Rodzinne pamiątki – jak je przechowywać?

 Wpis sponsorowany 


Rodzinne pamiątki – jak je przechowywać?

Rodzinne pamiątki docenia się szczególnie po latach, gdy chęć wspomnienia ubiegłych wydarzeń czy członków rodziny, których już nie ma, przywodzi na myśl wiele wyjątkowych sytuacji. Warto już dzisiaj zacząć gromadzić elementy i przechowywać je w taki sposób, aby nie uległy zniszczeniu. Sprawdź, jakie są nasze pomysły na zapakowanie rodzinnych pamiątek.

W czym przechowywać rodzinne pamiątki? 


Rodzinne pamiątki możesz przechowywać w drewnianej skrzyni. Ta nie tylko dobrze zabezpieczy rzeczy przed upływem czasu, ale również będzie wyglądała efektownie. Możesz ozdobić ją własnoręcznymi rysunkami związanymi z rodziną – naszkicuj jej członków, podpisz Waszymi nazwiskami i datami urodzin. Całość zyska spersonalizowany charakter. Będzie też chroniona przed kurzem oraz uszkodzeniami mechanicznymi.


Wewnątrz skrzyni warto jednak umieścić drobne organizery, aby rzeczy się nie pogubiły. Mogą to być np. małe woreczki 6 x 8 cm lub w innych rozmiarach. Włożysz do nich pojedyncze rzeczy tak, aby każda z nich była zabezpieczona przed obijaniem się. Możesz także podpisać każdy z woreczków: świeczka z pierwszych urodzin Kasi, pierwsza czapeczka Gabrysia, serwetki ze ślub Natalki i Antoniego. Wówczas, jeśli będziesz chciał wrócić do konkretnych wspomnień, łatwo i szybko je odnajdziesz. Woreczki 6 x 8 cm sprawią również, że nie będziesz musiał się obawiać, iż uszkodzisz inne pamiątki podczas poszukiwań, bo każda z nich będzie odpowiednio odseparowana.


Jakie woreczki do przechowywania wybrać? 


Możesz wybrać woreczek 6 x 8 cm z różnych materiałów: 

 • organzy – ta jest częściowo transparentna, więc będzie ukazywała zawartość woreczka;

 • weluru – ma ciekawą teksturę. Jest gruby i odporny na rozdarcia;

 • juty – ta naturalna tkanina jest odporna na wilgoć i przewiewna;

 • bawełny – jest przewiewna, a przy tym wyjątkowo wytrzymała;

 • satyny – jest miękka w dotyku i wygląda luksusowo;

 • materiału imitującego len – wpisuje się on w klimat rustykalny i boho.


Wybierając woreczek, możesz dobrać jego kolor do konkretnej pamiątki lub wybrać ulubione rodzinne barwy. Pamiętaj, by stawiać na sakiewki wyposażone w zaciągane sznurki. Będą one chroniły zawartość przed rozsypaniem się. Dzięki temu pamiątki się nie pogubią.


Mały woreczek 6 x 8 cm lub w innym rozmiarze ułatwi organizację pamiątek, ale nie tylko. Będzie je również chronił przed obijaniem się o ściany skrzyni, a także przed dopływem światła, które wpływa negatywnie np. na kolory konkretnych rzeczy.


Jakie rodzinne pamiątki warto zachować? 


Warte zachowania są wszystkie te elementy, które wiążą się z ważnymi wydarzeniami. To, co umieścisz w skrzyni, zależy przede wszystkim od tego, jak bardzo sentymentalną osobą jesteś. Najczęściej wkłada się do niej elementy związane z narodzinami dziecka: opaskę ze szpitala, pierwszą czapeczkę i buciki czy świeczki z poszczególnych urodzin. Możesz włożyć do środka listy od ukochanego partnera, suszone bukiety z otrzymanych kwiatów, a także bilety z miejsc, które wspólnie odwiedziliście. Słowem: włóż do skrzyni wszystko to, co ważne i bliskie Twojemu sercu, o czym chcesz pamiętać.


Rodzinna skrzynia na pamiątki wraz z woreczkami w środku to świetny pomysł na zapamiętanie wyjątkowych chwil i wydarzeń z życia. W przyszłości z pewnością będziesz wracać z sentymentem do wspomnień i związanych z nimi emocji.


Komentarze

 1. Małe woreczki faktycznie świetnie się sprawdzają i lubię się w nie zaopatrywać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam szkatułki i to właśnie w nich przechowuję biżuterię i rodzinne pamiątki. Bardzo ciekawy wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie rodzinne pamiątki są przechowywane w szkatułce. Uważam, że każdy powinien mieć takie miejsce, gdzie trzyma rodzinne pamiątki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja takie rodzinne pamiątki przechowuje w szkatułkach, ale woreczki to też świetna opcja.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy pomysł z tymi woreczkami. U mnie sprawdzają się kartony (oczywiście takie dość solidne).

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram