Ile kosztuje przeszczep włosów - gdzie najlepiej go wykonać?

Ile kosztuje przeszczep włosów - gdzie najlepiej go wykonać?

„Mądrej głowy włos się głowy nie trzyma” głosi stare porzekadło. Jednak dla wszystkich tych, którzy zmagają się z problemem łysienia, a więc nadmierną utratą włosów, nawet to optymistyczne hasło nie jest żadnym pocieszeniem. Nic w tym dziwnego, gdyż włosy są bardzo istotnym elementem naszego wyglądu, wpływającym na całościowe postrzeganie naszego wizerunku. Wydawałoby się, że zwłaszcza kobiety przywiązują uwagę do swoich fryzur, a tymczasem ten uciążliwy problem coraz częściej przeszkadza również i mężczyznom. Na szczęście z pomocą przychodzą nowoczesne metody przeszczepu włosów, do których jest coraz lepszy dostęp i co najważniejsze- coraz więcej osób na nie stać. Ile więc kosztuje przeszczep włosów i gdzie go najlepiej wykonać- o tym w niniejszym artykule.


Przeszczep włosów- jak wygląda

Zacznijmy jednak od wyjaśnienia, jak taki zabieg wygląda. Pod lupę weźmiemy przeszczep włosów metodą FUE, która jest obecnie jedną z najpopularniejszych, najczęściej stosowanych, ale także i jedną z najbardziej bezpiecznych i mało inwazyjnych. Metoda FUE (ang. Follicular Unit Excision) polega na pobraniu specjalnym urządzeniem o średnicy nie większej niż 1 milimetr wybranych jednostek mieszkowych, a następnie wszczepieniu ich w określone, wymagające tego miejsce. Pobór materiału do przeszczepu odbywa się najczęściej w okolicy potylicznej. Jak dokładnie wygląda cały przebieg skutecznego odwracania efektów łysienia z wykorzystaniem tej nowoczesnej metody?

Przed rozpoczęciem zabiegu konieczna jest konsultacja lekarska, na której następuje kwalifikacja do zabiegu oraz określenie jego zakresu. Ponadto konieczne jest wykonanie określonych przez specjalistę, podstawowych badań. W dniu zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe, dzięki czemu pacjent nie odczuwa żadnego bólu. Przeszczep w zależności od zakresu trwa do kilku godzin, jednak bezpośrednio po jego wykonaniu pacjent może wrócić do domu.

Ile kosztuje przeszczep włosów - gdzie najlepiej go wykonać?

Przeszczep włosów metodą FUE


Wspomnieliśmy już wcześniej, jak wygląda taki zabieg- lekarz przy użyciu specjalistycznej głowicy urządzenia dokonuje mikronacięć skóry oraz tkanki podskórnej wokół wybranych jednostek mieszkowych, a następnie delikatnie je wyciąga. Co ważne, podczas stosowania tej metody przeszczepiane są wszystkie struktury włosa wraz z komórkami macierzystymi, dzięki czemu mamy pewność, że włosy z pewnością się przyjmą i możliwy będzie ich prawidłowy wzrost. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnego sprzętu zabieg ten jest mało inwazyjny, po jego przeprowadzeniu w miejscach pobrania powstają mikroskopijne strupki, które szybko odpadają. Na efekt ostateczny należy jednak poczekać nieco dłużej, bo około 9 miesięcy.

Gdzie najlepiej wykonać przeszczep włosów

Miejsc, w których można wykonać przeszczep włosów, przybywa równomiernie wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na tego typu usługi. Obecnie na rynku znaleźć można wiele gabinetów, które oferują transplantację włosów różnymi metodami. Należy jednak pamiętać, by móc cieszyć się oczekiwanym efektem pięknych i zdrowych włosów oraz by całość odbywała się z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa i higieny, konieczne jest wybranie sprawdzonych, w pełni profesjonalnych miejsc, cieszących się niesłabnącą renomą i gronem prawdziwych specjalistów. Tylko dzięki temu będziemy mieć pewność, że żaden „włos nam z głowy nie spadnie”. Miejscami godnymi polecenia są przede wszystkim wyspecjalizowane kliniki, które w swoim sukcesie mają niejeden, skutecznie i bezpiecznie przeprowadzony zabieg. Trudno nie wspomnieć tu o renomowanej Klinice Chirurgii Plastycznej Dr. Szczyta, w której pracuje najlepszy zespół przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu i wykorzystaniem innowacyjnych technologii oraz metod. Jedną z najbardziej polecanych przez specjalistów kliniki jest przeszczep włosów opisaną powyżej metodą, a także jej wspomaganie metodami takimi jak mezoterapia, zabiegiem z użyciem komorek macierzystych czy innymi zabiegami uzupełniającymi.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Cena zabiegu przeszczepu włosów metodą FUE ustalana jest indywidualnie z każdym pacjentem, a jej wysokość uzależniona jest przede wszystkim od obszaru, który podlegał będzie zabiegowi- dokładniej rzecz ujmując od ilości pobranych, a następnie przeszczepionych zespołów mieszkowych. Cena taka wacha się zazwyczaj pomiędzy 10 000 a 40 000 PLN.

Wszyscy ci, dla których łysienie jest prawdziwą zmorą, mogą odetchnąć z ulgą i pomyśleć o przeszczepie włosów metodą FUE. Jest to bowiem zabieg o niemal stuprocentowej skuteczności, jednocześnie bardzo bezpieczny i komfortowy. Co więcej, pozwala cieszyć się piękną fryzurą przez wiele lat, a to jest dla niektórych wartość najcenniejsza.

Komentarze

 1. W moim otoczeniu nigdy nikt nie cierpiał z powodu łysienia. Dlatego ten temat jest mi nieznany, dużo się dowiedziałam z tego wpisu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nikt z moich bliskich nie potrzebował takiego przeszczepu

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś były bardzo popularne filmy z zabiegami i operacjami plastycznymi i właśnie wtedy widziałam jak się robi taki przeszczep. Cena zwalała wówczas z nóg.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cena niestety wysoka, ale taki przeszczep to inwestycja na lata. Mój kolega sobie taki zafundował i wygląda genialnie. Łysieć zaczął w wieku 18 lat i było to jego największym kompleksem.

   Usuń
 4. Cena dla mnie jest zdecydowanie za wysoka, chyba bym wolała już kilka (!) dobrych peruk, choć wiem, że swoje włosy to jednak swoje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Powiem szczerze nigdy ten temat mnie jakoś nie interesował ponieważ ani ja, ani nikt z moich bliskich nie ma takich problemów ;) jednak ciekawy wpis i pewnie nie jeden na nim skorzysta. Ale ta cena no naprawdę powalająca ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. jest to na pewno duży problem dla mężczyzn z kryzysem wieku średniego, ale na takie kosztowne zabiegi może sobie pozwolić bardzo mały procent ludzi

  OdpowiedzUsuń
 7. Trzeba być zdeterminowanym, aby podjąć decyzję o takim przeszczepie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Znam kogoś, kto chciałby zrobić sobie taki przeszczep, ale cena jest zaporowa na ten moment. może kiedyś...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram