Co to takiego ten cały unboxing?

 Post sponsorowany 

Co to takiego ten cały unboxing?

W tym artykule przedstawione zostaną wskazówki dotyczące nagrywania filmów z odpakowywaniem produktów, niezwykle popularnej formy wideo na YouTube. Przedstawione zostaną także niezbędne narzędzia i sugestie dotyczące miejsca publikacji takich filmów. Jeśli chcesz stać się ekspertem w dziedzinie unboxingu, przeczytaj ten artykuł już teraz!

Unboxing – co to jest?

Filmy z unboxingami są bardzo popularne na platformie YouTube i nie tylko tam. Polegają one na nagrywaniu procesu rozpakowywania różnego rodzaju produktów. Kiedy pierwsze tego typu filmy pojawiały się w Internecie, dotyczyły głównie sprzętu elektronicznego, takiego jak telefony czy komputery. Obecnie unboxingi cieszą się tak dużą popularnością, że mogą dotyczyć praktycznie wszystkiego — od mody, przez zabawki, artykuły papiernicze, żywnościowe po kosmetyki. Zwykle obejmują one cały proces rozpakowywania nowego produktu — od otwarcia pudełka lub torby, w której został on zakupiony lub dostarczony przez kuriera, przez usunięcie oryginalnego opakowania, aż do samej prezentacji produktu. Często w unboxingu ważną rolę odgrywa nie tylko pokazanie samego produktu, ale także reakcja osoby dokonującej rozpakowywania. Często unboxingi stanowią fragmenty dłuższych filmów, na przykład vlogów lifestylowych, ale często pojawiają się też jako odrębne nagrania.

Pierwszy unboxing w historii.

Pierwszym znanym unboxingiem w historii YouTube jest filmik przedstawiający rozpakowywanie telefonu Nokia E61, który został opublikowany w 2006 roku. Nagranie trwa niespełna minutę i ukazuje mężczyznę, który dokładnie prezentuje poszczególne elementy znajdujące się w opakowaniu wraz z komentarzem na temat każdego z nich.

Jak nagrać unboxing?

Planując nagranie unboxingu na YouTube, warto rozważyć jaką formę chce się przyjąć. Niektóre nagrania skupiają się na prezentacji twórcy i rozpakowywanym produkcie, inne natomiast pokazują tylko ręce osoby, która otwiera paczkę. Jeśli chce się pokazać również swoją twarz, należy zadbać o estetyczne tło, które nie odwróci uwagi widzów. Warto także przetestować ustawienie kamery, bez rozpakowywania, aby znaleźć najlepszą perspektywę. Decyzja czy nagrywać pionowo, czy poziomo, zależy od preferencji i miejsca, gdzie film będzie publikowany. W przypadku unboxingu, który skupia się tylko na prezentowanym produkcie, warto zadbać o odpowiednie tło i oświetlenie, które może być nawet blatem biurka.

Jeśli planujesz nagrywać unboxingi na YouTube, musisz rozważyć, czy chcesz mieć w filmie swój wizerunek, czy po prostu pokażesz ręce otwierające opakowanie. W przypadku nagrywania swojej osoby, musisz zadbać o odpowiednie tło i ustawienie kamery, by widzowie nie zostali rozproszeni przez otoczenie. Warto wypróbować kilka ustawień i nagrać próbki materiału przed rozpoczęciem odpakowywania. Ważne jest również, by zdecydować, czy w filmie będzie słychać Twój głos, czy lepiej zastąpić go muzyką. W przypadku narracji, warto przygotować kwestie i dowiedzieć się więcej o prezentowanym produkcie, by zachęcić widza. Dobrym pomysłem jest też nagranie zbliżeń na detale produktu, które ukażą jego cechy. W czasie montażu filmu usuń zbędne fragmenty, które mogą zniechęcić widza.

Co się może przydać do unboxingu? 

Podczas przygotowań do nagrywania unboxingu warto pamiętać o niezbędnych akcesoriach, które ułatwią otwieranie paczek i zwiększą jakość nagrania. Nie można zapomnieć o atrakcyjnym i estetycznym wyglądzie kartonu, który znajdzie się w centrum planu. Polecamy skorzystać z bogatego asortymentu, jaki mają do zaoferowania Kartony24.

Dobrze jest mieć przy sobie nożyczki oraz mały nożyk, aby szybko i sprawnie otwierać precyzyjnie zapakowane produkty. Aby uzyskać wysoką jakość nagrania wideo i dźwięku, warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Nawet smartfony dzisiejszych czasów umożliwiają nagrywanie jakościowych filmów, ale dla poprawy komfortu pracy i finalnego wyglądu unboxingu można rozważyć zakup statywu, profesjonalnego aparatu i mikrofonu.


Komentarze

 1. Może kiedyś uda mi się nagrać coś takiego, ale samej nie jest łatwo :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bardzo często robię takie unboxingi na Instagramie. Ale lubię też oglądać je u innych w rolkach czy filmikach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przesyłam mojemu chłopakowi, na pewno nam się przydadzą te wskazówki

  OdpowiedzUsuń
 4. I przede wszystm warto było by wspomnieć, że trzeba poznać trochę algorytm i to jakich słów i fraz używać, jakie miniatury dodawać i nazwy by film mógł cieszyć się większą ilością zasięgów.
  Post jest bardzo fajnie napisany i informacje i pomocne propozycje są bardzo fajne. Ja jednak myślę, że warto było by dodać ten informację, bo YouTube zadzi się własnymi zasadami.

  OdpowiedzUsuń
 5. dzięki za wskazówki, sama czesto robie tego typu filmiki więc mi się przydadzą

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dziękuję za te konkretne wskazówki. Wpis będę pokazywać dalej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie spodziewałam się że unboxing może być taki trudny do nagrania! Twoje rady są ciekawe i pomocne.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram