Meghan March "Pani Kusząca" - recenzja książki

 

Meghan March "Pani Kusząca" - recenzja książki

Książki Meghan March, to w mojej domowej biblioteczce obowiązkowe pozycje. Od dawna uwielbiam twórczość tej autorki i zamawiam każdą jej nowość wydaną w naszym kraju. Dziś czas na recenzję książki "Pani Kusząca", która jest drugim tomem serii "Magnolia".


Zanim jednak opowiem o swoich odczuciach po lekturze, chciałabym zostawić Wam opis ze strony wydawnictwa:

Magnolia Marie Maison była niezwykle silną kobietą. Bo właśnie tego - siły, twardego charakteru i mocnych nerwów - wymagało jej dotychczasowe życie. Nowy Orlean, gdzie mieszkała, był pięknym, ale okrutnym miejscem. Miłość i zbrodnia przeplatały się tu z dużymi pieniędzmi, tajnymi sojuszami i cierpliwie planowaną zemstą. Jeśli piękna Magnolia chciała przetrwać, musiała pozwolić miastu ukształtować swoją osobowość i podporządkować się twardym regułom. Ale tak - warto zrobić wszystko, by przetrwać. Dla niego.

Nie przypuszczała, że jeszcze kiedykolwiek go zobaczy. Tymczasem Moses Buford po piętnastu latach wrócił z Nowego Jorku. Tylko dla niej, nie liczyła się żadna inna kobieta. Dla Magnolii był gotów na wszystko. Dosłownie. Udało się, znów byli razem. Chcieli zaznać odrobiny spokoju i szczęścia. Tylko tyle.

Tyle że nowoorleański półświatek nie wybaczał. Za dawne grzechy trzeba było odpokutować. Magnolia o tym wiedziała, bo znała zasady. Nieraz ocierała się o śmierć i nie wyszła z tych strasznych wydarzeń bez winy. Wiele wskazywało na to, że zbliżał się czas zapłaty. Właśnie wtedy, kiedy chciała zacząć nowe życie, znów musiała stawić czoła śmiertelnemu zagrożeniu. I bezlitosnej prawdzie. Stawką w tej grze była szansa na ocalenie.

Nie przeproszę za to, kim się stałam. Wiem jednak, że musimy przetrwać. Oboje!

Meghan March "Pani Kusząca" - recenzja książki

Magnolia to kobieta, która zawsze miała pod górkę. Dzięki tym przykrym doświadczeniom stała się jednak silną i twardą, dzięki czemu udawało jej się wiązać koniec z końcem i ze wszystkim dawać radę. Niestety los nie jest dla niej łaskawy i nigdy nie może odpocząć od problemów, bo co chwila pojawiają się nowe, które próbują ją złamać i powalić na ziemię. Tym razem Magnolia dowiaduje się o pewnych faktach, przez które nie może zrozumieć postępowania Mosesa. Dzieje się dużo dziwnych rzeczy i ktoś próbuje do niej dotrzeć, po trupach do celu. Kobieta zastanawia się, co takiego zrobiła i dlaczego ktoś chciał ją zabić. Moses oraz Mount z Keirą, która jest bliską przyjaciółką Magnolii, robią wszystko by ją ochronić. Jak czytaliście inne książki autorki, to pewnie wiecie, że Ci bohaterowie posiadają ogromne doświadczenie w szukaniu ludzi i innych ciemnych sprawach. Tutaj jednak nie udaje im się uzyskać żadnych cennych informacji. 

Moses postanawia o wszystkim opowiedzieć ukochanej. W końcu czuje wielką ulgę, że w końcu mógł wyjaśnić. Stara się odzyskać zaufanie Mangolii i dać jej powód by wybaczyła mu to zniknięcie na wiele lat. Razem ze swoimi towarzyszami, chce rozwiązać zagadkę, która ją prześladuje i zagraża jej życiu. Wie, że uczucie do ukochanej jest prawdziwe i chce zrobić wszystko, aby już nigdy jej nie stracić.

Pamiętam, jak wiele emocji towarzyszyło mi podczas czytania pierwszego tomu. Sięgając po ten, spodziewałam się czegoś podobnego, a dostałam tutaj jeszcze większą ich dawkę. Dzieje się tak dużo i jest to tak emocjonujące, że nie sposób oderwać się od historii Magnolii i Mosesa. Główna bohaterka urzekła mnie swoją osobowością, nie była panienką, która czeka na wielką miłość, ale kobietą, która żyje jak chce i brnie do wyznaczonych sobie celów. Kobieta jest zadziorna, wygadana i ma swój charakter, który sprawia, że nie da się jej nie lubić i z każdą kartką i wypiekami na twarzy poznajemy jej losy. Czy historia ma szczęśliwe zakończenie? O tym Wam nie powiem, musicie dowiedzieć się sami. 

Meghan March stworzyła historię, przy której odczuwa się przeróżne emocje, od śmiechu po łzy czy prawdziwy strach, przez który pojawiają się ciarki na plecach. Jeśli jeszcze nie czytaliście książek tej autorki, to nie wahajcie się ani chwili dłużej i po prostu zamówcie którąś z jej wspaniałych serii. Naprawdę warto!

Dajcie znać czy znacie serię "Magnolia"? Lubicie tego typu książki? Znacie twórczość Meghan March?

Komentarze

Instagram