Czy warto zdecydować się na sesję fotograficzną z dzieckiem?

 Artykuł sponsorowany 

Czy warto zdecydować się na sesję fotograficzną z dzieckiem?

Pamiątki rodzinne nie muszą być związane wyłącznie ze wspomnieniami wyjątkowych dni takich jak ślub czy okrągłe urodziny. Innym pomysłem jest możliwość wzięcia udziału w sesji ze swoim dzieckiem, aby utrwalić proces dorastania pociechy. To właśnie taki rodzaj pamiątki zyskuje od jakiegoś czasu na popularności. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? I czy w ogóle opłaca się wykonać taką sesję?

Profesjonalna sesja zdjęciowa – czym się wyróżnia?

Zdjęcia z pociechą lub samemu dziecku możemy wykonać samodzielnie. Jeśli jednak nie mamy wiele doświadczenia, efekt niekoniecznie musi nas zadowolić. Z tego powodu część osób decyduje się na wykonanie profesjonalnej sesji zdjęciowej – przykład stanowi m.in. fotografia dziecięca Bielsko. Zdarza się, że jest to stresująca chwila zarówno dla rodziców, jak i samego dziecka, dlatego dobrze jest zadbać o odpowiednią atmosferę. Osoba, która wykonuje zdjęcia dzieciom powinna:

 • być cierpliwa,

 • umieć uchwycić różne emocje,

 • kierować się dobrem młodych klientów,

 • mieć różne stroje, w których możliwe będzie wykonanie danej sesji,

W związku z różnymi nieprzewidzianymi sytuacjami nigdy nie można być pewnym tego, ile osób danego dnia ostatecznie weźmie udział w konkretnej sesji zdjęciowej.

Kluczowe jest także zadbanie o to, by sesja odbywała się tego dnia, kiedy dziecko będzie miało dobry humor i podejmie chęć współpracy przy wykonywaniu kolejnych fotografii. Sesja ma być przyjemna nie tylko dla fotografa, ale przede wszystkim dla osób, które będą miały chęć wziąć w niej udział.

Jak przygotować się do zdjęć?

Najważniejsze jest zadbanie o to, by mieć na sobie wygodny strój, sesja odbywała się w najdogodniejszym momencie i nie zmuszać się do wykonywania sesji w okresie, kiedy nie ma się na to ochoty.

Przygotowanie się do zdjęć rodzinnych nie musi zajmować bardzo dużo czasu. Inaczej sprawa przedstawia się w momencie, gdy mają to być np. fotografie młodej pary. Wówczas jest to jedyna taka okazja i nie ma możliwości, by udało się to powtórzyć.

Warto także w przypadku wcześniejszego uzgodnienia terminu porozmawiać z fotografem i uzgodnić wszystkie szczegóły związane z tym, by sesja zdjęciowa przebiegała sprawnie, zwłaszcza w przypadku przygotowywania zdjęć dziecięcych. Kilkulatki mogą nie mieć za dużo cierpliwości, by czekać na kolejne ujęcia.

W jaki sposób znaleźć odpowiedniego fotografa?

Bez wątpienia w dobie szeroko rozwiniętego dostępu do Internetu nie będzie problemu ze znalezieniem takiego fotografa, który pod względem stylu będzie odpowiadał danej osobie. Z powodzeniem i bez pośpiechu możemy przeglądać portfolia od różnych fotografów. Dzięki temu już na samym początku będzie można odrzucić tych wykonawców, których praca nie współgra z tym, co konkretnie chcemy otrzymać.

Co ważne, sesje dziecięce są realizowane przez osoby, które specjalizują się w takich realizacjach. Mogą być one wykonywane zarówno w najważniejszych momentach życia dziecka, jak i przy okazji świąt w gronie rodzinnym lub też uwiecznienia tego, jak wyglądało w danym okresie dorastania. To pamiątka na kolejne lata nie tylko dla samych rodziców, opiekunów i bliskich, ale również dla samego dziecka, które w przyszłości może je docenić.


Komentarze

 1. Myślę, że warto. To super pamiątka na lata.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że takie pamiątkowe sesje z dzieckiem są wspaniałą pamiątką na kolejne lata.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie warto, efekty takich sesji to wspaniałe pamiątki, które mogą towarzyszyć pokoleniom, ale i sama sesja to mnóstwo fantastycznych odczuć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Taka sesja to super pomysł na uchwycenie rodzinnych chwil, ale też mega pomysł na prezent dla bliskich

  OdpowiedzUsuń
 5. sesja fotograficzna to moim zdaniem super opcja, a z rodziną to juz w ogóle piękna pamiątka

  OdpowiedzUsuń
 6. Taka sesja fotograficzna to doskonała pamiątka. Nie tylko można uwiecznić wspaniałe chwile spędzone razem, ale także zobaczyć później jak pociecha się zmieniła na przestrzeni lat.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram