Compliflora Femina - suplement diety dla kobiet

  Materiał reklamowy / Współpraca


Compliflora Femina - suplement diety dla kobiet

Każda kobieta przeszła przynajmniej raz w życiu infekcję intymną. Jeśli pojawia się u Ciebie taki problem, to być może mikroflora układu moczowo-płciowego jest zachwiana i należy ją odpowiednio odbudować. W jaki sposób?

Na zaburzenia równowagi kobiecej flory bakteryjnej może wpływać wiele czynników. Do najczęściej wyróżnianych zalicza się korzystanie ze środków antykoncepcji hormonalnej, korzystanie z basenu, okres ciąży, połóg, menstruacja, nieodpowiednia higiena, współżycie lub otarcia czy uszkodzenia okolic intymnych. Najważniejsze w takiej sytuacji to konsultacja z lekarzem ginekologiem i wdrożenie odpowiedniego leczenia, ale są sytuacje, kiedy możemy wspomóc się suplementacją.
Compliflora Femina - suplement diety zawierający kompozycję 4 specjalnie wybranych szczepów bakterii z rodzaju Lactobacillus. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych.

Składniki:

Laktoza jednowodna (z mleka), nośnik - hydroksypropylometyloceluloza, substancja wypełniająca - celuloza, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus fermentum, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus, substancja przeciwzbrylająca - sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja żelująca - guma gellan, barwnik - dwutlenek tytanu.

1 kapsułka zawiera:

Szczepy bakterii kwasu mlekowego:
Lactobacillus rhamnosus LR06 (DSM 21981) 1 x 10/9 CFU*
Lactobacillus plantarum LP01 (LMG P-21021) 1,5 x 10/9 CFU*
Lactobacillus acidophilus LA02 (DSM 21717) 2 x 10/9 CFU*
Lactobacillus fermentum 100B (6189) 1,5 x 10/9 CFU*

* - CFU - jednostka tworząca kolonię 

Zalecane dzienne spożycie:

Doustnie: 1 kapsułka dziennie. Zaleca się popić wodą.

Przeciwwskazania: 

 • Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.
 • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
 • Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
 • Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
 • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
 • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
 • Chronić od wilgoci i światła.

Compliflora Femina - suplement diety dla kobiet

O tym suplemencie dowiedziałam się od koleżanki, która bardzo go poleca. Powiedziała mi, że pomógł dojść jej do siebie o wiele szybciej po leczeniu infekcji i pozbyć się dyskomfortu, który odczuwała. Uważam, że to bardzo ważne, bo każda z nas powinna czuć się w swoim ciele komfortowo i pewnie. Niestety, całkiem niedawno miałam możliwość przetestowania tego suplementu na sobie. Piszę niestety, bo infekcje intymne nie należą do najprzyjemniejszych i nie wspomina się ich zbyt dobrze. 

Kapsułki są standardowej wielkości, niektórym z Was mogą wydać się spore, ale ja nie mam z tym problemu. Połknięcie jednej w ciągu dnia nie jest dla mnie żadnym wyczynem, a fakt, że może pomóc mi dojść do zdrowia tylko przemawia na jej korzyść. Od swojego ginekologa dowiedziałam się, że dobrze wspomagać się takimi suplementami podczas infekcji. Pomagają one szybciej odbudować mikroflorę i zachować ją nietkniętą na dłuższy czas, a nie tylko na chwilę. Dlatego też zarówno przy antybiotykoterapii, jak i infekcji dróg moczowych sięgam po odpowiednią suplementację probiotykami. Odkąd tak robię - tego typu problemu rzadziej do mnie wracają. 

Compliflora Femina - suplement diety dla kobiet

W opakowaniu znajdziecie 10 kapsułek, które starczą na całą kurację, a koszt to około 18 zł. Uważam, że jest to cena odpowiednia i na każdą kieszeń. Znam o wiele droższe suplementy o podobnym działaniu i uważam, że bez sensu przepłacać. Marce Compliflora zaufałam już dawno i stosuję ich suplementy u całej mojej rodziny, o czym z resztą już pisałam na swoim blogu.

Jestem ciekawa czy słyszałyście już o takich kobiecych suplementach? A może korzystałyście już z Compliflora femina? Jak się u Was sprawdza?

Komentarze

 1. Skład wygląda bardzo dobrze. Będę musiała zapisać sobie nazwę, obecnie biorę suple dla kobiet w ciąży, ale potem będą potrzebne jakieś inne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o tym suplemencie, ale jeszcze go nie przyjmowałam. Co prawda takie infekcje na szczęście mnie omijają, ale będę pamiętała o tym suplemencie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. myślałam ostatnio o takim suplemencie. jednak w pewnym wieku kobiety potrzebują odpowiedniej suplementacji :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak pisałam wcześniej, inną wersję tego probiotyku znam, a tę chętnie wypróbuje na sobie. Suplementacja jest bardzo ważna!

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak słyszałam już o tych suplementach. Miałam okazję poznać inne leki z tej serii o tych jeszcze nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Już gdzieś widziałam ten suplement. Mam swoje ulubione leki. Ale kto wie może i je spróbuje

  OdpowiedzUsuń
 7. Przyznam, że unikam jak tylko mogę suplementacji, stawiając na naturalne sposoby, choć oczywiście nie zawsze się to udaje i nie u wszystkich. Najlepiej zawsze skonsultować z zaufanym lekarzem. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram