Compliflora - synbiotyk przeznaczony dla niemowląt, dzieci i osób dorosłych

 Materiał reklamowy / Współpraca

Compliflora - synbiotyk przeznaczony dla niemowląt, dzieci i osób dorosłych

Całkiem niedawno pisałam Wam o moim wakacyjnym aptecznym niezbędniku. Tak naprawdę zapomniałam w nim dodać, że synbiotyk również musi być w niej obecny. Od pewnego czasu w moim domu stosujemy suplement Compliflora i dziś chcę Wam o nim pokrótce opowiedzieć. 


Suplement diety Compliflora to synbiotyk przeznaczony dla niemowląt, dzieci i osób dorosłych. Zawiera aż 6 miliardów CFU*: żywe kultury drożdżowe szczepu Saccharomyces boulardii oraz dwa szczepy bakterii kwasu mlekowego. Produkt ten zawiera również oligofruktozę, która jest specjalną odżywką dla bakterii. Dzięki postaci rozpuszczalnego proszku preparat Compliflora może być z łatwością stosowany u niemowląt. 

* CFU - jednostka tworząca kolonię

Compliflora - Skład:

maltodekstryna, oligofruktoza lifilizowane żywe kultury drożdżowe Saccharomyces boulardii, lifilizowane żywe kultury bakterii kwasu mlekowego; Lactobacillus rhamnosus GG ATCC 53103 oraz Bifidobacterium lactis BS01, substancja przeciwzbrylająca - mono i diglicerydy kwasów tłuszczowych

1 saszetka to pojedyncza dawka zawierająca 6 miliardów żywych kultur bakterii Lactobacillus rhamnosus GG ATCC 53103, Bifidobacterium lactis BS01 oraz drożdży Saccharomyces boulardii.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zalecane spożycie:

1 – 2 saszetki dziennie lub według wskazań lekarza

Niemowlęta i dzieci do 3. roku życia: zawartość saszetki rozpuścić w min. 100 ml zimnego lub letniego płynu np. w wodzie, ściągniętym mleku matki albo półpłynnym pokarmie.
Dzieci powyżej 3. roku życia i dorośli: preparat można wymieszać z chłodną wodą, mlekiem lub jogurtem. Wykorzystać całą zawartość saszetki jednorazowo. Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Compliflora - Ważne informacje:

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety ani aktywnego trybu życia. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego i zróżnicowanego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Istnieje wiele czynników ryzyka choroby. Zmiana jednego z tych czynników ryzyka może wywierać korzystny wpływ lub nie wywierać go. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci w temperaturze pokojowej.

Pojemność opakowania:
10 saszetek


Compliflora - synbiotyk przeznaczony dla niemowląt, dzieci i osób dorosłych

Compliflora - synbiotyk przeznaczony dla niemowląt, dzieci i osób dorosłych


Nie wiem, jak u Was, ale moje dzieci nie chcą przyjmować produktów, które są często zalecane przez lekarza, kiedy np. pojawia się biegunka. Nie ma możliwości, żeby namówić moją córkę czy syna do wypicia słynnej zawiesiny na literkę "S". Od samego zapachu mają odruch wymiotny i zaciskają usta. Odkąd pojawiła się u nas w domu Compliflora niestraszne nam zatrucia pokarmowe. Kiedy zauważę, że coś niedobrego zaczyna dziać się w brzuszkach moich dzieciaków, od razu po nią sięgam. Córka sama nawet przyrządza sobie ten synbiotyk i szybko go wypija, a zaraz po tym cieszy się zdrowiem. Wszystkie dolegliwości znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Dlatego też uważam, że dobrze mieć ten produkt w swojej domowej apteczce, czy tej wakacyjnej - podczas wyjazdów nie zajmie dużo miejsca, a może się przydać. 

Jestem ciekawa czy znacie ten suplement?
____________________________________________________

Nie wiem, czy pamiętacie, ale całkiem niedawno pisałam, że mam w planie postawić na działce nowy domek. Prace budowlane właśnie trwają i nie miałam pojęcia ile pochłonie to czasu, pieniędzy i nerwów. Żeby podłączyć do domku wodę, musieliśmy przekopać pół działki i dodatkowo zamówić specjalistyczne węże, które będą przetestowane pod kątem jakości i wytrzymałości. Tego typu produkty znaleźliśmy w sklepie https://www.midatech.pl/ i okazało się, że nasi robotnicy bardzo dobrze znają i polecają to miejsce. Produkty są kilkukrotnie sprawdzane i posiadają atesty, dopuszczające je do użytku. W związku z tym postanowiliśmy im zaufać i właśnie takie zamontować w działkowym domku. 

Komentarze

 1. Nie słyszałam o tym suplemencie, jednak dobrze, że pomaga przy problemach z brzuchem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam je juz kilka razy. Nie mialam przyjemnosci stosować

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam, że z wielką ostrożnością podchodzę do suplementów, zawsze w konsultacji z lekarzem, ale takie rozwiązanie na problemy jelitowe warte zapamiętania. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam ten synbiotyk i używam. Chwalę sobie bardzo produkty Compliflora i zawsze mam je w swojej apteczce.

  OdpowiedzUsuń
 5. miałam okazję testować tę markę i byłam bardzo zadowolona, także chyba czas powtórzyć kurację :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Twój wpis przypomniał mi, że muszę się zaopatrzyć w jakieś supple na trzeci trymestr ciąży, bo wszystko mi się pokończyło.

  OdpowiedzUsuń
 7. U mnie prebiotyk/symbiotyk tylko w kropelkach, bo jakoś nie mogą przeboleć smaku czegokolwiek zmieszanego z wodą (zwłaszcza tego na biegunkę na S - sama tego nie lubię!).

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram