CAROTINA - Alfabet, słowa i liczby - Dante

CAROTINA - Alfabet, słowa i liczby - Dante

Pandemia trwa w najlepsze, więc większość czasu spędzam z moimi dziećmi w domu. Wszystkie zabawki i gry mieliśmy już przerobione, więc musieliśmy zaopatrzyć się w coś nowego. Tym razem zdecydowałam się na zamówienie czegoś, co nie tylko pozwoli nam miło spędzić czas, ale i nauczy moją córkę czegoś nowego. Oto CAROTINA - Alfabet, słowa i liczby od Dante.


Bodajże w lutym pokazywałam Wam kosmiczny alfabet Carotina, który moja córka pokochała od pierwszego kontaktu. Śmieszna marchewka nauczyła moją córkę odróżniać wszystkie literki, z czego bardzo się ucieszyłam. Hania do dzisiaj lubi spędzać z nią czas, poznała już wszystkie rymowanki i wierszyki, które się tam znajdują i zabawa nie ma końca. Postanowiłam trochę rozszerzyć jej zabawy alfabetem i skusiłam się na zestaw CAROTINA - Alfabet, słowa i liczby. Czy tego typu zabawka spodobała się mojej córce?


CAROTINA - Alfabet, słowa i liczby - Dante

Gra dedykowana jest dzieciom w wieku przedszkolnym.
Baw się i ucz z przyjaznymi zwierzętami! Dopasuj zwierzęta, poznaj litery alfabetu, ułóż pierwsze słowa na tablicy. Policz, ile jest rybek w akwarium i naucz się liczb bawiąc się przy tym wyśmienicie!
Skład produktu: 26 kart z alfabetem, literami i zwierzętami; 9 akwariów z rybkami i liczbami; Tablica ze słowami; Koperta; Zasady gry.

Wyprodukowano we Włoszech.

CAROTINA - Alfabet, słowa i liczby - Dante

Carotina Alfabet, słowa i liczby to kompletny zestaw do nauki alfabetu, pierwszych słów oraz liczb dla dzieci w wieku przedszkolnym. Opakowanie zawiera 26 kart z literkami, 26 kart z młodymi zwierzątkami, 9 kart pojazdów oraz puzzle składające się z 26 elementów. Dzieci dopasowują do siebie karty według podanych w opakowaniu kryteriów.

Przyznam szczerze, że trochę się obawiałam czy tego typu zabawa zainteresuje moją córkę na dłużej. Kiedyś nie lubiła sięgać po takie zabawki i bawiły ją tylko przez moment. Kiedy jednak zobaczyła, że na opakowaniu widnieje jej ulubiona marchewka Carotina, bardzo się ucieszyła i nie mogła doczekać się zabawy. 

CAROTINA - Alfabet, słowa i liczby - Dante

CAROTINA - Alfabet, słowa i liczby - Dante

CAROTINA - Alfabet, słowa i liczby - Dante


Jak wspomniałam wyżej, w środku znajdziemy przeróżne karty, które jednocześnie są puzzlami. Znajduje się tu każda litera alfabetu, a obok niej zwierzę, którego nazwa zaczyna się na daną literę. Dzięki temu, dziecku łatwiej zapamiętać literkę czy nazwę konkretnego zwierzaka. Oprócz tego, w zestawie są tak zwane akwaria z rybkami i liczbami, które odpowiadają ilości ryb w środku. Tutaj nasze dziecko nauczy się odróżniać cyfry i jeśli jeszcze nie umie - liczyć. Mojej córce bardzo się to podobało i w końcu zaczęła z ochotą uczyć się liczb. Jak z liczeniem nigdy nie było problemu, tak cyfr odróżnić nie potrafiła. Teraz się to zmieniło, bo często sięga po ten zestaw. Jak coś rysuje i chce napisać którąś z cyfr, a nie pamięta jak ona wygląda, od razu idzie po tę właśnie zabawkę i samodzielnie przeszukuje karty i odnajduje odpowiednią.


CAROTINA - Alfabet, słowa i liczby - Dante

CAROTINA - Alfabet, słowa i liczby - Dante

CAROTINA - Alfabet, słowa i liczby - Dante


Kolejną fajną rzeczą w tym zestawie jest tablica, na której dziecko może układać odpowiednie słowa. Przy tej zabawie jest największa frajda i główkowanie. Początkowo mojej córce sprawiało to trudność, ale z czasem polubiła w ten sposób spędzać czas i najczęściej prosi mnie, abym mówiła jej jakie słowo ma ułożyć. Jestem dumna, że moja niespełna pięciolatka tak chętnie chce się uczyć. To wszystko dzięki Carotinie, która stała się jej najlepszą przyjaciółką. Swoją drogą producent powinien pomyśleć o produkcji maskotek z tą marchewką, myślę, że cieszyłyby się sporym zainteresowaniem...

CAROTINA - Alfabet, słowa i liczby - Dante

CAROTINA - Alfabet, słowa i liczby - Dante


Myślę, że CAROTINA Alfabet, słowa i liczby to doskonała zabawka, która idealnie wpisuje się w pandemiczny czas. Teraz kiedy zamknięto przedszkola i żłobki, możemy w ciekawy sposób przekazać najważniejszą wiedzę naszym dzieciom, przy okazji miło spędzając z nimi czas.

Lubicie tego typu zabawy z Waszymi pociechami? Jak radzicie sobie w tych trudnych czasach, zamknięci w domu z dziećmi?

Komentarze

 1. sama miałam coś podobnego w dzieciństwie, doskonale Cię rozumiem, że szukasz nowości, u nas też już wszystko znane i dzieciaki pragną jakiejś odmiany

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaką masz wdzięczną modelkę! Urocze zdjęcia i ciekawa gra. Chyba kupię, chociaż mój syn dopiero od września zaczyna przygodę z predszkolem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam, że zazdroszczę takiego wyboru pomocy dydaktycznych do pierwszej nauki z dziećmi, kiedy wdrażałam swoje pociechy w czytanie i liczenie, musiałam posiłkować się własnoręcznie zrobionymi kartami. A tu proszę, ładnie opracowany graficznie gotowiec. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja córka już samodzielnie potrafi czytać i liczyć, jednak dla młodszych dzieci myślę że jest to bardzo fajna gra.

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie edukacyjne zabawki, to naprawdę świetna sprawa :) A nauka poprzez zabawę, jest nie tylko efektywna, ale również sprawia mnóstwo frajdy ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. rośnie Ci mała blogerka :D a co do gry to pewnie się spodoba nie jednemu dziecku

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale fajne są takie gry czy zabawy. Uczą i rozwijają. Idealna na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zabawka wygląda cudnie, myślę, że akurat wpasowałaby się w obecne potrzeby mojej córki, będę musiała się za nią rozejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja uwielbiam i bardzo cenię tego typu gry dla dzieci, bo są niezwykle pomocne. Sami mamy takich sporo w domu, jednak w tej widzę, że są jeszcze liczby, a gier z liczbami dla młodszych dzieci nam brakuje, także już wiem co muszę kupić Amelce.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo lubię takie gry edukacyjne, doceniłam je szczególnie teraz w pandemii, kiedy przedszkole są zamknięte. Chętnie zakupię tę grę dla synka. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram