Zimowe bajki Disneya

 

Zimowe bajki Disneya

Bajki Disneya od lat bawią kolejne pokolenia. Są piękne, pouczające, pokazują, jak pokonać przeciwności losu. Warto pokazać je dzieciom, ponieważ są ponadczasowe, pełne emocji i wzruszeń. W disnejowskich bajkach zawsze zwycięża miłość i dobro. Cyniczni i źle ludzie ponoszą klęską, a wygrywają uczciwi i sprawiedliwi. Bajki pokazują, jak rodzić sobie z problemami, uświadamiają, że nie warto się poddawać, pokazują, jakie wartości są najważniejsze w życiu. Księżniczki Disneya to ulubione postacie małych dziewczynek, a waleczne zwierzęta zachwycają chłopców. Śpiąca królewna, Król Lew, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Piękna i Bestia czy 101 Dalmatyńczyków to tytuły, które powinny poznać wszystkie dzieci. Szczególnie piękne są zimowe bajki Disneya, które zachwycają nie tylko tematyką, ale również piękną, białą scenerią. Oto tytuły, których nie może zabraknąć na liście zimowych bajek.

Kraina Lodu - miłość wszystko ogrzeje

To historia, do której można wracać wiele razy. Opowiada o dziewczynce, która wraz z przyjaciółmi, Kristoffem i jego reniferem Svenen wyrusza do królestwa wiecznej zimy Arendelle. Magiczna moc uwięziła tam jej siostrę, Elsę. Podczas podróży grupa przyjaciół przeżywa mnóstwo przygód, czasami niebezpiecznych, poznają trolle, a także zabawnego bałwana Olafa. Bajka pokazuje, co może dać siła przyjaźni. Historia kończy się dobrze, miłość sprawia, że kraina wiecznej zimy odzyskuje dawne ciepło. Warto mieć w domu różne bajki na DVD, to doskonały sposób na nudę dla małych i dużych. 

Mój brat niedźwiedź - przyjaźń ponad wszystko 

Kolejna bajka, która ukazuje, jak ważna jest przyjaźń, braterska miłość oraz lojalność. Mój brat niedźwiedź pomaga zrozumieć, że zwierzęta czują, mają swoje życie i zrobią wszystko, aby chronić swoją rodzinę. Opowieść oparta jest na starej indiańskiej legendzie. Opowiada o chłopcu o imieniu Kenai, który w magiczny sposób zostaje zamieniony w niedźwiedzia. Kenai obserwuje świat z perspektywy niedźwiedzia i szuka sposobu, aby porozumieć się ze swoim starszym bratem. Zaprzyjaźnia się z niedźwiadkiem Kodą i razem wyruszą w niebezpieczną podróż. Obserwują przyrodę, poznają inne zwierzęta, a niesforny chłopiec zmienia swoje postrzeganie świata. Bajkę na pewno spodoba się dzieciom o dorosłym. Piękne krajobrazy i muzyka w wykonaniu Phila Collinsa zachwycą każdego.

Epoka lodowcowa - śmiech i zabawa

To bajka, która rozśmieszy każdego. Opowiada o przygodach stada, składającego się z mamuta Manfreda, leniwca Sida oraz tygrysa szablozębnego Diego. Zwierzęta muszą uciekać na południe, ponieważ nadeszła epoka lodowcowa, wywołana przez niesforną wiewiórkę. Zwierzaki mają misję do wykonania, muszą oddać rodzicom ludzkie niemowlę, które przypadkiem do nich trafiło. Przeżywają pełną przygód podróż, napotykają liczne przeszkody, walczą z tygrysem Sato, który chcę pożreć dziecko. Jak to w bajkach Disneya bywa, wszystko kończy się dobrze. W trakcie oglądania Epoki lodowcowej trudno pohamować śmiech. To doskonała bajka na poprawę nastroju w zimowe wieczory.

Zakochany kundel - miłość jest najważniejsza

To kultowa bajka, dzięki której można uwierzyć, że miłość zawsze zwycięży. Kundelek Tramp zakochuje się w rasowej spanielce Lady, traci dla niej głowę. Piękna Lady początkowo nie zwraca uwagi na zaloty pieska, ale z czasem odwzajemnia uczucia. Lady, która jest źle traktowana przez swoich właścicieli, ucieka z domu i razem z ukochanym wyrusza w podróż. Suczka zostaje złapana przez hycla, ale ukochany ratuje ją z tarapatów. Spanielka zaczyna rozumieć, co znaczy prawdziwe życie, wolność, a także miłość.

To nie wszystkie bajki Disneya, które toczą się w zimowej scenerii. Zimowych historii jest o wiele więcej, każda jest warta uwagi. Warto je obejrzeć, bo śmieszą, wzruszają, pokazują wiele prawd o życiu. Nie można zapomnieć o pięknej animacji, która sprawia, że baki Disneya przyciągają widza w każdym wieku.


*wpis zewnętrzny

Komentarze

  1. Oglądaliśmy wymienione bajki, ogólnie ja i moja córka chętnie oglądamy bajki Disneya i miło spędzamy z nimi czas

    OdpowiedzUsuń
  2. Znamy wszystkie bajki i je uwielbiamy. Miło się je ogląda, a podczas seansu fajnie spędza czas z rodzinką :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo lubię oglądać produkcje Disneya. Szczególnie podoba mi się Zakochany kundel.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram