Paulina Jurga "Pachan" - recenzja drugiego tomu z serii gruzińskiej - Tania Książka

Paulina Jurga "Pachan" - recenzja książki

Z twórczością Pauliny Jurgi poznałam się przypadkowo, kiedy to wygrałam konkurs na Facebooku i zgarnęłam jej debiutancką trylogię. Bardzo spodobał mi się styl pisania autorki, więc nikogo chyba nie zdziwi fakt, że od tamtej pory sięgam po jej książki. Dziś wracam do Was z kolejną recenzją, tym razem na celownik wzięłam książkę "Pachan".


Nie wiem, czy pamiętacie, ale na moim blogu znajdziecie recenzję pierwszego tomu z serii gruzińskiej pt. "Ławrusznik". Ta pozycja bardzo mi się podobała, więc z niecierpliwością czekałam na kolejną część. Zanim opowiem Wam o moich przemyśleniach po lekturze, to tradycyjnie już chcę zostawić opis pochodzący od wydawcy, tym razem, tak jak poprzednio jest to Wydawnictwo Otwarte. 

Igor odpokutował winy względem bratwy i dostał drugą szansę. 

Życie w mafijnej rodzinie ze świadomością tego, co zrobił ukochanej, jest dla niego udręką, a mimo to – zgodnie z ostatnią wolą swojego brata Jurija – Igor staje na czele mafii.

Niespodziewanie jego rządy zakłóca pojawienie się pięknej Czeczenki Aiszy, skrywającej wiele tajemnic. Początkowa podejrzliwość Igora zaczyna przeradzać się w fascynację – taką, która kiedyś niemal przyniosła mu zgubę…

Czy tym razem Igor będzie w stanie zapanować nad uczuciami?

Jeśli czytaliście pierwszy tom, to z pewnością przyznacie, że ten opis sprawia, że ma się ochotę jak najszybciej sięgnąć po tę książkę i poznać tę historię. Jeśli tego nie robiliście, to powiem Wam, że śmiało można sięgnąć po książkę "Pachan" Pauliny Jurgi nie znając wydarzeń, które pojawiły się w pierwszym tomie, ale wiadomo, że mając go za sobą lepiej zrozumiemy całość. Tak więc czy zdecydujecie się na całość, czy zrobicie to pojedynczo, nie ma tutaj aż tak wielkiego znaczenia.


Paulina Jurga "Pachan" - recenzja drugiego tomu z serii gruzińskiej - Tania Książka


Igor Wasin inaczej zwany Rzeźnikiem od dawna zmaga się ze swoją mroczną przeszłością. Ciągnie się za nim jak cień, którego nie da się zgubić i zawsze będzie tuż przy nas. W Ławruszniku był jeszcze młodym mężczyzną, a teraz jest dojrzałym mężczyzną, który musi twardo stąpać po ziemi. Po śmierci brata musi przejąć jego obowiązki i stanąć na czele mafii. Nadal jest bezlitosny, bezwzględny i brutalny, a przy ludziach nie okazuje słabości. Do czasu, kiedy na jego drodze pojawia się piękna czeczenka Aisza, która z czasem okazuje się jego największą słabością...

Aisza to kobieta, która mimo swojego młodego wieku ma za sobą traumatyczne przeżycia takie jak gwałt, pobicia czy poniżanie. Kobietę dziwi fakt, że ktoś taki jak Rzeźnik jest dla niej nadwyraz miły, troskliwy i opiekuńczy. Nie traktuje jej jak więźnia, a mile widzianego gościa w jego domu. Dlaczego mężczyzna się tak zachowuje? Do czego doprowadzi pojawiające się uczucie między bohaterami? Czy Igor nie popełni błędu z przeszłości? Czy Aisza ma jakieś tajemnice?

Tak naprawdę, to nie wiem, jak opisać Wam emocje, które towarzyszyły mi podczas zapoznawania się z treścią tej książki. Paulina Jurga jak mało kto, potrafi bawić się uczuciami czytelnika. Niejednokrotnie wyprowadziła mnie z równowagi, ale zdarzało mi się też odczuwać smutek i właśnie za to lubię spędzać czas z książkami tej autorki. Macie tutaj wachlarz emocji, który sprawi, że poczujecie coś jak uzależnienie od historii i bohaterów, których nam zaserwowała. Bohaterowie są idealnie wykreowani, tak realistyczni, że wręcz namacalni. Niektóre sceny są tak drastyczne, że czytając o nich musiałam zamykać oczy z przerażenia, serio! 

Po "Ławruszniku" wiedziałam, że "Pachan" będzie książką, która zapewni mi wiele różnorodnych doznań, ale nie wiedziałam, że będzie to taka bomba! A zakończenie? Książkę czytałam ponad tydzień temu, a do dziś nie mogę się pozbierać. Rozwaliło mnie na łopatki i chylę czoła autorce za pomysł i jego realizację. I jak dowiedziałam się, że muszę czekać do przyszłego roku na trzeci tom to szczerze się wkurzyłam, bo jak można zostawić czytelnika w takim momencie?! No jak?!

Obok tej serii nie można przejść obojętnie i z tymi słowami Was zostawię. Jeśli nie znacie twórczości Pauliny Jurgi, to koniecznie musicie to nadrobić. 

Jeżeli lubicie takie książki, to zerknijcie na nowości w księgarni Tania Książka. Z pewnością znajdziecie tam nie jedną książkę, która Was zainteresuje i wciągnie do swojego świata tak, jak "Pachan" zrobił to ze mną.

Komentarze

 1. Czytałam poprzednią serię autorki, była lekka i do połkniecia na raz w sumie

  OdpowiedzUsuń
 2. Kojarzę z widzenia obie te książki. Ogólnie sam pomysł na fabułę mi się podoba, jednak nie zaintrygowały mnie obie te pozycje na tyle, abym już, od razu zamawiała je. Mimo to, na pewno sobie zapiszę tytuł. Może akurat zmienię zdanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię gdy podczas lektury odczuwam ogrom różnych emocji. Raczej jednak nie zdarza się to zbyt często.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakże niecierpliwie czeka się na zakończenie książki, jak potoczą się losy bohaterów, wspaniale jak w pełni satysfakcjonuje i emocji wiele. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawą okładkę ma ta książka i coś czuję że spodobała by mi się ta historia bo lubię takie klimaty i literaturze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie czytałam żadnej książki autorki, ale wiem, że bardzo lubisz jej twórczość. Może kiedyś uda mi się sięgnąć po jej twórczość.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chociaż nie czytam za dużo erotyków, to jestem ciekawa tej serii odkąd poznałam fragment pierwszego tomu. W końcu musze przeczytać.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram