Jak wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne?

ubezpieczenie-w-tatry-slowackie

Zastanawiasz się nad zakupem polisy turystycznej, ale nie wiesz, na co zwracać uwagę? Chętnie Ci w tym pomożemy. Naszym zdaniem jest to bardzo dobre zabezpieczenie się podczas wakacyjnych wyjazdów. W końcu zawsze może przytrafić się nam coś niedobrego i wówczas dobrze jest mieć świadomość tego, że możemy liczyć na pomoc.

Ranking ubezpieczeń

Zacznijmy od tego, że ubezpieczenia potrafią się od siebie bardzo mocno różnić. Nie jest więc tak, że patrzymy jedynie na cenę. To mogłoby sprawić, że wykupilibyśmy pakiet, który nie spełniłby naszych oczekiwań.

Na szczęście w dzisiejszych czasach nie musimy jeździć po różnych ubezpieczalniach i porównywać samodzielnie ofert. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest korzystanie z porównywarek internetowych. W sieci znajdziemy rankingi, które pokażą nam, jaka polisa w danej cenie byłaby dla nas tą najbardziej odpowiednią. Wystarczy wejść na stronę, udzielić kilku podstawowych informacji o sobie oraz celach wyjazdu i już po chwili otrzymamy listę wyników.

Gdzie znaleźć tego typu ranking? Na przykład tutaj: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-turystyczne/0.html.

Ubezpieczenie w góry

Niektórzy zastanawiają się nad tym, czy ubezpieczać się podczas każdego wyjazdu. Naszym zdaniem jak najbardziej tak. W końcu nigdy nie wiemy, kiedy coś się nam przytrafi. Czasami do wypadku może dojść nawet na prostym chodniku, wystarczy, że krzywo staniemy.

Są również miejsca, które w swej naturze są bardziej niebezpieczne od innych. Dla przykładu ubezpieczenie w Tatry słowackie (https://www.ubezpieczeniaonline.pl/) powinno być naszym zdaniem pozycją obowiązkową każdego miłośnika gór. W końcu podczas zdobywania górskich szlaków może dojść do różnych groźnych zdarzeń. Z kolei upadek z wysokości, niestety, przeważnie kończy się groźną kontuzją. Dlatego w naszym mniemaniu zakup polisy powinien być koniecznością, jeśli nie chcemy narażać się na ogromne koszty.

Po co Ci ubezpieczenie?

Być może nie wiesz, co takiego może zaoferować Ci ubezpieczenie. Faktycznie, polisy mogą się od siebie bardzo mocno różnic. Według naszej opinii standardową polisę powinien wykupić każdy urlopowicz. Niektórym zależy jednak na jeszcze lepszej ochronie. Musisz wiedzieć, że odpowiednie ubezpieczenie może zagwarantować Ci:

 • Pomoc w przypadku zachorowania na COVID-19
 • Zwrot kosztów leczenia
 • Zwrot kosztów rehabilitacji
 • Pomoc tłumacza w rozmowach z lekarzami
 • Pomoc w przypadku skradzenia bagażu
 • Przebukowanie biletów
 • Pomoc w znalezieniu zakwaterowania, jeśli nie możemy wrócić do Polski
 • Pokrycie kosztów pogrzebu

Jak widać istnieje wiele różnych wariantów, które mogą okazać się nam przydatne. Nie musimy oczywiście decydować się na każdy z nich, natomiast warto zastanowić się nad tym, jakie zdarzenia będą najbardziej prawdopodobne. Wówczas szukajmy polisy, która będzie je zawierać.

Mamy nadzieję, że wiesz już, jak znaleźć dobre ubezpieczenie. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko życzyć Ci bezpiecznych i udanych wakacji!

*post promocyjny

Komentarze

 1. Ubezpieczenie jest bardzo ważne, a tym bardziej w czasie podróży, bo nigdy nie wiadomo co może się stać. Bardzo przydatny wpis. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie wykupywalam ubezpieczenia, ale gdybym wybierała się w podróż to myślę że byłby to obowiązkowy punkt przed wyjazdem

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przydatny wpis i jednak takie ubezpieczenie się przydaje

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobre ubezpieczenie podróżne jest podstawą. Nigdy nie wiadomo kiedy coś się wydarzy.

  OdpowiedzUsuń
 5. w sumie my tylko wykupujemy ubezpieczenie jak jedziemy za granicę czy z to z biurem czy na własną rękę
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nigdy nie kupowałam takiego ubezpieczenia, bo wakacje spędzamy w Polsce, ale jak kiedyś pojedziemy za granicę to wykupię obowiązkowo.

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że warto pomyśleć o takim ubezpieczeniu szczególnie przy wyjazdach zagranicznych. To przydatna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajny wpis. Warto pamiętać o takim ubezpieczeniu kiedy gdzieś jedziemy :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja myślę że warto skorzystać z ubezpieczenia przed każdym wyjazdem.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram