Jak wywołać zdjęcia z własnego smartfona?


Jak wywołać zdjęcia z własnego smartfona?

Rodzinny wypad uwieczniony w galerii smartfona? Niezwykłe ujęcie, któremu nie można dać odejść w zapomnienie wśród setek fotografii w telefonie? Istnieje wiele powodów do wywoływania zdjęć. Podpowiadamy, jak zrobić to w wygodny sposób, a więc bezpośrednio ze swojego smartfona. Poznaj trzy sposoby na proste wywoływanie fotografii z telefonu!

Wywoływanie zdjęć na standardowej drukarce

Pierwszy sposób polega na wywoływaniu zdjęć z telefonu na tradycyjnej drukarce biurowej. Aby się to udało, muszą być spełnione pewne warunki. Po pierwsze, urządzenie musi mieć możliwość połączenia się z telefonem za pomocą Bluetooth lub sieci WiFi. Dzięki temu do wydruku fotografii nie będzie potrzebne żadne urządzenie dodatkowe. Oprócz tego drukarka musi proponować wydruki w wysokiej jakości (najlepiej sprawdzają się tu urządzenia laserowe), które wykonywane będą w kolorze - w przeciwnym wypadku każda z fotografii będzie czarno- biała. Istotna jest również możliwość regulowania formatu wydruku w drukarce oraz umieszczenie w kasecie podajnika specjalnego papieru fotograficznego. Ten kupić można m.in. w sklepach fotograficznych. Wydruk na odpowiedniej powierzchni sprawi, że zdjęcie będzie odpowiednio trwałe i odporne na zarysowania.

Czy warto podejmować się tego sposobu wywoływania zdjęć ze smartfona? Jak najbardziej, jednak zanim dojdzie do wydrukowania fotografii konieczne będzie odpowiednie ustawienie urządzenia i dopasowanie jego parametrów m.in. do formatu papieru włożonego do podajnika. Jeśli nie czujesz się na siłach, by wywołać zdjęcie na drukarce biurowej, mamy dla Ciebie inny sposób.

Jak wywołać zdjęcia z własnego smartfona?


Domowa drukarnia fotograficzna

W sklepach elektronicznych możesz bowiem kupić specjalną drukarkę fotograficzną. To kompaktowe urządzenie samodzielnie ustala parametry druku, a Ty możesz wywoływać swoje zdjęcia bezpośrednio z pamięci smartfona. Jak wygląda domowa drukarka fotograficzna? Ma niewielki rozmiar - zwykle swoją wielkością przypomina małą skrzyneczkę, którą z łatwością można przenosić. W zależności od wybranego modelu może mieć różną wielkość podajnika na papier. Najczęściej jest to kaseta w standardowym rozmiarze 10x15 cm. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą aplikacji zainstalowanej w telefonie lub przy użyciu ekranu zamontowanego bezpośrednio na drukarce.

Wywoływanie zdjęć z telefonu jest proste - wystarczy kilka kliknięć, by ulubione ujęcie znalazło się w Twoich dłoniach. Trzeba się jednak liczyć z tym, że drukowanie dużej ilości fotografii na domowej drukarce fotograficznej będzie zwyczajnie... drogie. Choć sam zakup urządzenia nie jest dużym obciążeniem dla portfela (drukarki kupić można już za kilkaset złotych), to zamawianie specjalnego papieru do drukarki oraz wkładów z tuszem może okazać się kłopotliwe (ich kosz to około 150- 250 zł w zależności od modelu drukarki). Przy niewielkiej ilości drukowanych zdjęć jest to jednak świetny wybór! Ulubione zdjęcie z telefonu może znaleźć się w Twoich rękach w zaledwie kilka sekund!

Jak wywołać zdjęcia z własnego smartfona?


Zamawianie odbitek online

Dla tych osób, które planują wywołać większą ilość zdjęć ze swojego smartfona polecamy zamawianie odbitek przez Internet. Intuicyjne wywoływanie zdjęć online wymaga jedynie, by do specjalnego formularza zamówień na stronie drukarni wgrać ze swojego telefonu fotografie, a następnie ustalić ich format i rodzaj papieru. Po złożeniu zamówienia, przekazywane jest ono do realizacji, po czym zostaje wysłane klientowi w starannie zapakowanej paczce. Koszt wydruku jednego zdjęcia wynosi zaledwie kilkadziesiąt groszy - im więcej odbitek, tym mniejsza cena wywoływania fotografii.

Więcej możliwości co do edycji zdjęć, czy tworzenia z nich fotoprezentów proponują specjalne aplikacje na telefon. Przykładowo CEWE App umożliwia posiadaczowi smartfona komponowanie zdjęć z telefonu w fotoksiążki, kalendarze, a nawet etui na telefon bez włączania komputera! Jeśli więc planujesz wydruk dużej ilości zdjęć z telefonu, chcesz wydrukować je za niewielką cenę, bądź zależy Ci na ich nietypowej kompozycji, wówczas zdecyduj się na zamówienie odbitek przez Internet.

Niegdyś wywoływanie zdjęć było koniecznością, dziś czynność ta znów staje się doceniana. Możliwość oglądania fizycznej fotografii sprawia bowiem znacznie więcej radości, niż przeglądanie wspomnień na ekranie telefonu. Na co więc czekasz? Przygotuj serię zdjęć do druku, wybierz interesujący Cię format i stwórz niezwykłą galerię z migawek do domowego albumu! Oczywiście wszystko to z poziomu Twojego telefonu! Komentarze

 1. Oj to prawda, każde zdjęcie w dlonach ma jąkas historie jak i duszę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jak chcę wywołać kilka zdjęć to zazwyczaj robię to w Rossmannie. Jeśli jednak jest już ich większa ilość to decyduje się właśnie na wywoływanie zdjęć online. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja najczęściej wywołuję zdjęcia z telefonu online. Najszybsza opcja i najczęściej jest również najtańsza - a przy dużej ilości zdjęć cena ma znaczenie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam wywoływać zdjęcia. Znam apke, ale jeszcze z niej nie korzystałam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja bardzo rzadko wywołuję zdjęcia z telefonu. Być może dlatego, że zwyczajnie rzadko je robię, a większe sesje zawsze aparatem cyfrowym. One też lepiej wychodzą.

  OdpowiedzUsuń
 6. to chyba najlepsza opcja dla mnie, bo zgrywanie wszystkiego na komputer zajmuje zawsze bardzo dużo czasu

  OdpowiedzUsuń
 7. To nie obcja dla mnie. Jestem raczej zwolennikiem trzymania wszystkiego w chmurze, lub multimedialnej ramce, niż wycierania z kurzu albumu że zdjęciami do którego i tak zajrzę może kilka razy w życiu.

  Mimo wszystko pomysł bardzo ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Teraz jest tyle aplikacji do wywoływania zdjęć. Bardzo dobrze ja chętnie z nich korzystam i lubię przeglądać wywołane zdjęcia, o tej apce jeszcze nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajna sprawa :) Jednak takie zdjęcia do albumu są super!

  OdpowiedzUsuń
 10. Naprawdę super sprawa z tym wywoływaniem przez internet, tak bez wychodzenia z domu to ja lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja zawsze zgrywam wszystkie zdjęcia na komputer, jak coś trzeba poprawić to to robię a potem u fotografa wywołuje po 30gr jak mam 300 zdjęć

  OdpowiedzUsuń
 12. Od jakiś 3 lat próbuję wywołać zdjęcia... Może w końcu się uda.

  OdpowiedzUsuń
 13. No bardzo fajny sposób ja sama muszę pomyśleć nad tym by wybrać zdjęcia do wywołania.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja wywołuje w CEWE fotoksiążki w aplikacji na komputer. Wychodzą przepiękne - to cudowna pamiątka. A robi się je miło, łatwo i przyjemnie :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram