Wakacje tuż tuż… Poznaj kobiece książki idealne na urlop

 

Wakacje tuż tuż… Poznaj kobiece książki idealne na urlop

Wakacje zbliżają się do nas wielkimi krokami. Słońce, plaża, szum fal, kto z nas nie jest już myślami pod palmami? A może jednak wypad pod namiot? Las, jezioro, błogi spokój. Nie ważne, jakie miejsce wybierzesz, warto zabrać ze sobą dobrą lekturę, która urozmaici spędzony czas.

Najlepsza książka dla kobiety to…?

Niezależnie, czy na miejsce na odpoczynek wybierzemy daleką podróż, czy zdecydujemy się pozostać w domu i rozkoszować się czasem wolnym na balkonie, popijając chłodne napoje, pojawia się pytanie o to, jaka właściwie powinna być książka dla mnie? Książki dla kobiet to najczęściej historie pełne prawdziwych ludzkich emocji. Poruszają, niekiedy sprawiają się utożsamiamy się z bohaterami, a nawet zaprzyjaźniamy. Do innych czujemy niechęć. Nie możemy przestać czytać, pochłaniamy stronę za stroną, zarywając noce. Przenosimy się w inny świat, przeżywamy z bohaterami ich wzloty i upadki, a także przygody, które nie zdarzyły się nam w realnym świecie. Historie te odrywają nas niekiedy od problemów dnia codziennego i dają wytchnienie. Niekiedy sprawiają, że zmieniamy swoje myślenie, są dla nas terapią i lekarstwem na smutki.

Jedną z bardzo dobrych autorek poradników, przeplatanych ciekawymi historiami z życia jest Regina Brett. Jej książki „Bóg nigdy nie mruga”, „Bóg zawsze znajdzie ci pracę” oraz „Jesteś cudem”, to zbiór motywujących felietonów, które oprócz pozytywnej energii, mogą doprowadzić do zmiany sposobu patrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Dzieli się w nich swoim doświadczeniem, opisuje swoje trudne dzieciństwo, samotne macierzyństwo czy walkę z rakiem. Jej książki zostały przetłumaczone na ponad 24 języki, a autorka była wielokrotnie nominowana do najbardziej prestiżowego dziennikarskiego wyróżnienia, czyli nagrody Pulitzera w dziedzinie reportażu. Warto też nadmienić, że znalazła się na czele listy bestsellerowych autorów „New York Timesa”.

Autorem tworzącym piękne historie miłosne jest współczesny amerykański pisarz Nicholas Sparks. Wiele jego dzieł zostało przeniesionych na duży ekran. Któż z nas nie zna filmu „Pamiętnik” z Ryan’em Goslingiem? Bardzo znany jest także „Szczęściarz”, czy „List w butelce”, w którego ekranizacji zagrał Kevin Costner. Jego książki ukazały się w ponad 50 językach, a ich łączny nakład przekroczył 105 milionów egzemplarzy.

Jeśli lubimy kryminalne zagadki, warto zapoznać się z twórczością Harlana Cobena. Jego thriller „Nie mów nikomu” cieszył się ogromną popularnością – książka ta pozwoliła wypłynąć autorowi na szersze wody. Jego dzieła takie jak „Bez pożegnania”, czy „Tylko jedno spojrzenie” zebrały świetne opinie krytyków z całego świata, a obecnie wiele seriali na Netflixie powstaje właśnie na podstawie jego twórczości.

Czym charakteryzują się jego powieści? Przede wszystkim możemy liczyć na nagłe zwroty akcji, wiele spraw lubi po czasie o sobie przypominać, a cała akcja toczy się w Nowym Jorku oraz New Jersey.

 

Każdy znajdzie coś dla siebie

Wybór książek jest ogromny. Ilu czytelników, tyle gustów literackich. Mrożące krew w żyłach kryminały, powieści przygodowe, fantastyka pobudzająca wyobraźnię, książki popularnonaukowe, dramaty, biografie ciekawych ludzi, tomiki wierszy, poradniki. No i przede wszystkim książki - romanse, które bardzo często wybierane są przez kobiety. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

 

*post promocyjny

Komentarze

 1. Ja może w końcu sięgnę po pozycje Brett, bo wiem, że są popularne, a jeszcze nie miałam okazji czytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A i jeszcze! Polecam czytnik na wakacje. Mniej miejsca zajmuje, a ile można na nim zabrać książek!

   Usuń
 2. Wybór propozycji jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie. Lubię przeplatać gatunki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie w wakacje mam zamiar nadrobić moje literackie zaległości. Mam kilka ksiażek do przeczytania i na pewno zajrzę na inne propozycje.

  OdpowiedzUsuń
 4. W czasie urlopu lubię sięgać po różne gatunki, a jest w czyn wybierać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja już nadrabiam moje czytelnicze zaległości i w pierwszej kolejności sięgam po romanse, erotyki i kryminały.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znałam Brett, ale z chęcią sięgnę po którąś z podanych przez Ciebie propozycji :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Na szczęście mam tyle książek na półkach, że raczej nie zabraknie mi tytułów na wakacje, zwłaszcza że cały czas pojawiają się kolejne perełki wydawnicze.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajne propozycje! Większość znam, ale niektóre jeszcze przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja mam na swojej liście wiele książek, które chce przeczytać, więc muszę najpierw po nie sięgnąć. Ciekawe propozycje.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram