Lena M. Bielska "Rozdarte serce" - recenzja książki

 

Lena M. Bielska "Rozdarte serce" - recenzja książki

Dziś wracam do Was z recenzją książki autorstwa Leny M. Bielskiej "Rozdarte serce", która otwiera serię "Bellomo". Jak wiecie, uwielbiam książki z gatunku literatury obyczajowej, więc nie mogłam się powstrzymać i książka znalazła się u mnie. 


Romanse, to książki, po które sięgam najczęściej i bardzo szybko je pochłaniam. Przeważnie dzieje się to w ciągu jednego wieczoru i pierwszego podejścia, bo wciągam się w nie bez opamiętania. Czy książka Leny M. Bielskiej również była dla mnie jedną z tych, które zapamiętam na długi czas?

Pięć rodzin mafijnych i prawo, którego nie wolno łamać!

Pierwszy tom słynnej serii „Bellomo”!

Eve poznaje Vita przypadkiem – wpada na niego, przy okazji oblewając się kawą. Nie ma pojęcia, że ten mężczyzna nie jest tylko przystojnym nieznajomym, z którym mogłaby umówić się na randkę. Nic, co dotyczy Vita, nie jest zwyczajne.

Eve jest dla Vita powiewem świeżego powietrza. Nie wie, jaki z niego człowiek, i nie pochodzi z brutalnego świata będącego jego codziennością. Być może to najbardziej go w niej pociąga.

Vito Bellomo z pozoru jest tylko znanym, nowojorskim biznesmenem, właścicielem kilku klubów i firm. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że sprawuje władzę nad największą organizacją przestępczą w Nowym Jorku. Wkrótce mężczyzna wciągnie Eve w krwawą rozgrywkę, w której więcej niż jedno serce zostanie rozdarte.


Lena M. Bielska "Rozdarte serce" - recenzja książki


Jak wspomniałam wyżej, kocham romanse, a jeśli ich akcja toczy się wśród rodzin powiązanych z mafią, to moje serce bije jeszcze szybciej. Wiem, że powiecie, że to już oklepane i za dużo jest książek z mafią w tle. Mnie to jednak nie razi, z ciekawości sięgam po kolejne takie tytuły, a ten debiut szczególnie mnie interesował. Jak wyszło?

Eva i Vito poznają się przypadkiem, kiedy to kobieta niechcący oblewa go kawą. W ciągu dnia wpadają na siebie dwukrotnie, więc postanawiają iść ze sobą na kawę w ramach przeprosin. Mężczyzna podoba się kobiecie, ale nie ma ona pojęcia kim jest i co wiąże się z jego życiem. Na co dzień jest kobietą, która raczej unika związków i zaangażowania, pracuje w firmie transportowej i ukrywa pewien mroczny sekret. Kobieta jest dla Vita namiastką normalności, odskocznią od rzeczywistości i stara się przy niej zachować chociaż trochę pozorów, co bardzo podoba się kobiecie. W rzeczywistości Pan Bellomo jest znanym nowojorskim biznesmenem, właścicielem wielu firm i klubów, ale też szefem największej organizacji przestępczej w Nowym Jorku. 


Czy Eva zostanie wciągnięta w grę Vita Bellomo? Czy można układać życie na kłamstwie? Czy sekrety Evy i Vita wyjdą na jaw? Jak to wpłynie na ich relację?

Tego oczywiście Wam nie napiszę, bo bez sensu byłoby namawianie Was na zapoznanie się z tą książką. Kiedy wzięłam do ręki tę książkę, nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Słyszałam o niej dobre opinie, bo kiedyś można było ją przeczytać na Wattpadzie, ale ja nie mam tam konta i nigdy tam nie zaglądałam, więc nie miałam okazji. Akcja w książce toczy się odpowiednim tempem, a w trakcie wychodzą na jaw nowe "smaczki", które tylko podkręcają atmosferę. Czytając tę historię można wczuć się w życie bohaterki i odnieść wrażenie, że to wszystko dotyczy wyłącznie Ciebie - ten efekt bardzo mi się spodobał i pokochałam pióro autorki. Bohaterowie są świetnie wykreowani, jednych pokochacie, a inni będą Was tak wkurzać, że będziecie mieli ochotę rzucić książką, ale UWAGA - nie róbcie tego, warto dokończyć historię. Uczucia takie jak miłość, szacunek, zaufanie, opisane są tak, że ma się wrażenie, że autorka podała Wam je na tacy. Nie pozostało mi nic, jak polecić Wam tę książkę. Wiem, że pojawiły się już kolejne tomy, więc warto się skusić.

Nawet jeśli przejadły się Wam historie z mafią w tle, to dałabym szanse autorce i sięgnęła po tę pozycję. To taka moja mała rada.

Dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe za egzemplarz do recenzji.

Mieliście okazję poznać twórczość Leny M. Bielskiej? Znacie już serię Bellomo?

Komentarze

Instagram