Jak skorygować nierówne piersi?

 

Jak skorygować nierówne piersi?

Nierówne piersi to defekt fachowo zwany asymetrią piersi. Występuje bardzo często, przy czym u większości kobiet dysproporcja ta jest niewielka i mało widoczna, w więc nie stanowi większego problemu, bowiem łatwo zatuszować ją odpowiednią bielizną. W niektórych przypadkach różnica jest na tyle spora, że wywołuje pewien dyskomfort, zarówno psychiczny, jak i fizyczny. Na szczęście nierówne piersi można skorygować i to na kilka sposobów. Poznajmy najpopularniejsze z nich.

Asymetria piersi - czym jest i jakie są jej przyczyny

Zanim jednak przejdziemy do sedna, dowiedźmy się czegoś więcej na temat samej asymetrii piersi. Zwykle jest to bowiem coś naturalnego, co przypisane jest ciału człowieka- być może na co dzień tego nie zauważamy, ale istnieją pewne różnice pomiędzy prawą a lewą stroną, zarówno naszej twarzy, jak i innych fragmentów ciała. To dlatego na fotografii zawsze jeden z profili naszej twarzy wygląda korzystniej- teraz kiedy już o tym wiemy, możemy w lustrze porównać obie strony twarzy i sprawdzić, z której podobamy się sobie bardziej.

Wracając jednak do asymetrii piersi. Jest to różnica pomiędzy jedną piersią a drugą, przy czym może ona dotyczyć zarówno kształtu piersi, jak i ich objętości, a nawet położenia brodawek według siebie nawzajem. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, asymetria piersi jest czymś naturalnym i dotyczy większości kobiet, natomiast przyjmuje się, że jeśli różnica pomiędzy obiema piersiami wynosi co najmniej jeden rozmiar i nie jest to powód żadnej choroby, stanowi to wskazanie do skorygowania piersi.

Przyczyn asymetrii biustu może być kilka, przy czym najczęściej występuje w okresie dojrzewania, po czym znacznie się wyrównuje. W niektórych przypadkach pozostaje jednak dość duża i wymaga korekty. Jedną z najczęstszych przyczyn powstania dysproporcji jest nierówny, fizjologiczny przyrost tkanki gruczołowej i jest to wada wrodzona. Przyczyną asymetrii mogą być również wady nabyte, takie jak skolioza, wszelkiego rodzaju urazy w obrębie klatki piersiowej, a także choroby- szczególnie nowotwory. Do rzadkich, ale równie występujących przyczyn należy zaliczyć także wcześniejszą ingerencję chirurgiczną, taka jak chociażby otwartą biopsję piersi czy drenaż jamy opłucnej, których asymetria może być następstwem.


Jak skorygować nierówne piersi?


Zabiegi niwelujące nierówne piersi

Z asymetrią piersi można oczywiście żyć, jednak niekiedy dyskomfort psychiczny- a więc pewne kompleksy związane z wyglądem swoich piersi, a także dyskomfort fizyczny, taki jak częste bóle kręgosłupa i głowy, kłucie w obrębie klatki piersiowej są na tyle duże, że zdecydowanie lepiej poddać się zabiegowi, dzięki któremu pozbędziemy się asymetrii piersi, a wraz z tym odzyskamy radość z życia i z wyglądu swojego biustu.

Sposobów na skorygowanie nierównych piersi jest kilka. Warto dowiedzieć się co nieco o każdym z nich, natomiast decyzja co do wyboru ostatecznego rozwiązania problemu, powinna być skonsultowana z lekarzem specjalistą i dokonana na podstawie jego oceny oraz sugestii- dzięki temu możemy liczyć na maksymalnie zadowalające efekty, zważając na swoje zdrowie.

Zabiegi korygujące asymetrię piersi to zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, takie jak powiększanie piersi implantami, redukcja piersi, powiększanie piersi własnym tłuszczem oraz liposukcja”. – mówi mi Pani Katarzyna z Kliniki OneClinic w Warszawie

Powiększanie piersi implantami to jeden z najczęściej stosowanych zabiegów, bowiem prócz tego, że skutecznie niweluje nierówność piersi, dodatkowo pozwala na ich powiększenie za pomocą implantów. Dzięki temu kobieta otrzymuje pełne efekty- piersi równe i w optymalnym oraz pożądanym rozmiarze. Choć zabieg wymaga cięcia, blizny są zwykle mało widoczne, zaś efekt długotrwały i zadowalający.

Redukcja piersi, w przypadku asymetrii piersi, polega na usunięciu fragmentu większej piersi oraz jej wymodelowaniu tak, by jej rozmiar był jak najbardziej zbliżony do piersi drugiej. Efekty zabiegu są trwałe, natomiast po jego zakończeniu, przez okres około 3 miesięcy, istnieje konieczność noszenia specjalnego biustonosza modelującego.

Powiększenie piersi własnym tłuszczem to niezwykle bezpieczna metoda, bowiem wykorzystuje się w tym celu materiał własny pacjenta, a dokładniej rzecz ujmując tkankę tłuszczową, najpierw pobraną z miejsc, w których występuje w nadmiarze (zwykle brzuch), następnie poddaną specjalnej obróbce, a na końcu wstrzykniętą w okolicę tkanki piersi w odpowiednio dobranej ilości i miejscu. Efekty tego zabiegu są długotrwałe i bardzo naturalne.

Liposukcja to usunięcie nadmiaru tłuszczu z obszaru pomiędzy dana piersią a pachą. Odbywa się on przy użyciu cienkiej kaniuli, poprzez niewielkie nacięcie w skórze, dzięki czemu jest to zabieg niepozostawiający po sobie widocznych śladów, szybki i bezpieczny.

Sposobów na skorygowanie nierównych piersi jest kilka. Warto podjąć decyzję o zażeganiu przykrego problemu, by móc znów w pełni cieszyć się swoim ciałem i eksponować jego atuty.Komentarze

  1. Bardzo intrygujący i niecodxienny wpis. Sama takiego problemu nie mam, ale pewnie wielu osobom pomoże :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że to pomocny post dla kobiet :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram