Czy warto zapisać dziecko na naukę pływania dla niemowląt?

Czy warto zapisać dziecko na naukę pływania dla niemowląt?

Na pewno każdy młody rodzic ma wątpliwości odnośnie lekcji pływania. Można się spotkać z reklamami różnych firm, które oferują naukę pływania dla niemowląt oraz dzieci nieco starszych. Czy jest to dobry wybór, decydując się na rozpoczęcie przygody z tak małym dzieckiem? Sprawdźmy to.

Dlaczego warto oswajać dziecko z wodą?

Dzieci naukę pływania mogą zacząć już zaledwie kilka miesięcy po urodzeniu. Szkolenia odbywają się w małych grupach oraz oczywiście pod czujnym okiem szkoleniowców. Podczas nauki pływania nie tylko dziecko, ale także rodzic ma zagwarantowaną opiekę. Także basen jest odpowiednio dostosowany. Jest to basen o małej powierzchni i co najważniejsze o odpowiednio dobranej temperaturze do dziecka.

Dziecko powinno się od początku oswajać z wodą. Dzięki temu będzie odważniejsze w przyszłości i łatwiej mu przyjdzie odnalezienie się w wodzie. Chyba każdy przyzna rację, że im osoba jest starsza, tym trudniej jest ją nauczyć pływania. Właśnie dlatego nauka pływania dla niemowląt Warszawa jest absolutnym strzałem w dziesiątkę.

Czy do zajęć trzeba się specjalnie przygotowywać?

Wiemy już, że zapisanie się z naszym maluszkiem na tego typu zajęcia jest dobrym pomysłem. Jednak rodzi się kolejna wątpliwość. Rodzice kompletnie nie wiedzą, jak przygotować się do takich zajęć. Już śpieszymy z odpowiedzią.

Zacznijmy od przygotowania dziecka, ponieważ jakby nie było, to ona jest w tym wszystkim najważniejsza. Na pewno największą uwagę należy skupić na posiadaniu specjalnej pieluszki do pływania w wodzie. Na półkach sklepowych znajdziemy bez żadnego problemu pieluszki dedykowane właśnie nauce pływania i przebywaniu w wodzie. Najczęściej dzieci pływają w samych pieluszkach. Niekiedy jednak rodzice ubierają je w stroje kąpielowe. Nie jest to zabronione, ale powinien to być strój kąpielowy jednoczęściowy.

Czy rodzic także powinien się jakoś do tego wszystkiego przygotowywać? Jak najbardziej tak. Zacznijmy od stroju. Strój także powinien przylegać do ciała i najlepiej, jeśli byłby to strój jednoczęściowy. Mamy, które wystroją się w bikini, będą narzekały na brak wygody oraz komfortu. Konieczny jest także czepek. Jeśli rodzice widzą taką konieczność, to warto mieć także okularki. Oczywiście stopy ochraniamy klapkami. Raczej powinny być to klapki wygodne. Japonki i tego typu obuwie jest odradzane. Musimy pamiętać, że na rękach mamy dziecko, a więc stabilność jest tutaj najważniejsza.

Na sam koniec wspomnijmy o wyposażeniu dodatkowym. Są to oczywiście ręczniki, że pod prysznic, oliwka dla dziecka oraz oczywiście ubranko. Najlepiej mieć jedną torbę przeznaczoną na pójście na basen. Dzięki temu nie musimy się za każdym razem w panice pakować i zastanawiać, czy czegoś się nie zapomniało.

Jeśli zostaliście przekonani do tego pomysłu, to warto rozejrzeć się za naprawdę dobrą szkołą, która oferuje naukę pływania dla niemowląt. Bez dwóch zdań będzie to PAAR. Będziemy pod wrażeniem podejścia do dzieci, bezpieczeństwa oraz zadbania o absolutnie każdy szczegół szkolenia.

 

*post zewnętrzny

Komentarze

 1. Ja chciałam zapisać dzieci na taką naukę pływania dla niemowląt, ale u nas na pływalni nie ma takich zajęć, a szkoda. W sumie dla takich maluchów musi być woda o odpowiedniej temperaturze, a u nas woda zimna jak lód.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że to fajna sprawa. U nas są takie zajęcia.

   Usuń
 2. Widziałam wiele grup rodziców z dziećmi, którzy brali udział w lekcjach pływania i uważam, że warto przemyśleć zapisanie dziecka na zajęcia na basenie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie zapisałam i żałuję. Bałam się jednak, bo okropnie boję się wody - basenów, jezior, mórz... syn uwielbia pływać i doskonale potrafi, córka boi się jak ja.

   Usuń
 3. Jakbym miała dziecko to na pewno dążyła bym do tego by je zapisać na takie zajęcia
  Dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że zapisanie dziecka na wodne zajęcia na basenie to świetna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podobno właśnie niemowlęta najszybciej uczą się pływać. Gdy moje dzieci były malutkie obawiałam się basenu i nie chodziłam z nimi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna sprawa! Też planuję zapisać swojego trzylatka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja nigdy nie lubiłam pływać jako dziecko. Mam do teraz uraz do instruktorów i przez to nie chodzę na basen :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie mam dzieci, ale sama pamiętam, że na basen zaczełam chodzić jak jeszcze byłam w przedszkolu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Warto w każdym momencie zapisac swoje dziecko wlasnie na naukę pływania. Tym bardziej że dzieci szybko się uczą.

  OdpowiedzUsuń
 10. Na razie nie mam dzieci, więc nie wiem czy zapisze swoje dziecko na zajęcia z pływania. Na razie nie myślę o takich rzeczach.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram