Tillie Cole "Słodka dusza" - recenzja

Współpraca barterowa / prezentTillie Cole "Słodka dusza" - recenzja

Z książkami autorstwa Tillie Cole miałam już do czynienia jakiś czas temu i bardzo spodobał mi się styl pisania autorki. Niejednokrotnie wzruszyłam się czytając jej powieści więc musiałam zamówić sobie coś nowego. Tak w moje ręce wpadła książka "Słodka dusza" o której czas i pora Wam dziś opowiedzieć.

Zacznę może od opisu ze strony wydawnictwa, aby wprowadzić Was w jej klimat.

Elsie Hall musi walczyć o przetrwanie na ulicach Seattle. Jest bezdomna i codziennie rozpaczliwie poszukuje ciepła i jedzenia. Świat dookoła wydaje się niebezpieczny, a ludzie bezwzględni. Delikatna Elsie żyje uwięziona w ciszy. Jest krucha i słaba — i bezbronna, z łatwością może paść ofiarą czyjegoś okrucieństwa. Z głodu i nędzy zaczyna kraść. Nie zastanawia się, co będzie, gdy jeden z okradzionych przez nią ludzi stanie na jej drodze...

Levi Carillo w niczym nie przypomina swoich starszych braci. Ten jasnowłosy chłopak jest chorobliwie nieśmiały i rozpaczliwie samotny. Jedyne, co potrafi robić dobrze, to grać w futbol. Trenuje bardzo ciężko, jednak nie wyciąga korzyści z tego, że jest świetnym sportowcem. Milczący Levi wciąż powraca do okrutnej przeszłości i nic nie wskazuje na to, że kiedykolwiek zdoła odnaleźć szczęście, tak jak udało się to jego starszym braciom: Austinowi i Axelowi. Któregoś dnia chłopak zostaje okradziony z najdroższej sercu pamiątki...

Czwarta część niezwykłej serii Słodki dom to przejmująca historia miłości, która zmienia wszystko. Kiedy wyniszczona głodem i chorobą dziewczyna zagląda śmierci w oczy, spotyka kogoś, kto ratuje jej życie. Kiedy zagubiony chłopiec zapada się we własnym świecie, uratowana dziewczyna pokazuje mu drogę ku światłu. Poranionym duszom jednak trudno kochać, bo rany w sercu goją się powoli. Czy odważą się poszukać ratunku? Czy uda im się ocalić łączące ich uczucie?

Spróbuj uwierzyć w dobro!

Tillie Cole "Słodka dusza" - recenzja

Levi Carillo, to chłopak urodziny pod szczęśliwą gwiazdą. Ma ogromny dom, masę pieniędzy, jest wyróżniającym się talentem futbolistą, wspiera go rodzina i przyjaciele. Mieszka razem z bratem i szwagierką. Czego można więc chcieć od życia więcej? Przecież wielu z nas marzy o takim życiu i dało by się za nie poćwiartować, prawda? Jednak Levi tak naprawdę nie jest szczęśliwym człowiekiem. Jest bardzo nieśmiały co bardzo utrudnia mu nawiązywanie kontaktów z ludźmi, a przeszłość nie pozwala mu skupić się na teraźniejszości i normalnym funkcjonowaniu. Jedynie pocieszenie ma w ... różańcu, który kiedyś otrzymał od swojej zmarłej już matki. Niestety, pewnego dnia zostaje on skradziony wraz z portfelem. Kto jest sprawcą rabunku? Elsie - dziewczyna żyjąca na ulicy i walcząca o własne przetrwanie. Mężczyzna jest wściekły, bo to jedyna pamiątka po jego matce, a za razem załamany. 

Po pewnym czasie los stawia ich na tej samej drodze i spotykają się ponownie. Wtedy mężczyzna zauważa w Elsie coś więcej - niż tylko bezdomną złodziejkę. Postanawia jej pomóc, bo ma silne wrażenie, że kobieta jest bardzo podobna do jego matki. Oczywiście jak to w książkach tego typu - po pewnym czasie para poznaje się lepiej i okazuje się, że mają ze sobą wiele wspólnego. Oboje mają za sobą trudną przeszłość, ogromną wrażliwość i wstyd, który odczuwają podczas kontaktów z innymi ludźmi. Levi w końcu poczuł, że znalazł kogoś przed kim może w 100% się otworzyć, ale czy Elsie odwzajemnia to uczucie?  Czy kobieta jest godna, aby poznać jego tajemnice? Czy będzie umiała poradzić sobie ze swoją trudną przeszłością, która odbija piętno na jej życiu codziennym?


Książka "Słodka dusza" to ostania część z serii "Słodki dom". Nie wiem czy pamiętacie, ale czytałam tylko 3 części i mam w planie zamówić dwie pierwsze. Patrząc jednak na te, które miałam okazję poznać muszę przyznać, że ta jest najsłabsza. Historia wydaje mi się dość przesłodzona, nie wywołuje we mnie tyle emocji co poprzednie. Nie oznacza to, że ogólnie jestem niezadowolona. Nie. Dobrze mi się ją czytało i myślę, że to idealna lektura na letnie popołudnia czy wakacje pod parasolem. 

Jeśli znacie poprzednie części to jestem ciekawa jakie Wy macie spostrzeżenia na ten temat. Czy podobnie jak ja czujecie się zawiedzeni? A może jednak podoba się Wam ta część i zakończenie cyklu. 

Komentarze

 1. Całkiem ciekawie zapowiada się ta książka i chętnie do niej zajrzę, choć pewnie lepiej by się czytało znając poprzednie tomy.

  OdpowiedzUsuń
 2. zapowiada się całkiem przyjemnie! ciekawa jestem czy spodobałaby mi się ona.

  OdpowiedzUsuń
 3. niestety nie znam poprzednich części, zapowiada się ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 4. przesłodzone książki to zupełnie nie dla mnie, teraz czytam najsłabszy erotyk dla nastolatek ever

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety nie znam ani tej, ani poprzednich części. Ostatnio do tyłu jestem z książkami, niby miałam mieć więcej czasu w wakacje, a jest odwrotnie. Może kiedyś po nie sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Znam tylko nazwisko autorki, jakoś nie mogę się do niej przekonać :/

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam pierwszej części. Sama nie wiem czy sięgnę po jedna i druga książkę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety nie było mi dane poznać poprzednie części, ale chociaż tę chętnie bym przeczytała, teraz lubię takie lekkie i przyjemne przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Chętnie przeczytam tę książkę, bardzo ciekawie się zapowiada :)

  OdpowiedzUsuń
 10. czyli przesłodzona tak jak i tytuł :D nie wie jakoś mnie nie ciągnie, ale też nie czytałam pierwszej części

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytałam ostatnio tę książkę i byłam zadowolona, historia jest ładna ale smutna. Autorka w trafny sposób pokazuje problemy tego świata i jak ludzie potrafią krzywdzić innych

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja raczej nie sięgam po takie książki, jednak fabuła nawet mnie przekonuje. Nie czytałam tej książki, ani innych książek autorki.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie czytałam zadnej części, a więc nie mogę się wypowiedzieć :( Jednak historia wydaje mi się ciekawa

  OdpowiedzUsuń
 14. Zaciekawiłaś mnie tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie wiem czy mam teraz ochotę na tego typu książki. Mocno wciągnęły mnie światy osadzone w historycznych czasach i sięgam ostatnio tylko po takie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Często tak bywa że pierwsza część jest rewelacyjna następne kolejne za to słabsze. Z tą autorką jeszcze się nie spotkałam.

  OdpowiedzUsuń
 17. nie miałam okazji poznać tej serii, nawet o niej nie słyszałam, widzę, że nie jest to moja tematyka, ale wiem, komu ją polecę :-)

  OdpowiedzUsuń
 18. póki co mam spory stosik nowości do czytania więc sobie odpuszczę ten tytuł

  OdpowiedzUsuń
 19. oj nie przepadam za przesłodzonymi klimatami, ale czasem ludzie potrzebują mieć kontakt z takimi treściami.

  OdpowiedzUsuń
 20. Nigdy nie czytałam książek tej autorki, jednak ma ona bardzo dobre opinie w internecie i mam ochotę już od dawna coś od niej przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 21. Nie znam ani tej części ani poprzednich :o

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram