecie. Jednak jej wspaniałość kończy się, kiedy facet jej podpadnie. Tak naprawdę niewiele trzeba, aby zaleźć jej za skórę. Kiedy tak się stanie, to nie ma odwrotu. Z idealnej staje się potworem w ludzkiej skórze, a związek z nią zamienia się w koszmar. 

Ben jest dumny ze swojej "zdobyczy" w postaci Belli. Przepiękna kobieta, która wydaje się ideałem szybko zdobywa serce mężczyzny. Prędko również zachodzi w ciążę i zostaje jego żoną. Niestety, ku zdziwieniu mężczyzny, Bella po ślubie zamienia się w potwora. Jest agresywna, lubi pełną kontrolę i wszystko musi być tak, jak ona sobie zamarzy. Staje się "katem", który gardzi Benem i uzależnia go od siebie na taką skalę, że mężczyzna znajduje się w potrzasku. Bywa tak, że facet próbuje uwolnić się od kobiety, jednak ta, w tym momencie go "czaruje" i mówi, że nie potrafi bez niego żyć, aby tylko zatrzymać go przy sobie. Czemu tak się dzieje? Na to pytanie odpowiedź zna tylko Bella, która chce się zemścić na swoim mężu. 


H. C. Warner "Idealna" - recenzja książki - księgarnia Tania Książka


Książka ta nie jest typowym thrillerem, w którym czujecie prawdziwy strach i przechodzą Wam ciarki po plecach. Przynajmniej w moim odczuciu tak nie jest. To historia o ludziach i ich uczuciach. Kłamstwach, które są tak daleko posunięte, że nie ma odwrotu. Kłamstwach, które niszczą wszystko i wszystkich do szpiku kości. Pokazuje, jak człowiek potrafi zniszczyć drugiego, jak może na niego wpłynąć i sterować jego życiem. Autorka we wspaniały sposób uknuła intrygę i cudownie ją wkomponowała w świetnie napisaną książkę. Bohaterowie są stworzeni w taki sposób, że wydają się nadzwyczaj realni i czytając tę książkę czułam, jakbym ich znała. 

Ben był mężczyzną bardzo sympatycznym i pełnym życia, dopóki nie poznał swojej żony. Ona zniszczyła w nim wszystko. Wyssała z niego całe człowieczeństwo, a jej szaleństwo przeraziło mnie, kiedy okazało się, że jedyne czego kobieta żałuje, to fakt, że nie skrzywdziła Bena bardziej. W tym przypadku poczułam, jakbym dostała obuchem w głowę, bo w moim życiu był ktoś, kto miał bardzo podobny charakter do Belli i cała moja przeszłość wróciła do mnie ze zdwojoną siłą. Mimo że nie są to miłe wspomnienia, to książka porwała mnie i nie potrafiłam się od niej oderwać i dziś muszę powiedzieć, że to niesamowicie dobra pozycja.

Jeśli podobnie jak ja, lubicie poznawać różne historie, to zerknijcie w nowości wydawnicze w księgarni Tania Książka. Z pewnością znajdziecie tam coś dla siebie. 

Dziękuję za egzemplarz do recenzji. 

Komentarze

Instagram