M. S. More "Wszystko albo nic" - recenzja książki

Współpraca barterowa / prezent


M. S. More "Wszystko albo nic" - recenzja książki


Czas w którym znalazł się świat sprzyja czytaniu książek. Niestety, jest to chyba jedyny plus całej tej pandemii. Jeszcze zanim problem pojawił się w Polsce zamówiłam sobie trochę nowości i teraz mam co czytać. Jedną z tych książek jest "Wszystko albo nic" autorstwa M. S. More. 

Młodość. Miłość. Tajemnica

Natalie ma bogatego ojca, przyjaciółkę Gen, która poszłaby za nią w ogień, i krąg znajomych, z którymi spędza czas na zabawie, plotkach i wygłupach. Na pozór: nastolatka jakich wiele. Co prawda niedawno rozstała się ze swoim chłopakiem Aaronem, ale na horyzoncie pojawił się właśnie tajemniczy brunet Blaise. Natalie jeszcze nie wie, czy Blaise bardziej ją irytuje, czy fascynuje... Bo intryguje na pewno. Wydaje się, że dziewczyna przeżyje wkrótce płomienny romans. Jednak życiowe ścieżki nie zawsze biegną prosto, a powierzchowne sądy nie w każdym przypadku okazują się trafne...

Każdy z głównych bohaterów powieści M.S. More skrywa jakieś sekrety, czasem bolesne. Nie pozostaną one bez wpływu na dokonywane przez nich wybory. To nie bajka, to życie — więc o happy end nie będzie łatwo!

Czy uczucie dwojga młodych ludzi zdoła rozkwitnąć w cieniu mrocznej przeszłości? Czy ma szanse przetrwać?

Ten opis na stronie wydawnictwa zachęcił mnie do tego, aby skusić się na tę właśnie książkę. Czy po lekturze czuję się usatysfakcjonowana? Czy może jednak coś mi się w niej nie podobało?

M. S. More "Wszystko albo nic" - recenzja książki

M. S. More, to autorka która od kilku lat publikuje swoje powieści w świecie online. Nie miałam z nią wcześniej do czynienia, jednak czytałam, że na Wattpadzie jest bardzo znana. W rzeczywistości nazywa się Magdalena Łapąg.  "Wszystko albo nic", to jej debiutancka powieść. Pisana jest językiem prostym i zwięzłym, dzięki czemu czytelnikowi łatwo przez nią przebrnąć. Sam pomysł na książkę jest bardzo ciekawy i myślę, że warto zapoznać się z jej treścią.

Natalie to nastoletnia dziewczyna, córka zamożnego ojca, która jak jej rówieśniczki uwielbia imprezować i spotykać się z przyjaciółmi - szczególnie z Gen - jej najlepszą przyjaciółką, która wskoczyła by za nią w ogień. Na pierwszy rzut oka, takie życie wydaje się idealne, jednak rozstanie z Aaronem trochę zaprząta jej głowę. Nie trwa to jednak długo, bo na jej drodze staje Blaise - przystojny, jednak mega irytujący brunet. Mimo wszystko dziewczyna jest go bardzo ciekawa i zaczyna o nim myśleć.

Blaise postaciowo bardzo mi się spodobał. Miał bardzo trudną przeszłość, a mimo to okazał się dobrym i wrażliwym chłopakiem. Trochę denerwował mnie fakt, w jaki sposób Natalie go postrzegała, ucieszyło mnie to, że zmieniła sposób myślenia kiedy przypadkiem zobaczyła gdy Blaise pomaga biednemu, bitemu chłopcu. 

M. S. More "Wszystko albo nic" - recenzja książkiRelacja między Blaise i Natalie zaczęła się od czystej nienawiści. Tych dwoje było oszukiwanych przez swoje najbliższe osoby, przez co ciężko jest im zaufać i być szczęśliwym. Po pewnym czasie zbliżają się do siebie i otwierają przed sobą. Wszystko się zmienia, bo w pewnym momencie książki przeszłość chłopaka daje o sobie znać. Jak to wpłynie na jego relację z Natalie? 

Zakończenie książki wbiło mnie w fotel i ciągle zastanawiam się co stanie się dalej i jak historia się skończy. Jest to przepiękna opowieść o życiu, które przepełnione jest kłamstwami. Przepełniona jest emocjami, przyjaźnią i miłością. W przepiękny sposób ukazuje życie dwojga młodych ludzi i pozostawia nam wiele do myślenia. Wywołała we mnie masę skrajnych emocji z którymi nie mogłam sobie poradzić, dlatego też odwlekałam napisanie tej recenzji. Jeśli lubicie tego typu powieści to z pewnością książka "Wszystko albo nic" przypadnie Wam do gustu.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Helion.

Komentarze

 1. Uwielbiam, jak książka wzbudza tyle emocji, że ciężko je opanować :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Od pewnego czasu sięgam najczęściej po takie historie ;)

   Usuń
 3. Widziałam tą książkę w zapowiedziach wydawnictwa Editio Red, ale w końcu się na nią nie zdecydowałam. Za dużo książek leży na półce i czeka, aż je przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie książki o tej jeszcze nie słyszałam. Teraz mam kilka książek do czytania,ale zapiszę sobie ją na przyszłość

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię takie emocjonujące książki, na pewno by mnie wciągnęła. Teraz faktycznie nic nie pozostaje jak tylko czytać książki ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak właśnie staram się robić kiedy tylko mogę.

   Usuń
 6. Lubię dobre, wbijające w fotel zakończenia. Dla nich mogę czytać nawet gatunki, po które zwykle nie sięgam - takie jak ten. Zaciekawiłaś mnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajnie zapowiada się ta książka z checie przeczytam ja. Muszę ją koleżance także podrzucić.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapowiada się ciekawie, lubię taką tematykę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Widziałam tą książkę w zapowiedziach. Nie jestem pewna, czy to książka z gatunku, za którym przepadam, ale recenzja intryguje.

  OdpowiedzUsuń
 10. Widziałam ją w zapowiedziach wydawniczych. Na początku jakoś bardzo mnie nie ujęła, ale teraz po twojej recenzji słyszę się na tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 11. nie lubię jak zostawiają czytelnika w takiej niepewności

  OdpowiedzUsuń
 12. U mnie jednak czasu nadal brak :/

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja raczej sięgam po inne gatunki, ale ta książka mogłaby mi się spodobac :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Boska szata graficzna. Muszę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 15. lubię tego typu tematykę książek.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram