Co musisz wiedzieć o drzwiach zewnętrznych?

 

Co musisz wiedzieć o drzwiach zewnętrznych?

Gdy mieszkamy w bloku, chcemy czuć się bezpiecznie. Pod tym względem dużą rolę odgrywają nasze drzwi wejściowe. Muszą one odstraszać potencjalnych włamywaczy oraz sprawdzić się w razie ewentualnego zagrożenia. Oprócz tego ważne są również inne aspekty.

Drzwi antywłamaniowe

Ważna jest również kwestia samego bezpieczeństwa. W naszym mieszkaniu musimy czuć, że nic nam nie zagraża. Dlatego też tak istotne jest kupienie odpowiednich drzwi. Nie jest tak, że każda wersja antywłamaniowa ma taki sam poziom zabezpieczeń. Na co więc warto zwrócić uwagę?

Na pewno powinny one mieć przynajmniej trzy zawiasy. Te z kolei muszą być osłonięte metalowymi wstawkami. Oprócz tego muszą one również zawierać bolce antywłamaniowe. Nawet jeśli włamywaczom udałoby się przeciąć zawiasy, to i tak skrzydło zostałoby w ościeżnicy. W ten sposób drzwi antywłamaniowe zapewniają nam odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Izolacja akustyczna – dlaczego jest ważna?

Gdy mieszkamy w bloku, musimy postarać się o prywatność. Z tego względu chcemy uniknąć słuchania kłótni sąsiadów, a i my sami wolimy, aby inni nie mogli nas z łatwością podsłuchiwać. Dlatego też tak istotne jest to, aby drzwi dobrze tłumiły dźwięki dobiegające zarówno z wewnątrz, jak i zewnątrz mieszkania. Gdy będziemy przeglądać różne modele, zwróćmy uwagę na parametr Rw, który jest podawany w decybelach. Im wyższa wartość, tym lepsze tłumienie dźwięków. Przyjmuje się, że optymalna izolacja akustyczna to około 30 dB. Więcej na ten temat przeczytasz na: https://dobredrzwi.pl/.

Z jakich materiałów wykonuje się drzwi zewnętrzne?

Naturalnie bardzo ważnym czynnikiem jest sam materiał. To on ma wpływ na funkcjonalność naszych drzwi oraz kwestie estetyczne. Możemy wymienić trzy różne rodzaje drzwi:

        Drewniane – cieszą się one ogromną popularnością. Nic dziwnego, cechuje je trwałość i solidność. Wyciszenie stoi na wysokim poziomie, tak samo jak izolacja termiczna. W ich przypadku musimy pamiętać jednak o tym, że z czasem będzie potrzebna konserwacja drewna.

        Stalowe – cechuje je stalowa rama oraz poszycie skrzydła, które wykonane jest z blachy pokrytej fornirem, farbą lub okleiną. Muszą być one wypełnione pianką poliuretanową lub płytą dźwiękoszczelną w celu lepszego tłumienia dźwięków. Zazwyczaj są one tańsze od wersji drewnianej.

        Z tworzyw sztucznych – jest to wariant dla oszczędnych. Przeważnie są one lekkie, wzmacnia je aluminium lub stal, która jest ocynkowana. W ich przypadku również mówimy o odpowiednich parametrach termoizolacyjnych.

Istotne parametry

Na co jeszcze zwracać uwagę? Na pewno na odporność na wilgoć. Nie chcemy, aby po kilku latach nasze drzwi brzydko się prezentowały. Ważna jest także ogólna wytrzymałość, nie chcemy przecież szybko kupować kolejnego egzemplarza. Zwróćmy również uwagę na sposób montażu, jeśli sami chcemy się tym zająć. Musimy bowiem ocenić, czy poradzimy sobie z takim zadaniem. W razie czego możemy skorzystać z pomocy specjalistów.

Mamy nadzieję, że wiecie już, na co zwracać uwagę podczas wyboru drzwi zewnętrznych. Zakup konkretnego modelu warto dobrze sobie przemyśleć, ponieważ będzie nam on służył latami.

*materiał zewnętrzny

Komentarze

Instagram