Obozy młodzieżowe – czy warto wysyłać dziecko?

 

Najciekawsze tematyczne obozy i kolonie dla młodzieży

Jak każda mama lubię, kiedy moje dzieci dobrze się bawią. Co roku mniej więcej w okolicy Bożego Narodzenia, zaczynam rozglądać się za ofertami na obozy i kolonie. W tym roku postanowiłam rozejrzeć się za takimi wyjazdami i o kilku z nich Wam dziś opowiem, bo mają świetne opinie w sieci. Pochodzą one z biura podróży Almatur. 


Jestem mamą pięciolatki i chłopca w wieku 14 lat. Córka jeszcze nie jest gotowa na wyjazdy bez rodziców, ale syn owszem. Na tego typu wyjeździe był raz, ale wrócił tak zadowolony, że chciałby to powtórzyć. W związku z tym, że ma już swoje konkretne zainteresowania i wiem, co będzie mu odpowiadać, a co nie, pod uwagę wzięłam kilka różnych wyjazdów. Zanim jednak Wam je przedstawię, chcę odpowiedzieć na tytułowe pytanie: "Czy warto wysyłać dziecko na obozy młodzieżowe"? 

W dzisiejszych czasach chyba najtrudniej jest oderwać swoje dzieci od ekranów telefonów i komputerów. Wysłanie dziecka na kolonie czy obóz młodzieżowy moim zdaniem jest najlepszym sposobem na pokazanie swoim dzieciom, że życie nie polega na przeglądaniu Internetu czy spędzaniu czasu na grach. Wiem, że podjęcie decyzji o wysłaniu pociech na takie wakacje jest bardzo trudne i wiąże się ono z wieloma wątpliwościami. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ dla nas rodziców, to nowość i martwimy się o bezpieczeństwo dzieci podczas pobytu. Jeśli jednak wybierzemy sprawdzone i polecane miejsca, nie mamy powodu do obaw. 

Na pytanie, czy warto wysłać dziecko na obóz powiem, że tak. Dlaczego? Mam kilka powodów, o których chcę wspomnieć i być może przekonać Was do podjęcia takiej, a nie innej decyzji. Wyjazd na tego typu obóz, to dla dziecka przede wszystkim szkoła samodzielności. Jest zdane tylko na siebie, samodzielnie podejmuje wszystkie decyzje i ponosi ich konsekwencje. Drugą ważną sprawą jest poszerzanie horyzontów i nowe znajomości. Dziecko na koloniach czy obozie całkowicie zmienia otoczenie i towarzystwo, dzięki czemu może odwiedzić ciekawe miejsca i poznać nowych ludzi, z którymi być może będzie miało kontakt być może nawet przez całe życie. 


Obozy młodzieżowe – czy warto wysyłać dziecko?

Jakie obozy zwróciły moją uwagę?

Mając syna w wieku 14 lat, tak naprawdę mogłabym wysłać go na kolonie i obozy każdego rodzaju. Znam jednak upodobania mojego dziecka i wiem, czym się interesuje i co sprawia mu największą frajdę. Syn uwielbia jeździć na rowerze, kocha hulajnogę i pływanie, więc właśnie takich obozów szukaliśmy. W ofercie biura podróży Almatur znajdziecie bardzo dużą różnorodność oferty obozów dla dzieci i młodzieży – rowerowe, pływackie, kulinarne, paintbllowe, plastyczne, snowboardowe, narciarskie, pływackie i inne. Jak możecie się domyślić właśnie te zwróciły naszą uwagę i zastanawiam się teraz, który z tych obozów wybrać? Pytałam już syna, jednak on najchętniej pojechałby na trzy, które wzięłam pod uwagę. Jakie mam na myśli? Pływackie, rowerowe i artystyczne. 

Dlaczego Almatur? 

Almatur to firma z polskim kapitałem, istniejąca na rynku nieprzerwanie od 1956 r. Jest niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej. Pandemia COVID – 19 negatywnie wpłynęła na polskie firmy, w tym przede wszystkim na branżę turystyczną. W tych trudnych czasach warto wspierać rodzimych przedsiębiorców, zwłaszcza że ich usługi są na najwyższym poziomie, poparte wieloletnim doświadczeniem oraz tym, iż naszymi dziećmi zajmuje się wyspecjalizowana kadra, której uprawnienia są weryfikowane przez samego Kuratora Oświaty. Przeglądając przeróżne oferty w sieci, śmiało mogę napisać, że Almatur ma najbardziej atrakcyjne ceny na rynku, a jednocześnie utrzymuje wysoką jakość kolonii i obozów dla młodzieży. Warto też wspomnieć o nietypowych ofertach, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Mowa o obozach Minecraft, Magia i czary, Konwent Mangi i Anime, a nawet Youtuberskim i TikTok. Dla młodzieży również znajdą się obozy bardziej uniwersalne, takie jak: tańca nowoczesnego, kulinarne, muzyczne, rekreacyjne, czy też językowe.

Czasu do podjęcia decyzji nie mam już za wiele, ponieważ tylko do 15 stycznia trwa Super First Moment i można wykorzystać zniżki na obozy z ofert za minimum 300 zł (liczba miejsc w promocji jest ograniczona- decyduje kolejność  zgłoszeń). Co ważne, można skorzystać z bonu turystycznego, więc jeśli podobnie jak ja, jeszcze nic z nim nie zrobiliście, warto go zrealizować, zanim przepadnie. 

Oprócz tego biuro podróży Almatur zachęca wszystkich do skorzystania z oferty różnymi programami. Przykład? Przyprowadź Przyjaciela to taka oferta, która zachęca do tego, by stały klient zachęcił nowego do zakupu obozu młodzieżowego, obydwoje wówczas otrzymują limitowane koszulki Almaturu lub bon do Young Reporter o wartości 50 zł.
Stałym klientem stajesz się już od drugiego wyjazdu. Wówczas program lojalnościowy, w którym uczestniczysz owocuje atrakcyjnymi możliwościami. 

Myślę, że każdy rodzic zastanawiający się nad takim wyjazdem dla swojego dziecka powinien przejrzeć ofertę biura podróży Almatur i zastanowić się nad zakupem jednego z organizowanych obozów. Osobiście jestem zachwycona wyborem i już za kilka dni podejmę ostateczną decyzję. Mój syn nie może się doczekać lata i wyjazdu na wakacje, a ja cieszę się, że mogę w taki sposób mu urozmaicić czas i poszerzyć jego horyzonty.

Słyszeliście już o tym biurze podróży? Co sądzicie o wysyłaniu dzieci na kolonie i obozy? Korzystaliście już z takich ofert?

* wpis sponsorowany

Komentarze

 1. Słyszałam juz o tym biurze. Co do kolonii czy obozów dla dzieci jestem na tak iz pewnością kiedyś wyślę na nie swoje dzieci. Ja byłam raz na koloniach i to były najlepsze wakacje mojego życia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie spodziewałam się, że trzeba tak szybko szukać! Pewnie zostawiłabym to na ostatni moment :) na szczescie moje dzieci jeszcze za małe :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brałam udział w wyjazdach harcerskich i opiekun oraz w zwykłych koloniach. Warto posyłać na nie dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie obozy są fajne :) Bardzo integrują

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam o firmie, ale nie udało mi się jechać.

  OdpowiedzUsuń
 6. nigdy nie byłam na długim obozie ale za moich czasów bardzo popularne były biwaki i dobrze je wspominam

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiem z własnego doświadczenia, że warto. Jeździłam na obozy od pierwszej klasy szkoły podstawowej i byłam bardzo zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jako dziecko często jeździłam na różne obozy i bardzo dobrze ten czas wspominam. Hania również je polubiła i powoli planujemy dla niej aktywności na wakacje.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie słyszałam o tym biurze podróży, ale uważam, że takie obozy są super. Tym bardziej, że naprawdę można znaleźć coś z kręgu zainteresowań dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja sama jeżdziłam i polecam - poznałam inny świat i przede wszytskim ludzi, z którymi do dzisiaj utrzymuję kontakt!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram