Z biblioteczki najmłodszych - TUPCIO CHRUPCIO - Wydawnictwo Wilga

WSPÓŁPRACA RECENZENCKA

Z biblioteczki najmłodszych - TUPCIO CHRUPCIO - Wydawnictwo Wilga


W moim domu znajduje się wiele książek, zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych. Dziś chciałabym pokazać Wam co znajduje się w biblioteczce moich dzieci. Dzięki Wydawnictwu Wilga moje dzieci coraz częściej po lektury książek sięgają samodzielnie - nawet moja 21-miesięczna córka.Skoro jesteśmy już przy temacie Hani,  to chciałabym zaznaczyć, że bardzo lubi kiedy ktoś jej czyta - nie koniecznie muszę to być ja. Po książki sięga samodzielnie - wybiera zawsze pozycje kolorowe i nieciężkie. Od pewnego czasu kolekcjonujemy książki o zabawnym bohaterze, jakim jest TUPCIO CHRUPCIO. Tytułowy Tupcio to mała, żądna przygód myszka, która wpada czasem w kłopoty, ma głowę pełną pomysłów itd.

Ostatnio do naszej kolekcji dołączyły pozycje:
Tupcio Chrupcio Mówię Prawdę, Tupcio Chrupcio Mama idzie do pracy i Święta Tupcia Chrupcia. Każdą z tych książeczek napisała Pani Eliza Piotrowska, a pochodzą z Wydawnictwa Wilga. 


Z biblioteczki najmłodszych - TUPCIO CHRUPCIO - Wydawnictwo Wilga

Najciekawsza z nich - Tupcio Chrupcio Mówię Prawdę - bardzo przydała mi się w sytuacji kiedy złapałam mojego syna na małym oszustwie. W mig usiadłam z nim i przeczytałam mu tę opowieść i mam wrażenie, że syn wyciągnął głębokie wnioski.

Wszyscy dobrze wiemy, że kiedy Pinokio kłamał, jego nos rósł za każdym razem, gdy z ust drewnianego pajacyka wydobywały się nieprawdziwe słowa. Tupcio Chrupcio cieszy się, że z nim tak się nie dzieje, bo wtedy z pewnością mógłby pochwalić się sporym noskiem... Jedne kłamstwa są dobrze przemyślane, inne pojawiają się w głowie bardzo szybko, ale jedno jest pewne - lepiej nie kłamać, ponieważ wszyscy mogą przestać nam ufać nawet wtedy, kiedy będziemy prawdomówni.
Ta część serii idealnie nada się nie tylko małym i większym kłamczuszkom, gdyż wszyscy powinniśmy pamiętać, że każdy popełnia błędy, ale najważniejsza i zarazem najtrudniejsza jest umiejętność przyznania się do nich. Niestety kiedy ktoś notorycznie oszukuje, to wszyscy dookoła przestają mu wierzyć - nawet wtedy, gdy mówi prawdę, dlatego lepiej żyć w zgodzie z samym sobą oraz innymi.

Wszystkie książki z Tupciem w roli głównej są fantastycznie zrobione. Czyta się je lekko i łatwo, dzieci lubią słuchać przygód zabawnej myszki, ale przy okazji mogą nauczyć się dobrych zachowań. Każda z opowieści ma morał, każda na samym początku ma zawarty spis pytań dotyczących całej opowieści, dzięki czemu fajnie możemy omówić lekturę z najmłodszymi. 
Dodatkowy atut to sposób ich wydania. Okładki są twarde, jednak pod spodem mają gąbkę, przez co są przyjemne w dotyku. Obrazki kolorowe i bardzo udane, czcionka duża i czytelna - wszystko to sprawia, że książkę czyta się szybko i zachęca ona nawet te najmłodsze osoby do sięgnięcia po te pozycje.

W moim domu mój syn, który ma 10 lat chętnie sięga po przygody Tupcia i czyta je dla swojej małej siostrzyczki. To wszystko sprawia, że moje dzieci uczą się, a ja mam czas dla siebie - chociaż lubię usiąść z nimi i posłuchać kolejnych historyjek tego zabawnego bohatera. 

Jak już wspomniałam wyżej, książeczki mają morał - co dla mnie jest bardzo ważne w lekturach dla dzieci. Często decyduję się właśnie na takie pozycje. Jeśli ktoś z Was podziela moje zdanie i szuka czegoś, co nie tylko rozbawi Wasze dziecko, ale również czegoś go nauczy - polecam też książkę o wiewiórkach, które nie chciały się dzielić. Jestem pewna, że Wasze dzieci podobnie jak moje, dzięki takim pozycjom nauczą się żyć w zgodzie z innymi ludźmi. 

Komentarze

 1. Znam tą bajkę w wersji animowanej, dzieci zawsze ją lubiły

  OdpowiedzUsuń
 2. CUDOWNIE, ŻE MASZ TAKIE WSPANIAŁE DZIECI, KTÓRE ROBIĄ COŚ DLA SIEBIE, Syn doskonali czytanie a córeczka chętnie słucha bajek :) ja niestety nie mam jeszcze dzieci

  OdpowiedzUsuń
 3. jak ja uwielbiam książeczki dla dzieci, te prześliczne obrazki ! tupcia chrupcia z córcią znamy i bajeczki są super , a i mamy kilka gazetek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale fajne książki! Uwielbiałam takie jako dziecko. Mają śliczne obrazki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mają przepiękne obrazki, które przyciągnęły by nie tylko dorosłych. Świetnie że czytacie razem ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. obrazki faktycznie przyiagaja wzrok :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tupcio, to fajna bajka :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pięknie wydane są te bajeczki :) Super, że tyle czytacie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam Tupcio Chrupcio. Chyba 5 ksiazeczek z tej serii i bardzo je lubimy

  OdpowiedzUsuń
 10. Mój synek bardzo lubi Tupcia Chrupcia, więc z chęcią sięgniemy po te książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 11. Książeczki są pięknie wydane, zresztą jak większość książek dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 12. BArdzo ładne obrazki w tych książeczkach :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jakie piękne kolorowe książki. Szkoda, że nie miałabym komu ich podarować.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo fajna seria książeczek, moja Nina bardzo je lubi

  OdpowiedzUsuń
 15. Śliczne książeczki, pięknie ilustrowane. Nie posiadamy żadnej z nich ale chętnie nabędę "Mówię prawdę". Książeczka faktycznie pomocna a jak wiemy dzieci czasem naginają nasze zaufanie...

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo fajne książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Super są te książki, na pewno są dobrym pomysłem na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo ładne książeczki. Ja obecnie czytam córci takie z twardymi stronami. Są najlepsze :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Świetne książeczki i ilustracje,A syn wspaniały brat czyta dla młodszej siostrzyczki😊

  OdpowiedzUsuń
 20. Moja Anastazja bardzo polubiłam ostatnio książeczki Tupcia Chrupcia :D fajne opowiastki

  OdpowiedzUsuń
 21. Śliczne są te książeczki. Tak kolorowe pozycje przyciągną każdego malucha.

  OdpowiedzUsuń
 22. To prawda: lepiej nie kłamać. A dzieci bardzo lubią to nadużywać. Każda książeczka z przesłanką jest świetna. Poza tym czytanie ksiazek jest bardzo wazne. Lubimy Tupcia Chrupcia. Mysle, ze i mojemu Olkowi by sie spodobaly :) Grafika jest super!

  OdpowiedzUsuń
 23. Madzia również lubi Tupcia Chrupcia i jego przygody :) Fajne, kolorowe książeczki spodobają się każdemu maluchowi :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Bardzo przyjazne ilustracje, ważne też, że książeczki zawierają morał! ;>

  OdpowiedzUsuń
 25. Mój syn uwielbia Tupcio Chrupcio i na pewno książeczki też by polubił

  OdpowiedzUsuń
 26. Córka uwielbia ksiazeczki. Najważniejsze jest by zacząć od najmłodszych :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Znamy tą bajeczkę czas kupić i książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Dobrze oprawione, ciekawie napisane, no i oczywiście bardzo kolorowe. Tego oczekuje się od książeczek dziecięcych, gdyż właśnie takie przyciągają dziecięcą uwagę najbardziej. Tutaj jak widać wszystkie proporcje zostały zachowane:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram