T. M. Frazier "Permission. Pozwolenie" - recenzja książki

 

T. M. Frazier "Permission. Pozwolenie" - recenzja książki

Aż przykro mi pisać, że książka T. M. Frazier "Permission. Pozwolenie", to ostatnia część trylogii "Perversion Trilogy". To właśnie w niej znajduje się finał wydarzeń tej fascynującej opowieści o życiu Ponurego i Sztuczki. Czy jestem zadowolona z zakończenia?


Pisałam Wam w recenzji drugiego tomu, że autorka potrafi wciągnąć czytelnika do swojego świata. Miałam to szczęście, że oba tomy przyszły do mnie w niedługim od siebie odstępie czasu i przeczytałam je jeden po drugim. Twórczość T. M. Frazier zrobiła na mnie niesamowite wrażenie i stała się ona jedną z moich ulubionych autorek. Znacie to uczucie kiedy podczas czytania książki pojawia się gęsia skórka i czujecie ciarki na plecach? Tak właśnie działo się u mnie kiedy poznawałam kartka po kartce kolejne wydarzenia w tym mrocznym i bezlitosnym świecie...

Finał historii Emmy Jean i Ponurego.

W Lacking panuje wojna. Na ulicach nie jest bezpiecznie. Kiedy w mieście niespodziewanie pojawia się postać z przeszłości Sztuczki, dziewczyna musi dokonać wyboru pomiędzy życiem, jakiego zawsze pragnęła, a tym, o jakim nawet nie wiedziała, że mogłabym mieć.

Dopóki nie poznała Ponurego, nie zdawała sobie sprawy z własnej siły. Ale czy będzie dość silna, aby żyć bez niego?

Trzecia część serii Perversion bestsellerowej T.M. Frazier.


T. M. Frazier "Permission. Pozwolenie" - recenzja książki


Pokochałam tę serię bez opamiętania. Zarówno Ponury jak i Sztuczka stali się dla mnie kimś wyjątkowym. Na moich oczach dorastali, dojrzewali i stawali się coraz silniejszy mimo okrucieństw, które ich spotykają. Oboje są tak realistycznie wykreowani, że nie da się ich nie lubić i z pewnością nie da się o nich zapomnieć przez bardzo długi czas. 

Zarówno Ponury jak i Emma Jean zostaną postawieni w bardzo trudnym położeniu. Oboje będą musieli podjąć ciężkie decyzje, które będą rzutować na ich życie i wspólną przyszłość. Tristan jest teraz głową jednego z gangów a E.J. dowie się czegoś o swoim pochodzeniu i dostanie szansę na inne życie. Czy ich związek przetrwa tę próbę czasu? Jakie decyzje podejmą? Czy pierwsza miłość okażę się tą ostatnią?


T. M. Frazier "Permission. Pozwolenie" - recenzja książki


Przyznam szczerze, że trochę obawiałam się tej części. Dlaczego? Autorka dla naszych bohaterów była bezlitosna i z każdą kartką moje napięcie rosło i w pewnym momencie sięgało zenitu. Historię poprowadziła w tak ciekawy sposób, że stała się niesamowicie realna i czułam jakbym stała obok bohaterów. W tajemnicy Wam napiszę, że nawet zdarzyło mi się uronić łzę, bo byłam pełna obaw, że coś się skończy. Ciekawość, która odczuwałam, strach i adrenalina okazały się mieszanką wybuchową i moje serce biło tak mocno, że nie da się tego opisać słowami. Wszystko tu jest pogmatwane, niebezpieczne i emocjonujące. Akcja toczy się dość szybko, ale wszystko opisane jest dokładnie i w końcu wiele się wyjaśnia. Czy uda się wprowadzić pokój między gangami? Czy w Bedlam w końcu będzie bezpiecznie? 

Co do zakończenia, to przyznam szczerze, że mnie zaskoczyło i cieszę się, że jest właśnie takie. Moim zdaniem pasuje do całej trylogii i nie wyobrażam sobie, aby historia tych dwojga miałaby zakończyć się inaczej.

Myślę, że ta seria może spodobać się nie tylko fankom romansów, ale też ludziom, który lubią sięgać po kryminały. Niebezpieczeństwo, brutalność, brak skrupułów, wojna, to tylko kilka słów, które opisują to co znajdziecie w środku. Jest tu też miejsce na prawdziwą miłość i lojalność, która bardzo rzuca się w oczy. To coś zupełnie innego, wciągającego i odbijającego się na psychice czytelnika na długi czas.

Dziękuję Wydawnictwu Niegrzeczne Książki za możliwość zrecenzowania całej serii. Jesteście niesamowici!

Mieliście okazję poznać już tę trylogię? Polubiliście Emmę Jean i Tristana? Lubicie książki z wątkiem gangów ulicznych?

__________________________________________________

Nie wiem, czy zwróciliście uwagę, ale podczas pandemii wiele firm postawiło na sprzedaż swoich produktów i usług w sieci. W związku z tym wzrasta popyt na usługi takie jak optymalizacja SEO i profesjonalne pozycjonowanie stron. Jeśli zajmujecie się sprzedażą online, to bardzo ważne jest, abyście w tym właśnie momencie zwrócili uwagę na takie usługi. Bez fachowej pomocy Wasze strony mogą znacznie spaść w wynikach wyszukiwania co wiąże się z utratą znacznej ilości klientów.  Postanowiłam Wam o tym wspomnieć, bo w którymś z moich wpisów pytaliście, czy to możliwe, że przez pandemię spadł ruch na Waszych stronach. Jak najbardziej jest to możliwe więc zacznijcie działać w tym kierunku jak najszybciej. 

Komentarze

 1. Nie miałam okazji ale jak już wcześniej wspomniałam będę miałam na to naprawdę dużo czasu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fabuła brzmi ekscytująco. Przyznam, że patrząc na okładkę w ogóle nie zwróciłabym uwagi na te tytuły. Za to opinia jak najbardziej mnie przekonuje!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam pierwszy tom i bardzo polubiłam głównych bohaterów. Muszę nadrobić zaległości i sięgnąć po drugi i trzeci tom. Lubię takie książki z wątkiem gangów ulicznych. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. serię kojarzę, ale nie miałam okazji czytać. Tak jak Ty lubię kiedy dobra seria kończy się zaskakująco :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Widziałam już kilka razy tę serię i muszę ją koniecznie bliżej poznać, bo mnie bardzo zainteresowała. Zaraz zamówię pierwszy tom

  OdpowiedzUsuń
 6. Serię widzę pierwszy raz u Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pomysł spotkania z trylogią chętnie podsunę mojej córce pod rozwagę, powinny zainteresować ją te przygody czytelnicze, wiele elementów za tym przemawia. Na razie jednak niech skoncentruje się na maturalnych lekturach. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram