Ada Tulińska "Związana z mafią" - recenzja książki

 

Ada Tulińska "Związana z mafią" - recenzja książki

Seria Ady Tulińskiej "Bracia Vedetti" pojawiła się na półkach mojej biblioteczki już jakiś czas temu. Recenzowałam Wam już poprzednie tomy, więc przyszedł czas na moje wrażenia po zapoznaniu się z tomem czwartym, czyli książką "Związana z mafią".


Ta książka jest ostatnią z serii. Cała seria opowiada o życiu czterech mężczyzn, którzy w tym całym strasznym mafijnym świecie, znaleźli czas na prawdziwą miłość. Co znajdziemy konkretnie w czwartym tomie? Zostawiam Wam opis ze strony wydawnictwa, abyście mogli zapoznać się z fabułą:

Władza, bogactwo, zemsta i... namiętność. Co okaże się najsilniejsze?

Marcello jest synem bossa z Sycylii, Enrica. Nie został jednak uznany jako pełnoprawny członek rodziny, co sprawiło, że nosi w sercu nienawiść. Jego surowy wygląd, chłodne spojrzenie oraz blizna na twarzy i szyi budzą powszechny strach. Niektórzy mówią na niego Conciatore - Garbarz, bo podobno podczas tortur zdejmuje skórę z wrogów Familii. W przeciwieństwie do swoich braci nie ulega żądzom i nie szuka towarzystwa kobiet. Wszystko się zmienia, kiedy poznaje pewną niezwykłą Polkę.

Pola jest znana z tego, że przebiera w mężczyznach. Angażuje się jedynie w przelotne romanse, jest piękna i czarująca. Pech chce, że zaczyna uwodzić niebezpiecznego mafiosa. Jeszcze nie wie, w co tak naprawdę się uwikła. Groźny już poznał jej słabość. Proponuje, że stworzy dla niej markę mody na skalę europejską. Dom mody „Jackdaw” będzie miał w asortymencie ubrania zaprojektowane pod okiem Poli, która zostanie królową swojego imperium. Wystarczy, że… No właśnie, co Pola będzie w stanie zrobić, żeby spełnić marzenia? Oferta Włocha jest bardzo kusząca, a Polę ciągnie do luksusu, biżuterii i... władzy.

Co Wy na to? Pola i Marcello, czy ta dwójka ma szansę? 

Ada Tulińska "Związana z mafią" - recenzja książki

Ada Tulińska "Związana z mafią" - recenzja książki


Marcello to syn groźnego bossa włoskiej mafii. Jest bratem Roberta, a zarazem kuzynem Filipa i Aleksandra. To, co go wyróżnia, to fakt, że jest najgroźniejszym mężczyzną z rodziny. Na jego widok ludziom pojawiają się ciarki na plecach, jest niebezpieczny, nieobliczalny i wywołuje nieopanowany strach. Zawsze otrzymuje to, czego chce i nie ma dla niego rzeczy niemożliwych.

Pola, to kobieta, której pasją jest moda, prowadzi butik z odzieżą online. Jest kobietą piękną, pewną siebie i wiedzącą czego chce od życia. Zawsze realizuje swoje plany i nie rezygnuje z marzeń. Co ją wyróżnia spośród kobiet, które pojawiają się w książkach tego typu - nie interesuje się stałymi związkami. 

Nasz główny bohater proponuje kobiecie pewien układ i nie przyjmuje odmowy. Kobieta ma dla niego pracować, w zamian za wprowadzenie na rynek jej własnej kolekcji. Oferta jest kusząca, ale i niebezpieczna. Pola decydując się na współpracę z tym konkretnym mężczyzną, musi liczyć się z tym, że wchodzi w mafijny świat, który odmieni jej życie na zawsze. Co się wydarzy w życiu kobiety? Czy zdecyduje się na współpracę? Czy Pola i Marcello nie są zbyt podobni do siebie, aby mogli być dobrym połączeniem? Jakie przeszkody pojawią się na ich drodze?

Myślę, że tę część można śmiało nazwać najlepszą z serii. W świetny sposób zakończyła przygody rodziny Vedetti i pokazała nam czytelnikom, że rodzina, to skarb, o który trzeba dbać bez względu na wszystko. Autorka w ciekawy sposób prowadzi swoje historie i pozwala wciągnąć się w nie czytelnikowi bez końca. Jej styl pisania jest na tyle ciekawy i naturalny, że bez problemu brnie się przez kolejne kartki i z ciekawością czeka się na dalszy ciąg historii. Mimo że książek z mafią na naszym rynku wydawniczym zrobiło się naprawdę bardzo dużo i mogą nużyć czytelnika, to Ada Tulińska ukazuje go z nowej perspektywy i sprawia, że ponownie stałam się go ciekawa i z przyjemnością spędziłam czas z jej książkami. Bohaterowie są świetnie wykreowani, każdy z nich ma swój własny i nietuzinkowy charakter, dzięki czemu na długo zapadną mi w pamięć. To właśnie lubię w książkach tego typu i z ręką na sercu mogę Wam polecić tę serię. Możecie ją znaleźć w dziale książki erotyczne dla kobiet na Tania Książka i zamówić całą dla siebie.

Dajcie znać czy znacie twórczość autorki? Poznaliście już losy Poli i Marcella? Jak się Wam podoba ta książka?

* recenzja powstała dzięki współpracy z Tania KsiążkaKomentarze

 1. Nie miałam przyjemności czytać żadnej z tych książek i bardzo jestem ciekawa co autorka wymyśliła.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszelkie wątki mafijne nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam inną książkę tej autorki. Siostra z kolei zachwyca się jej twórczością.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się, że ta książka jest najlepsza z całej serii i żałuję, że to już koniec przygód braci Vedetti. Lubię mafijne klimaty i w książkach Ady super się odnajduje

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie przepadam za książkami z wątkami mafinymi, ale dla Ady Tulińskiej jestem gotowa przeczytać wszystko. ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram