J.T. Geissinger "Bezwzględne pragnienia" - recenzja książki

 Współpraca recenzencka / prezent od wydawnictwa 

J.T. Geissinger "Bezwzględne pragnienia" - recenzja książki

Jakiś czas temu pisałam Wam recenzję pierwszego tomu z serii "Królowe i potwory". J. T. Geissinger napisała całkiem ciekawą historię, więc nie mogłam przejść obojętnie obok kolejnego tomu. Wydawnictwo NieZwykłe dało mi możliwość zamówienia egzemplarza do recenzji, więc dziś czas i pora podzielić się z Wami moją opinią na temat tej książki. 


Poprzedni tom bardzo mi się podobał i byłam niezwykle ciekawa jak to wszystko dalej się potoczy. Kiedy więc tom drugi pojawił się w moich rękach musiałam od razu zabrać się za czytanie. Ciekawość sięgała zenitu, więc koniecznie chciałam poznać dalsze losy bohaterów już teraz! Zanim napiszę co nieco o książce, zostawię Wam tradycyjnie już jej opis, abyście mogli zobaczyć namiastkę fabuły:

Drugi tom mrocznej serii „Królowe i potwory” bestsellerowej zagranicznej autorki!

Świat gangsterów w charakterystycznym, humorystycznym stylu J.T. Geissinger!

Sloane Keller budzi się w nieznanym miejscu w obecności mężczyzny, który odpowiada za jej porwanie. Dowiaduje się, że została odurzona narkotykami, a podczas uprowadzenia złamała komuś nos.

Dziewczyna powoli przypomina sobie zdarzenia z poprzedniej nocy oraz stojącego przed nią człowieka. To Declan O’Donnell. Mężczyzna, który wepchnął ją do samochodu i uwięził.

Jednak ich rozmowa nie jest naznaczona błaganiami dziewczyny, a raczej zabawnym przekomarzaniem. Lecz Sloane nie będzie do śmiechu, kiedy się dowie, że Declan obwinia ją o rozpoczęcie mafijnej wojny, w której zginęli jego ludzie, i to ona będzie musiała za to odpowiedzieć.


J.T. Geissinger "Bezwzględne pragnienia" - recenzja książki


Sloane to bohaterka, którą mogliśmy poznać w poprzednim tomie. Dziewczyna budzi się w nieznanym sobie miejscu i stara się zrozumieć jak się tu znalazła. Zdaje sobie sprawę z tego, że została porwana i zastanawia się co będzie dalej. Declan O’Donnell wyjawia jej, że to on za tym stoi, a Sloane powoli sobie wszystko przypomina. Zaskakuje swojego porywacza niesamowitą odwagą i bezczelnością, nie błaga go o litość i wypuszczenie z niewoli, a śmieje się mu w twarz. Declan obiecuje jej, że słono zapłaci za rozpętanie wojny między mafiami i oskarża o jej wywołanie. 

Książki tej autorki bardzo dobrze mi się czyta. Wszystko idzie płynnie, w idealnym tempie, wciąga i intryguje. Narracja toczy się naprzemiennie i pokazana jest z perspektywy Sloane jak i Declana, dzięki czemu poznajemy doskonale ich uczucia i przemyślenia. To właśnie nasza bohaterka skradła moje serce swoją odwagą, zacięciem i inteligencją. Nie jest głupią i pustą lalą, których pełno w tego typu książkach. To kobieta, która zapada w pamięć i sprawia, że książka wciąga czytelnika na maksa do swojego świata. Declan to pewny siebie i bardzo charyzmatyczny bohater, którego sama chciałabym spotkać w prawdziwym życiu (bardzo mi się podobał). Razem tworzą niesamowitą mieszankę wybuchową, która jest jak tornado, którego nie da się pokonać. 

Ta historia urzekła mnie podobnie jak tom pierwszy. Pojawia się tu wiele tajemnic, trudne wybory czy prawdziwe uczucia. Książka momentami bawi, chwilami niepokoi więc wywołuje w czytelniku masę emocji. A właśnie tego chcę, sięgając po coś nowego, a tutaj dostałam to po stokroć, więc jestem bardzo zadowolona. Zakończenie wciska w fotel i już dziś mogę napisać, że nie mogę doczekać się kontynuacji, która pojawi się w moich rękach wkrótce. 

Jestem ciekawa czy znacie twórczość tej autorki? Poznaliście już serię Królowe i potwory?

Komentarze

 1. Nie jestem przekonana czy mi się spodoba, ale wiem komu mogę polecić ten cykl.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zwykle omijam gangsterskie klimaty. Chyba że, właśnie jak tu, jest sporo w nich humoru. Takie nieco groteskowe nawet. Myślę, że prędzej czy później trafię na tę serię. Wiadomo czy będzie kontynuacja?

  OdpowiedzUsuń
 3. niestety nie miałam okazji poznać książek tej autorki, ta co prezentujeszz ma mocną okładkę i bardziej kojarzy mi się z science fiction

  OdpowiedzUsuń
 4. Okładka robi wrażenie. Historia tez wygląda na ciekawa. Na pewno będę miała ja na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na prawdę, bardzo jestem ciekawa tej książki zwłaszcza, że wydaje się być idealna dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystko co ma czaszki jest dla mnie atrakcyjne :P A tak serio, to myślę, że ta książka mogłaby mi się bardzo spodobać.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram