Dlaczego warto robić zakupy online? Wygodne zakupy przez Internet.

 

Wygodne zakupy przez Internet

Jestem kobietą, która uwielbia robić zakupy, ale nie znosi biegać po sklepach. Denerwuję się, kiedy muszę korzystać z przebieralni czy stać w długiej kolejce. Żyjemy w XXI wieku, więc często korzystam z zakupów online, które pomagają ominąć mi te problemy. Dlaczego warto robić zakupy online i jakie wynikają z nich korzyści?


Czas to pieniądz 

Najważniejszą dla mnie kwestią jest zyskanie na czasie. Wybierając się np. na zakupy odzieżowe do galerii handlowej muszę liczyć się z tym, że zajmie mi to mnóstwo czasu. Po pierwsze, zanim zdecyduję się na coś konkretnego muszę zajrzeć do kilku sklepów. Często okazuje się, że i tak wracam do tego, który odwiedziłam w pierwszej kolejności, ale nie potrafię tego zmienić. Nie podejmuję decyzji pochopnie, więc wolę przejrzeć kilka różnych ofert i mieć pewność, że ostateczny zakup będzie najkorzystniejszą z nich. Po drugie, do galerii mam spory kawałek drogi, więc muszę dodać do tego czas dojazdu w dwie strony. W taki sposób tracę mnóstwo czasu i nawet zaoszczędzone kilka złotych na jakiejś promocji mi tego nie rekompensuje. 

Forma płatności

Wybierając się na zakupy stacjonarne muszę być przygotowana na każdą ewentualność. W związku z tym w portfelu muszę mieć określony zasób gotówki, lub karty bankowe, które pozwolą mi zapłacić kartą lub Blikiem. Z przyzwyczajenia najczęściej wybieram płatność kartą, bo nie lubię nosić przy sobie gotówki i jest to najszybsza i najwygodniejsza forma. Decydując się na zakupy online mam większe pole do popisu i dużą wygodę. Dlaczego? Ponieważ oprócz standardowej płatności kartą, przelewem tradycyjnym czy Blikiem, mogę również skorzystać z PayPo. 

Tutaj na chwilę się zatrzymam, ponieważ uważam, że warto przybliżyć Wam to rozwiązanie. Zrobię to na swoim przykładzie. Jak wiecie, wykonuję wolny zawód. Liczy się to z nieregularnymi dochodami. Wykonam jakąś pracę, za którą otrzymuję wynagrodzenie, ale zdarzają się sytuacje, że na pieniądze muszę czekać od kilku do kilkunastu dni. W takim wypadku nie mogę wybrać się do galerii, ale zakupy online zrobić mogę. W jaki sposób? Wybieram wspomniane już wyżej PayPo jako formę płatności i zostaje ona odroczona do 30 dni, ale można też zapłacić później - rozkładając swoje zakupy na wygodne raty. Wszystko zostaje opłacone i wysłane do mnie, dzięki czemu mogę z nich korzystać i cieszyć się ze swojego zamówienia. Kiedy dostaję przelew, po prostu je opłacam. Proste prawda? Dla mojej osoby jest to bardzo korzystna opcja, z której korzystałam już wiele razy. Uważam, że to duże ułatwienie dla wielu osób i cieszę się, że coraz więcej znanych sklepów decyduje się na współpracę z PayPo. Całą listę znajdziecie na ich stronie, ale wspomnę, że są tam znane i cenione marki takie jak eObuwie, CCC, Sephora, Wittchen czy Answer. Ta forma płatności jest bardzo bezpieczna, ponieważ nie podajemy nigdzie danych, kart kredytowych czy debetowych. Wszystkie transakcje są szyfrowane, a do potwierdzenia zamówienia używasz kodu, który otrzymasz przez SMS. Jesteś też objęty Gwarancją Ochrony Kupującego. 


Dlaczego warto robić zakupy online? Wygodne zakupy przez Internet.


Brak kontaktu bezpośredniego z innymi ludźmi

Aktualnie sytuacja epidemiologiczna na świecie jest niestabilna i nigdy nie wiadomo, czy wychodząc na zakupy do galerii nie zarazimy się koronawirusem. Jestem osobą zaszczepioną, ale nie zmienia to faktu, że staram się ograniczać moje wyjścia w takie miejsca do minimum. Korzystając z zakupów przez Internet mam pewność, że nie spotkam nikogo, kto może być zarażony, dzięki czemu czuję się bezpieczniej. 

Dostawa pod same drzwi

Nikt nie lubi dźwigać toreb, które są przepełnione zakupami. W związku z tym, że nie lubię chodzić po galeriach czy innych sklepach, robię to rzadko. Jeśli już się na nie decyduję, to zakupy są spore. Wiąże to się ze sporym stresem, bo muszę wzywać taksówkę, albo zastanawiać się, czy zmieszczę się w komunikacji miejskiej. Kupując online nie muszę się martwić, bo moje zakupy (nawet te duże) kurier dostarczy mi pod same drzwi. 

Jak widzicie robienie zakupów przez Internet jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Każdy z nas może się na nie zdecydować bez względu na wiek czy nawet sprawność fizyczną. Jestem za takimi nowoczesnymi pomysłami i nawet przekonałam do nich swojego tatę, który polubił tego typu zakupy, mimo że ma prawie 70 lat. W czasie pandemii takie sposoby z pewnością zyskały, ale nie ma tu co się dziwić, bo nic na nich nie tracimy, a zyskujemy. W końcu mamy XXI wiek i wszystko idzie do przodu.

Dajcie znać w komentarzu czy często decydujecie się na wygodę, jaką dają zakupy online? Przemawiają do Was korzyści o których wspomniałam?

Komentarze

 1. Z jednej prostej przyczyny - jak się mieszka na wsi, tak jak ja, to nic kupić nie można. A w internecie jest wszystko. I do domu przywiozą. Uwielbiam zakupy przez internet !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To też prawda. Ja mieszkam w mieście, ale i tak nie lubię tracić czasu na chodzenie po sklepach. Od kilku lat regularnie kupuję online.

   Usuń
 2. Też mam swoją firmę i nieregularne dochody, taka forma odroczenia płatności to super sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio zastanawiałam się nawet nad tym PayPo. Kupuję pod wpływem impulsu, a, o dziwo, pieniądze tak do mnie nie przychodzą :D więc czasem mam problem albo znikają mi sprzed oczu świetne okazje! PayPo byłoby rozwiazaniem!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja sporo kupuję w internecie, ale też są takie produkty, które wolę kupić stacjonarnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli chodzi o zakupy ubrań czy butów to nie jestem w stanie kupić przez Internet. Ale jeśli o inne rzeczy to jak najbardziej wole opcje online :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Taka forma zakupów już od wielu lat wdrożona w naszym domu, zyskujemy dzięki niej mnóstwo czasu, a i odpada aspekt dźwigania zakupów. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja jedynie jedzenie kupuję stacjonarnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. mieszkam na wsi, a najbliższe miasteczko jest małe. Dlatego większość zakupów robię przez internet. Po prostu szkoda mi czasu na długie wyprawy do dużego miasta i chodzenie po galerii

  OdpowiedzUsuń
 9. U mnie niestety nie zawsze się sprawdzają. Własnie od tygodnia nie mogę się zebrać, żeby odesłać zamówione buty, które okazały się za małe.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram