Masaż Kobido – japoński sposób na bezpieczny lifting twarzy

Masaż Kobido – japoński sposób na bezpieczny lifting twarzy

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii oraz fizjoterapii stają się coraz popularniejsze. Wiele osób pragnie na dłużej zachować młody wygląd i dobrą kondycję. Zabiegi te różnią się poziomem ingerencji w naturalny wygląd, najlepiej więc zacząć od tych najmniej inwazyjnych. Co wyróżnia masaż twarzy Kobido?

Azjatycka pielęgnacja jest w ostatnim czasie niezwykle popularna. Z pewnością wiąże się to z nutą egzotyki, którą wyróżniają się takie zabiegi. Jednak nie można odmówić im wysokiej skuteczności. Za dowód mogą służyć nierealnie wręcz młode twarze Koreanek, Japonek czy Chinek. Azjatycka pielęgnacja przynosi też dobre rezultaty wśród kobiet z Europy, to dzięki niej powszechnie stosuje się np. filtry przeciwsłoneczne. Z Dalekiego Wschodu przywędrowała też specjalna technika ujędrniania skóry – masaż twarzy Kobido. Kto może z niego skorzystać?

Kobido – masaż odmładzający

Jest to technika intensywnego masażu, który oddziałuje na tkanki głębokie. Pozwala uwolnić twarz od napięć i przykurczów mięśni. Stanowi więc profilaktykę zmarszczek mimicznych. Usprawnia przepływ limfy, dzięki czemu pomaga redukować obrzęki i nieestetyczne worki pod oczami. Dzięki pobudzeniu głębokich struktur skóry stymuluje procesy regeneracyjne oraz produkcję substancji odpowiedzialnych za utrzymanie jędrności i elastyczności skóry. Masaż poprawia także krążenie krwi w naczyniach, dzięki czemu przyczynia się do lepszego dotlenienia i odżywienia komórek. Masaż Kobido może także poprawiać owal twarzy i modelować poszczególne jej partie.

Masaż a medycyna estetyczna

Ze względu na wysoką skuteczność, masaż Kobido nazywany jest niechirurgicznym liftingiem. Współczesna medycyna estetyczna stoi na bardzo wysokim poziomie i nie należy jej demonizować, jednak wiele osób nie chce poddawać się takim procedurom. W takich przypadkach masaż Kobido sprawdzi się jako skuteczny zabieg odmładzający. Ryzykiem, które wiąże się z chirurgią plastyczną, jest możliwość uzyskania nienaturalnego, czy wręcz karykaturalnego efektu. Obawy takie nie występują w przypadku masażu liftingującego, który pozwala uzyskać wyraźny, ale naturalny rezultat.

Przeciwwskazania i bezpieczeństwo

Chociaż masaż jest zabiegiem bardzo bezpiecznym, to istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonywania. Są to np. stany zapalne, które dotyczą skóry twarzy, lub innych części ciała. Masażu nie wykonuje się także osobom, które posiadają liczne, aktywne zmiany trądzikowe. Nie przeprowadza się go również w przypadku uszkodzeń skóry oraz niektórych problemów stomatologicznych. Skorzystanie z masaży Kobido powinny odłożyć w czasie osoby, które poddawały się niedawno iniekcjom z kwasu hialuronowego. Przeciwwskazaniem jest także cera naczynkowa. Wszystkie wskazówki dotyczące bezpieczeństwa masażu Kobido można znaleźć na Orto Smile. Specjaliści z Manufaktury uśmiechu z pewnością udzielą też niezbędnych porad dotyczących przygotowania do zabiegu i jego przebiegu. Masaż Kobido jest zabiegiem dość skomplikowanym. Dlatego trudno byłoby przeprowadzać go na własną rękę. Prawidłowe stosowanie tej techniki masażu lepiej pozostawić ekspertom z orto-smile.pl. Tylko profesjonalny masaż Kobido jest gwarancją bezpieczeństwa i skuteczności.

*post dostarczony przez reklamodawcę

Komentarze

 1. Moja znajoma od niedawna zajmuje się wykonywaniem takiego masażu i przyznam, że widziałam efekty i jestem zachwycona.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wind of renewal6 czerwca 2022 18:18

  W sumie fajna sprawa z takimi masażami. Dzięki temu wpisowi, dowiedziałam się nowych rzeczy, za co dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Masaże twarzy są ostatnio bardzo popularne, ale o tym jeszcze nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Od dwóch lat regularnie stosuję te technikę i efekty są naprawdę rewelacyjne - bardzo lubię!

  OdpowiedzUsuń
 5. wydaje mi się że musze koniecznie wypróbować taki masaż. Nie słyszałam wcześniej o takiej metodzie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram