Co to jest SEO?

Artykuł sponsorowany / reklama 


Co to jest SEO?

Dla wielu z Was SEO to "czarna magia". Często spotykam się z pytaniami czym jest SEO i w jaki sposób pozycjonować swoją stronę internetową. W dzisiejszym wpisie chcę Wam to wytłumaczyć.

Search Engine Optimization (SEO) czyli optymalizacja stron internetowych pod wyszukiwarki to szereg działań mających na celu takie przygotowanie witryny aby była ona w stanie osiągnąć jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki z zachowaniem zasad danej wyszukiwarki. (źródło: whitepress)
Czyli najprościej mówiąc - SEO to nasze działania na konkretnej stronie internetowej, które ma na celu podniesienie jej w wynikach wyszukiwania. Jest to element bardzo szeroko pojętego marketingu internetowego, który bezpośrednio wpływa zwiększenie liczby odwiedzin strony i jej widoczności na konkretne słowa kluczowe.

Stosowanie SEO dąży do tego, aby nasza strona internetowa była wręcz idealna - taka, która dostarcza wyczerpujących i niezbędnych informacji, których poszukują konkretni internauci wpisując w wyszukiwarkę konkretne pytanie bądź słowa kluczowe. 

Co to jest SEO?

Słowo kluczowe

Słowo kluczowe w języku programowania oznacza słowo stanowiące wyodrębnioną jednostkę leksykalną, często w określonym kontekście, mające szczególne znaczenie i identyfikujące określony rozkaz, instrukcję lub deklarację w programie komputerowym. W rzeczywistości są to nie tylko słowa, ale również grupy wyrazów tworzące frazy, które stosuje się w celu wyszukiwania określonych informacji w wyszukiwarkach internetowych. Słowa kluczowe to bardzo ważne jako narzędzie SEO, ponieważ odnoszą się bezpośrednio do haseł, jakie Internauci wpisują w wyszukiwarki.

Na swoim przykładzie chcę pokazać Wam jak działa słowo kluczowe. Od kiedy zaczęłam stosować konkretne słowa kluczowe, moje wpisy zaczęły pojawiać się już na pierwszych stronach wyszukiwarki google, co jest moim małym sukcesem. Przykładem może być wpis o lakierach hybrydowych, który napisałam dwa lata temu, a nadal trzyma się bardzo wysoko. Jako, że marka reklamowała się faktem, że ich lakiery są hipoalergiczne, to wpis zaczęłam pozycjonować słowami kluczowymi takimi jak: hipoalergiczne lakiery hybrydowe. Wpisując taką frazę w wyszukiwarkę otrzymacie taki wynik:


Jak widzicie, mój wpis jest pierwszy na stronie wyszukiwania zaraz po płatnej reklamie. Uważam, że to mój mały wielki sukces.

Jako bloger, często spotykam się z terminem SEO i od pewnego czasu sama staram się wpływać na pozycjonowanie swojego bloga.  Jeśli podobnie jak ja, jesteś właścicielem strony internetowej, ale nie wychodzi Ci pozycjonowanie na własną rękę, polecam skorzystać z usług profesjonalistów jak np. ESEO

Firmy, które zajmują się takimi działaniami na co dzień potrafią mądrze zaplanować i przeprowadzić optymalizację stron oraz dopasować witryny do wymagań, które stawiają wyszukiwarki. Dzięki takim działaniom Twoja strona internetowa może pojawić się w TOP10 wynikach wyszukiwania, a więc na samym szczycie. Dzięki temu ruch organiczny Twojej witryny może się zwiększyć nawet o kilkaset procent! Współprace z takimi agencjami są bardzo korzystne i osoby, które się na nią decydują stają się bardziej widoczne, dzięki czemu zapewniają sobie rozpoznawalność marki.

Czy dacie radę sami wdrożyć działania SEO? Tego nie mogę Ci gwarantować - osobiście staram się robić to samodzielnie, jednak od pewnego czasu zastanawiam się nad współpracą z agencją która się tym zajmie, a przy okazji sprawdzi działanie mojej strony.

Czy SEO jest dla Was "czarną magią"? A może korzystacie z profesjonalnych agencji? Jak to u Was wygląda?

Komentarze

 1. Bardzo patrzę na SEO i mam nawet zamiar sprawdzić stare wpisy pod tym kątem. Mam nadzieję, że przyniesie to wymierne efekty. A Tobie gratuluję pierwszej strony w wyszukiwaniach!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie pierwszy raz - podałam tylko przykład.
   Bardzo Ci dziękuję :)

   Usuń
 2. Dość ciężko jest u mnie stosować SEO, bo piszę opowiadania, felietony, przeprowadzam wywiady. Trudno takie coś wypozycjonować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak wiem, znam Twój blog. Myślę, że na pewno jest jakiś sposób i w Twoim przypadku przydała by się porada specjalisty.

   Usuń
 3. Staram się jak najlepiej pozycjonować, ale wiadomo, że nie zawsze wychodzi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Korzystanie z profesjonalnej pomocy pozwala zaoszczędzić czas:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podobnie jak Monika. Aktualnie pracuję nad poprawianiem SEO w wpisach jak tylko składałem zdania.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie korzystam z pomocy w tym temacie, choć wiem że powinnam, bo statystyki mi spadły i to drastyczne, niestety. Muszę mocniej zgłębić ten temat.

  OdpowiedzUsuń
 7. choć wiele lat prowadzę bloga to temat pozycjonowania nadal nie jest dla mnie całkiem zrozumiały

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też niektórych rzeczy nie rozumiem, ale staram się wdrażać te, które są dla mnie zrozumiałe i efekty jakieś są.

   Usuń
 8. Ja sama się dokształcam w tym temacie. Staram sie aby moja strona była prowadzona pod kątem SEO.

  OdpowiedzUsuń
 9. Muszę się wgłębić w ten temat..

  OdpowiedzUsuń
 10. To coś dla mnie. Bez tego ani rusz. Niestety choć bardzo się staram, to moje zasięgi są kiepskie. Koniecznie muszę doszkolić się w tym temacie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Kiedyś interesowałam się tym tematem. Szybko jednak wróciłam do pisania na luzie.

  OdpowiedzUsuń
 12. To bardzo rozległy temat ale bardzo ważny dla każdego kto prowadzi stronę i komu zależy na jej dobrej widoczności.

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajny post, dużo z niego dowiedzialam sie. Jest to ważne zaganienie dla każdego z nas.

  OdpowiedzUsuń
 14. Dla mnie seo to trochę magia, ale niektóre z moich tekstów są na pierwszej stronie wyszukiwarki, więc chyba parę razy zrobilam to dobrze ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. SEO to ważna sprawa, jednak nie każdy sobie z tym dobrze radzi. Ma na to wpływ także nazwa bloga, czy poruszana tematyka.

  OdpowiedzUsuń
 16. Staram się jak najwięcej wprowadzać do bloga zasad SEO, jednak jak na razie nic nie idzie - mam nadzieję jednak że wkrótce się to zmieni:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram