Tory powietrzne do gimnastyki

ARTYKUŁ SPONSOROWANY / REKLAMA Ostatnio dużo czytam o gimnastyce. Nie mam zamiaru już zapisywać się na jakieś kursy, jednak z zapałem oglądam jak ludzie ćwiczą i co potrafią zrobić ze swoim ciałem.

Zawsze zastanawiałam się jak wyglądają przygotowania do takich zawodów czy występów gimnastyki. Wywodzi się  ona ze starożytnej Grecji, w ramach której zawodnicy wykonują specjalne układy, z wykorzystaniem różnych sprzętów. Gimnastyka może być uprawiana zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.Gimnastyka była znana już ludom starożytnym, m.in. Chińczykom, Egipcjanom, Persom i Izraelitom. W dawnej Grecji i Rzymie istniały nawet specjalne instytucje publiczne przeznaczone do codziennych, ogólnorozwojowych ćwiczeń fizycznych (tzw. gimnazjony oraz termy). Na południu Europy preferowano wszechstronny rozwój człowieka zgodnie z zasadą: "W zdrowym ciele zdrowy duch".

Do takich ćwiczeń na sali gimnastycznej bądź na zewnątrz są potrzebne specjalne maty jak np. air track mats. Dostępne są one w dobrych cenach air track cheap, oraz różnych wzorach i kolorach jak np. air tracks for gimnastics.  Wygląda to mniej więcej tak:Niska waga sprawia, że taką ścieżkę można z łatwością przenosić w dowolne miejsce, a dzięki małej pompce możesz regulować ciśnienie powietrza w ścieżce i dobierać jej twardość do Twoich preferencji, a także doświadczenia ćwiczących.
  Dlaczego warto się na nią skusić?
 • bardzo lekka i łatwa do rozłożenia
 • ścieżkę możesz umieścić bezpośrednio na podłodze sali gimnastycznej
 • wymagana pompka jest bardzo lekka
 • ciśnienie w ścieżce możesz z łatwością dostosować w ciągu kilku sekund
 • szybkie i łatwe napompowanie ścieżki oraz wypuszczenie powietrza
 • cicha praca ścieżki podczas treningów
 • ścieżka utrzymuje powietrze przez kilka godzin po jej jednokrotnym napompowaniu
 • dopompowanie powietrza zajmuje kilka sekund
 • łatwa w transporcie
 • miękkość wykonywanych odbić zapobiega urazom
 • ścieżka najlepsze swoje właściwości wykazuje podczas wykonywania skoków
 • ścieżka AirTrack pozwala na wyższe skoki gwarantując najlepsze właściwości do nauki różnych technik
 • skoki na ścieżce mogą być częściej powtarzane z mniejszym naciskiem na stawy
Jeśli więc ćwiczysz akrobatykę, bądź jesteś lekkoatletą - taki tor powietrzny to idealna rzecz do Twojej sali ćwiczeń. Powinien znaleźć się też w każdej szkole. Nie tylko jest bezpieczny, ale również lekki i wygodny do przenoszenia. Ty czy Twoje dzieci nie będziecie już mieli tyle siniaków po skończonym treningu, a co najważniejsze nie wydaje dźwięków, więc podczas treningu możesz się doskonale skupić na ćwiczeniach, które wykonujesz. To wszystko sprawia, że mam ochotę kupić sobie taki tor i zacząć próbować ćwiczyć i trenować sama, na własną rękę. Miałabym ten komfort, że nie bałabym się, że się połamię. 

Widzieliście już takie tory powietrzne na żywo? A może mieliście okazje na nich ćwiczyć? Jak Wam się podobają? 

Komentarze

 1. wow, ciekawa sprawa, nie słyszałam o tym wcześniej, uwielbiałam chodzić na fitness na trampolinach ale teraz odpuściłam bo nie mam czasu. tor powietrzny to dla mnie coś zupełnie nowego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie miałam okazji ćwiczyć na takich torach :)
  Mój blog-klik

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczerze to nawet nie słyszałam o tym wcześniej.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram