Co należy wiedzieć o zabiegu dermapen?

Co należy wiedzieć o zabiegu dermapen?

Raczej każda osoba chce dobrze wyglądać. Dotyczy to nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Nie da się ukryć, że bez kompleksów od razu lepiej się czujemy i mamy do siebie lepsze podejście. Każdy z nas ma pewne słabsze strony. Pamiętajmy jednak, że żyjemy w takich, a nie innych czasach, że można je zwalczyć. W jaki sposób? Dzięki zabiegom, które są dostępne w wielu profesjonalnych klinikach. Jednym z takich zabiegów, jest zabieg dermapen. Co to takiego? Pora to sprawdzić.

Niesamowicie innowacyjny zabieg

Na pewno zabieg dermapen uchodzi za zabieg bardzo innowacyjny. Nie jesteśmy w stanie wymienić żadnej słabej cechy tegoż zabiegu. Widzimy tutaj same pozytywy. Na czym polega ten zabieg? Polega on na nakłuwaniu mechanicznym skóry. Poprzez nakłuwanie można pobudzić włókna kolagenowe oraz elastynę. Sam w sobie zabieg ten nosi także nazwę mezoterapii mikroigłowej. Nazwa wzięła się od mikro igieł, które znajdują się bezpośrednio w głowicy danego urządzenia.

Jak wygląda urządzenie, którym nakłuwa się skórę? Jest to zbiór dwunastu cienkich mikroigieł, które dosłownie w ciągu sekundy naszą skórę nakłuwają około dwudziestu razy. Głębokość jest ustalana w sposób indywidualny. Decyduje o tym osoba, która wykonuje zabieg. Najczęściej jest to głębokość od 0,25 milimetrów do 2,5 milimetrów. Przy pomocy mikro igieł pod skórę są wprowadzane specjalne odżywcze substancje. Jedno z drugim powoduje, że zabieg uważany jest za jeden z bardziej precyzyjnych. Dla naszej skóry przynosi on cały szereg różnorakich korzyści.

Wykonywanie tego zabiegu

Na pewno bardzo intrygujące jest to, jak dany zabieg jest wykonywany. Sama metoda jest tutaj na tyle interesująca, że przebieg zabiegu potrafi zaskoczyć i jest równie interesujący.

Urządzenie, które podczas tego zabiegu pełni główną funkcję jest dosyć małe. Można je porównać do kredki. Przy pomocy wspomnianej już głowicy, w której umieszczone są igły na skórze, pojawiają się mikrouszkodzenia. One są oczywiście celowe. To one właśnie przyspieszają sam proces tworzenia się całkowicie nowych włókien, jak i elastyny. Dermapen świetnie sobie radzi z oznakami starzejącej się skóry. Przed zabiegiem skóra jest dokładnie czyszczona. Później nakładana jest specjalna maść, która ma za zadanie skórę znieczulić. Czy jest się czego obawiać? W żadnym wypadku. Zabieg będzie nie tylko bezbolesny całkowicie, ale także w pełni bezpieczny. Nic złego się na pewno nie stanie. Tego możemy być pewni.

Zabieg ten jest przeprowadzany zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Jeszcze kilka lat temu niewiele mężczyzn na zabieg ten się decydowało. Jednak to się zmieniło i chętnie poddają się zabiegom na twarz i ciało. Jak najbardziej pochwalamy to, ponieważ każdy chce dobrze wyglądać. Tego typu zabiegi są właśnie robione po to, aby inni pięknie się prezentowali i czuli w swojej skórze. Skoro mamy takie możliwości, to dlaczego mielibyśmy z nich nie korzystać, prawda? Jest to jak najbardziej dla ludzi. Oczywiście do wszystkiego należy podchodzić z pełnym wyczuciem.

 

*post promocyjny

Komentarze

  1. Nie słyszałam wcześniej o tym zabiegu. Fajnie, że piszesz co należy o nim wiedzieć.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mimo wszystko samo nakłuwanie jest dla mnie minusem (już w formie wizji). Podejrzewam jednak, że dla efektów warto przemóc swój strach.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram