Adele Parks "Uważaj, czego pragniesz" - recenzja książki

Adele Parks "Uważaj, czego pragniesz" - recenzja książki

Od pewnego czasu bardzo lubię sięgać po kryminały i thrillery i bacznie obserwuję, jakie nowości pojawiają się na rynku wydawniczym. Kiedy zobaczyłam książkę Adele Parks "Uważaj, czego pragniesz" wiedziałam, że muszę ją poznać. Dziś wracam do Was z jej recenzją.


Zanim jednak opowiem o swoich przemyśleniach po lekturze, chcę zostawić Wam opis ze strony wydawnictwa, abyście mogli poznać fabułę:

Co zrobisz z siedemnastoma milionami?

Lexi i Jake Greenwoodowie są małżeństwem od prawie dwudziestu lat. Od piętnastu przyjaźnią się z Heathcote’ami i Pearsonami. Ich dzieci chodzą razem do szkoły i również bardzo się lubią. Obrazek uzupełnia tradycja: cotygodniowe nadawanie kuponu Lotto, zawsze z tymi samymi liczbami.

Wszystko się zmienia, kiedy dwa małżeństwa zrywają pakt, ale Lexi mimo to nadaje kupon. I wygrywa ponad siedemnaście milionów funtów…

Sprawy się komplikują, zaczyna się awantura, w którą zaangażowana zostaje lokalna prasa oraz prawnicy. Po pieniądze sięgają ci, którzy nie powinni mieć do nich dostępu.

Nagle piętnaście lat przyjaźni nic nie znaczy w obliczu tak wielkiej kwoty.

Niektórzy zrobią naprawdę wiele, aby położyć ręce na wygranej…

Brzmi ciekawie, prawda? Lubię historie, w które zamieszane są różne rodziny i pojawia się konflikt przez... pieniądze. Wiem, jak potrafią zmienić każdego człowieka, dlatego po tę pozycję sięgnęłam z ogromną przyjemnością i zainteresowaniem...


Adele Parks "Uważaj, czego pragniesz" - recenzja książki


Co byście zrobili, gdybyście wygrali tak ogromne pieniądze w loterii? Jak zmieniłoby się Wasze życie? Jak wygrana wpłynęłaby na Wasze zachowanie i podejmowane decyzje? Tego nie wiecie. Możecie mówić i myśleć, że nic by się nie zmieniło, oprócz tego, że spełnialibyście marzenia. Nie możecie być jednak tego pewni...

Lexi Greenwood i jej rodzina przekona się, w jaki sposób pieniądze wpływają na życie człowieka. Razem ze swoimi przyjaciółmi, od lat skreślali te same liczby. Mieli ze sobą taki układ. Pewnego wieczoru stwierdzają, że to głupie i zrywają ze sobą pakt. Lexi jednak postanawia wypełnić kupon i zagrać w tajemnicy. Traf chciał, że wygrała. Jak możecie się domyślić, bohaterka nie ma zamiaru dzielić się wygraną z przyjaciółmi, bo przecież układ, który mieli to przeszłość. Jak zareagują kiedy dowiedzą się o wygranej? Czy będą chcieli zrobić wszystko, aby zgarnąć swój udział w wygranej?

Autorka stworzyła niesamowitą historię i niezwykle ją przemyślała. Każdy szczegół, który opisała wpływał na to, w jaki sposób odbierałam tę książkę. Pokazała, jak zmienia się ludzka natura, kiedy w grę wchodzą ogromne pieniądze. Oprócz tego, możemy zobaczyć, że można nieświadomie od lat tkwić w "przyjaźni", która niestety jest zakłamana i fałszywa. Adele Parks jest mistrzynią budowania napięcia i tworzenia bohaterów, których emocje są wręcz namacalnie wyczuwane, dzięki czemu czytelnik nie potrafi oderwać się od lektury. 

Po książce 'Kłamstwa, wszędzie kłamstwa' wiedziałam, że jest to autorka, po której historie będę sięgała z przyjemnością i zaciekawieniem, a ta pozycja zaskoczyła mnie różnorodnością postaci, niesamowitym napięciem, które budowane było od pierwszej kartki i tym, co czuję po jej przeczytaniu. Możecie mi nie wierzyć, jednak "Uważaj, czego pragniesz" daje do myślenia i myślę, że wiele z Was po jej przeczytaniu usiądzie i pomyśli o sobie i swoich pragnieniach. Jestem pewna, że nie zawiedziecie się tą pozycją i podobnie jak ja, będziecie ją miło wspominać.

Wciągające i pełne napięcia książki kryminalne i thrillery znajdziecie w księgarni Tania Książka. Dziękuję za możliwość przeczytania tej historii. 

Komentarze

 1. Jak ja lubię takie książki! Już wpisuję na listę czytelniczą do poszukania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja ostatnio znów wolę coś lżejszego pewnie dlatego że mam za dużo na głowie
  Ta co prezentujesz mogłabym przeczytać
  Dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomysł na fabułę bardzo mi się podobał, ale za szybko domyśliłam się jej rozwiązania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Od thirellów trzymam się z daleka, nawet takich filmów nie oglądam. Ta propozycja spodoba się za to mojej koleżance.

  OdpowiedzUsuń
 5. Już sam tytuł mówi mi, że to będzie dobra książka. Uwielbiam thrillery i kryminały, więc ten tytuł ląduje na mojej liście.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapisuję na swojej liście książek do przeczytania!

  OdpowiedzUsuń
 7. Też się ostatnio przeprosiłam z kryminałami. Na razie mam tylko jeden w kolejce do przeczytania, ale może później coś jeszcze dojdzie :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Czuję się zaciekawiona, koniecznie będę musiała ją poznać!

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo mnie zainteresowałas tą książką. Myślę że kiedyś sięgnę właśnie po nią..

  OdpowiedzUsuń
 10. Słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat tej książki i sama się zastanawiałam czy czasem po nią nie sięgnąć, jednak to nie do końca moja tematyka książkowa i postanowiłam nie sięgać po nią

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram