Książka dla tej kobiety!

 

Książka dla tej kobiety!

Początek marca niewątpliwie okazja, by zaplanować niespodziankę na Dzień Kobiet, kupić prezent, sprawić, by ten dzień był inny – lepszy, weselszy, pełen czułości. I oczywiście 8 marca królują kwiaty. Niemalże na każdym kroku można kupić bukiet tulipanów w różnych kolorach, a kwiaciarnie przeżywają prawdziwe oblężenie. Coraz częściej wśród rewelacyjnych pomysłów na drobny podarunek znajdują się również książki. To idealna opcja dla pań, które lubią czytać, ale warto znać literackie preferencje. Niezmiennie dział książek dedykowany paniom ma bardzo silną reprezentację, a co roku pojawiają się nowe tytuły, które cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Najlepiej jest w tym wypadku sięgać po książki, które opowiadają historie innych kobiet.


 1. Będzie o miłości

 2. Co wybrać?

 3. Coś dla marzycielek

 4. Jak zacząć od nowa?

Będzie o miłości

Oczywiście Dzień Kobiet nie jest jedyną okazją, by podarować książkę, bo to prezent uniwersalny. Tak naprawdę przecież dobra historia wcale nie wymaga okazji, a spędzenie wieczoru z dobrą powieścią i kubkiem herbaty to prawdziwa przyjemność. Dobrym adresem w sieci staje się księgarnia Wydaje nam się, w której znaleźć można szereg interesujących propozycji idealnych dla pań w różnym wieku i o bardzo odmiennych gustach. Z pewnością dobra książka sprawi przyjemność. Z drugiej strony jest to na tyle niezobowiązujący podarunek, że każda mama, babcia, żona, koleżanka czy ciocia z pewnością doceni wyjątkową propozycję.

Co wybrać?

Propozycji książkowych jest bardzo dużo. Kuszą nowości wydawnicze oraz oczywiście propozycje znanych autorek i autorów. Czasem warto przyjrzeć się zapowiedzi na okładce, by wiedzieć, czy ta historia będzie odpowiednia dla wyjątkowej kobiety. Na przykład książka Wszystko pod kontrolą przeniesie nas w poukładany świat młodej dziewczyny, która traci grunt pod nogami i wszystko, co do tej pory miało swoje miejsce, zaczyna przerażać. Wiadomość o ciąży rodzi szereg dylematów, jak poradzi sobie z tym wyzwaniem, czy nie ucierpi na tym praca i tak ceniona niezależność, szczególnie że zapowiada się samodzielne macierzyństwo. Karolina może liczyć na pomoc przyjaciół, a na horyzoncie pojawia się dawny znajomy. Czy ten związek ma szansę na przetrwanie? Być może.

Coś dla marzycielek

Te panie, które mają w sobie siłę, by sięgać dalej, z pewnością polubią bohaterkę, która potrafi kochać całym sercem, a latanie kojarzy jej się tylko z prawdziwą wolnością. Książka Luna Gabrieli Gargaś to opowieść o wielkiej namiętności, którą rozdzielają setki kilometrów i mężczyzna. To opowieść o odwadze i ryzyku, które pomagają codziennie walczyć o szczęście, nawet jeśli jest tylko chwilowym złudzeniem. A to może pozwoli stworzyć nową definicję miłości, która jest w stanie przezwyciężyć lęk nawet wbrew zdrowemu rozsądkowi.

Jak zacząć od nowa?

Takie historie lubią wszystkie panie. Nawet jak posypie się cały świat, można się podnieść i układać go na nowo. Rozwód nie jest końcem życia, a w miłości wszystko jest możliwe i dozwolone. Nawet jeśli na horyzoncie pojawi się kot, bo to on ma wpływ na to, jak Wymruczane szczęście się sprawdzi w rzeczywistości. Bo czy między nowym pracodawcą a Emilią może być coś więcej? I oczywiście pozostaje pytanie, co stało się z kotką? Weź tę książkę do ręki i sama sprawdź.

Książka w prezencie jest zawsze na czasie. Oczywiście gusty są różne i do literatury obyczajowej warto czasami dobrać powieść kryminalną lub ciekawy reportaż. Warto więc wiedzieć nieco więcej o zainteresowaniach osoby, którą chcemy obdarować lub postawić na sprawdzone bestsellery. W dobrej księgarni znajdziesz najlepsze propozycje, które z pewnością przyciągną nie tylko twoją uwagę. A książka to prezent z klasą i zawsze w dobrym tonie. 


Komentarze

 1. Ja nie wiem czy moj maz by trafił w moim gust czytelniczy 😁

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja sobie sama robię prezenty, są najbardziej trafione :D Ten ostatni tytuł może być dla mnie :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ucieszyła bym się z książki w formie prezentu. Sama dla siebie zamówiłam na prezent zakładki z żywicy do książek

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka to fajny pomysł na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja boję się dawać książki na prezent, ponieważ mało z moich znajomych czyta, a jak już ktoś czyta to obawiam się, że kupię tytuł, który już posiada, wolę dać voucher do jakiejś księgarni :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Osobiście wydawnictwo Poznańskie, Czwarta strona to moja ulubiona grupa wydawnicza i czytam każdą książkę, która wyjdzie z ich drukranii :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Sama nie wiem czy byłby to trafiony prezent. Ale zawsze można spróbować. Może byłabym zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mój mąż wie że z książki najbardziej bym się ucieszyła. Dlatego w tym roku mam już przygotowany od niego bon do Empiku.

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka to idealny prezent o ile oczywiście trafi się z tytułem w czytelniczy gust osoby obdarowanej. Z siostrą męża mamy umowę, że na Boże Narodzenie zawsze podajemy sobie po dwie propozycje. Fajny pomysł, prawda?

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja bardzo lubię dostawać książki w prezencie, najbardziej cieszą mnie te w klimacie kryminalnym. Zawsze do każdego prezentu jaki robimy sobie z mężem dodajemy sobie książki, On mi kryminały, a ja dla niego biografię :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetnie, że stworzyłaś taką krótką listę propozycji. Moim zdaniem takie poradniki przydatne są szczególnie dla panów, którzy czasami po prostu nie wiedzą co nam kupić, a ja jestem jak najbardziej za opcją "książka zamiast kwiatka" :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram