Vanish: "Noś ubrania dłużej, wodę zostaw naturze" część II

 

Vanish: "Noś ubrania dłużej, wodę zostaw naturze" część II

Nie wiem, czy pamiętacie, ale w marcu tego roku pisałam Wam o ciekawej kampanii marki Vanish. Motto przewodnie kampanii, to "Noś ubrania dłużej, wodę zostaw naturze" - pamiętacie? Jeśli nie, to chciałabym Wam o niej przypomnieć, a przy okazji pokazać Wam działanie specjalnego kalkulatora, który pokaże ile wody mieści się w Waszych szafach. Zaciekawieni?


Ponownie pokrótce opiszę Wam zamysł kampanii, o której mowa. Czy mieliście pojęcie, że 2500 litrów wody pochłania wyprodukowanie jednej koszulki? Zdajecie sobie sprawę z tego jak ogromna jest to ilość? A takich koszulek w swojej szafie każdy z nas ma przynajmniej kilka, jak nie kilkanaście. Osobiście nie mam aż takiej dużej ilości ubrań, bo od pewnego czasu stawiam na minimalizm, który również związany jest z wielkością mojego mieszkania i brakiem miejsca. Znam jednak osoby, które mają własne garderoby, które zajmują tyle miejsca ile ma mój salon w mieszkaniu. 

Ludzie najczęściej kupują nowe ubrania na poprawę humoru, z nudów, albo coś zrobiło się modne i chcą wprowadzić do swojej szafy trochę trendów. Często okazuje się, że później te ubrania leżą rzucone w kąt nawet nie tknięte, albo są zakładane na siebie raz, zostają odłożone i zapomniane. Im więcej ciuchów kupują ludzie, tym rzadziej noszą to co mają już w swoich garderobach. 

Statystyki pokazują, że 26% ubrań, które posiadamy w domu jest prawie nienoszona. Podejrzewam, że u wielu Pań ten procent jest o wiele większy. Jaki jest sens zapełniania swoich szaf nieprzydatnymi ciuchami? Co zrobić, aby ograniczyć te wszystkie liczby? Jak pomóc naturze?

Vanish: "Noś ubrania dłużej, wodę zostaw naturze" część II

Vanish: "Noś ubrania dłużej, wodę zostaw naturze" część II

Vanish: "Noś ubrania dłużej, wodę zostaw naturze" część II


Vanish ma wiele fantastycznych produktów, które usuwają zabrudzenia i plamy nawet z delikatnych  materiałów nie niszcząc ich i nie wypłukując kolorów. Osobiście używam produktów tej marki niemal do każdego prania. Pamiętam, że stosowałam je nawet do prania ubranek mojej małej córeczki. Plamy po marchewce, buraczkach czy mleku znikały bez problemu i nie musiałam martwić się nimi na co dzień. Do dziś marka ma swoje miejsce w mojej łazience i nie wyobrażam sobie prania bez niej.

Na stronie https://www.vanish.pl/nosubraniadluzej/ znajdziecie specjalny kalkulator, dzięki któremu obliczycie ile litrów wody mieści się w Waszej szafie. Nie będę pokazywać Wam swojego wyniku, bo szczerze mówiąc, nie spodziewałam się takiej liczby. Po przyswojeniu tych informacji wiem, że nie będę zamawiać już takiej ilości ubrań jak do tej pory i zacznę rozważniej robić tego typu zakupy. Dziś już wiem, jak ważne jest dbanie o odzież już od pierwszego prania, dzięki czemu ciuchy będą służyć o wiele dłużej. Takim zachowaniem przyczynię się do dbania o naszą planetę. Sama jednak nie dam rady jej ocalić. Jestem ciekawa czy również się do mnie przyłączysz? Dasz radę?

Vanish: "Noś ubrania dłużej, wodę zostaw naturze" część II
Dajcie znać w komentarzu czy słyszeliście już o tej kampanii Vanisha? Czy liczyliście ile litrów wody mieści się w Waszych szafach? Chętnie o tym z Wami porozmawiam.  

Komentarze

 1. Taka akcja jest bardzo wazna i powinno się o tym regularnie przypominać. Myślę, że powinny się do tego przyłączyć tez sieci handlowe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o tej kampanii i uważam, że jest to bardzo dobry pomysł. I też potrzebny w obecnej sytuacji naszej planety.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ważna kampania, nie kupuję dużo ubrań i dbam o te, które mam.

  OdpowiedzUsuń
 4. O akcji słyszałam, sporo postów na jej temat się pojawia i o ile sam pomysł itp. bardzo fajny i potrzebny, to ogólnie mam nieco mieszane odczucia i trochę hipokryzją trąci :).

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dobrze, że firma zdecydowała się na prowadzenie kampanii uświadamiającej, podwójna korzyść, dla promocji firmy i ochrony środowiska.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta akcja jest naprawdę rewelacyjna. Jak ważna jest dla nas woda.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja staram się nosić ubrania naprawdę długo, ale czasem właśnie jakaś niespieralna plama się zdarza i jest problem.

  OdpowiedzUsuń
 8. jak dla mnie ta kampania jest rewelacyjna, w końcu coś, co odpowiada na masowe potrzeby zrozumienia ekologii

  OdpowiedzUsuń
 9. Kampania tej marki jest na prawdę super i mega potrzebna. Żal mi tylko tego, że nawet jeśli chcesz mieć ubrania na dłużej to zazwyczaj i tak po jakimś pół roku je wyrzucasz bo materiał z którego jest zrobiony niesty się znosi. Myślę, że gdyby rónież marki odzieżowe poszły w myślenie takie jak Vanish to świat byłby lepszy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Akcja jest świetna i ją popieram. Kurcze nie liczyłam, ale z ciekawości to zrobie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Podoba mi się zamysł tej kampanii :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram