Noś ubrania dłużej, wodę zostaw naturze... - kampania VANISH

 

Noś ubrania dłużej, wodę zostaw naturze... - VANISH

Czy zwracacie uwagę na fakt ile wody zużywacie zupełnie niepotrzebnie? Czy myjecie zęby przy odkręconym kranie? Czy zmywacie pod bieżącą wodą? Wiem, że wiele ludzi zaczęło zwracać uwagę na takie rzeczy i oszczędzać wodę, ale niewielu z nich wie, gdzie jeszcze ta woda ucieka, a nie powinna...


Marka Vanish postanowiła stworzyć bardzo ciekawą kampanię. Dzięki niej dowiedziałam się, że 2500 litrów wody pochłania wyprodukowanie jednej koszulki. Zdajecie sobie sprawę z tego jak ogromna jest to ilość? A takich koszulek w swojej szafie każdy z nas ma przynajmniej kilka, jak nie kilkanaście. Osobiście nie mam aż takiej dużej ilości ubrań, bo od pewnego czasu stawiam na minimalizm, który również związany jest z wielkością mojego mieszkania i brakiem miejsca. 

Czy macie pojęcie, że co roku na świecie produkuje się aż 80 miliardów sztuk odzieży? To bardzo dużo! Ubrania najczęściej kupujemy na poprawę humoru, z nudów, albo coś zrobiło się modne i chcemy wprowadzić do naszej szafy trochę trendów. Często okazuje się, że później te ubrania leżą w szafie nawet nie tknięte, albo założymy je na siebie raz, odkładamy je i później do nich nie wracamy. Im więcej ciuchów kupujemy, tym rzadziej nosimy to co już mamy w swoich garderobach. Statystyki pokazują, że 26% ubrań, które posiadamy jest prawie nienoszona. Podejrzewam, że u wielu Pań ten procent jest o wiele większy. Jaki jest sens zapełniania swoich szaf nieprzydatnymi ciuchami? Co zrobić, aby ograniczyć te wszystkie liczby? Jak pomóc naturze?

Noś ubrania dłużej, wodę zostaw naturze... - VANISH

Noś ubrania dłużej, wodę zostaw naturze... - VANISH


W dzisiejszych czasach ludzie bardzo dużą wagę przykładają do oszczędzania wody podczas mycia zębów, biorąc szybki prysznic czy mycie naczyń w zmywarce. Niestety, ale dość często ludzie, zamiast coś naprawić, wyrzucają to i kupują coś nowego. Kampania Vanish NOŚ UBRANIA DŁUŻEJ, WODĘ ZOSTAW NATURZE została stworzona po to, aby uświadomić jak największą ilość ludzi o tym, jakie ilości wody pochłania produkcja odzieży. Chodzi też o to, aby zmotywować konsumentów do bardziej odpowiedzialnego podejścia do życia i natury poprzez dbanie o swoje ubrania. Należy pamiętać, że czyszczenie, pielęgnacja i zastosowanie delikatnych detergentów, pozwala przedłużyć życie ulubionym ubraniom

Właśnie w tym momencie z pomocą przychodzi Vanish Oxi Action, który: 
 • usuwa plamy już w 30 stopniach, 
 • zapobiega farbowaniu kolorów, 
 • zwalcza nieprzyjemne zapachy, 
 • zapewnia higieniczną czystość. 
Dłuższe życie naszych ubrań to pierwszy krok do dbania o środowisko i ograniczenie ilości odzieży wyrzucanej do śmieci. Warto więc stosować Vanish Oxi Action do każdego prania. Osobiście robię to od dłuższego czasu i widzę wyraźną różnicę w stanie odzieży co niesamowicie mnie cieszy. 

Jestem ciekawa czy mieliście pojęcie jak dużo wody zużywa się do produkcji jednej koszulki? Czy staracie się oszczędzać wodę? Jak to u Was wygląda? Słyszeliście już o kampanii Vanish?

Komentarze

 1. Nie słyszałam jeszcze o tej kampanii, ale markę sobie cenię. Ostatnio używamy ciągle ich kapsułek piorących, bo najlepiej się sprawdzają przy dużej rodzinie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna kampania, cieszę się że jest ich coraz więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ta kampania Vanisha bardzo mi się podoba, nie nastawiają się na sprzedać (tzn. nie tylko), ale na edukację i wprowadzanie w życie dobrych nawyków

  OdpowiedzUsuń
 4. Od dawna staram się prać rzeczy ekologicznie. To takie moje małe hobby. Rewelacyjna jest kampania Vanisha, chociaż ja na ich produktach się zawiodłam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Generalnie uważam, że tak jak za dużo produkuje nasza cywilizacja ubrań, tak za dużo produkuje ubrań, a przecież wiele rzeczy można wykorzystywać wielokrotnie, czasem coś przerobić, odświeżyć i znów włączyć w wir mody. Takie kampanie przydają się w uświadamianiu i budowaniu dobrych nawyków.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dobra kampania. Myślę że większość ludzi nie jest świadomych ile wody jest potrzebne do wyprodukowania koszulki. Wiemy za to że zużywamy jej za dużo.

  OdpowiedzUsuń
 7. Naprawdę świetna kampania! :) A po produkty marki Vanish sięgam bardzo często. Najbardziej lubię jej chusteczki zapobiegające farbowaniu, które bardzo ułatwiają mi życie ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie używam jakoś produktów Vanish :)

  OdpowiedzUsuń
 9. super kampania zachęca mnie do wypróbowania tych produktów :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo dobra i ważna kampania. Trzeba dbać o nasza Planete.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ta kampania jest naprawdę świetna i pouczająca. Ja dbam o nasze ubrania jak najlepiej a i vanish często gości w naszym domu.

  OdpowiedzUsuń
 12. Staram się oszczędzać wodę i uczę tego również mojego synka. Kampania Vanish jest świetna i warto mówić o niej, aby dotarła do jak największej liczby osób. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram