Półfabrykaty jubilerskie i biżuteria srebrna

 

Półfabrykaty jubilerskie i biżuteria srebrna

Należysz do osób, które uwielbiają srebrną biżuterię? A może lubisz samodzielnie wykonywać bransoletki czy naszyjniki? Jeśli na jedno z tych pytań odpowiedziałeś TAK, to znaczy, że ten wpis może Cię zainteresować. Zostań i przeczytaj go do końca.


W dzisiejszym wpisie chcę opowiedzieć Wam o miejscu, które z pewnością zainteresuje osoby, które lubują się w biżuterii srebrnej. Sklep internetowy 925.pl to hurtownia srebrnej biżuterii, a konkretnie miejsce, w którym kupisz profesjonalne półfabrykaty do własnoręcznego wyrobu biżuterii każdego typu. Z dostępnymi tam akcesoriami wykonasz przepięknie prezentujące się bransoletki, kolczyki i naszyjniki, które będą dopasowane do tego, jaką jesteś osobą. Do tworzenia swoich produktów stosują wyłącznie srebra o próbie 925. Dzięki temu ozdoby, które wykonasz z ich materiałów, będą nie tylko efektowne, ale i wyjątkowe solidne oraz precyzyjnie wykończone.

Przeglądając ofertę sklepu zauważyłam, że wszystkie dostępne tam srebrne akcesoria to półprodukty jubilerskie, które wyróżniają się na tle innych nie tylko jakością, ale i ciekawym, subtelnym i bardzo kobiecym designem. Sięgając po te srebrne elementy do tworzenia biżuterii, możesz mieć pewność, że to, co stworzysz, będzie niepowtarzalne i wyjątkowe. Uwielbiam takie ozdoby, bo dzięki nim mogę wyrazić siebie i pokazać światu swoją indywidualność.


Półfabrykaty jubilerskie i biżuteria srebrna


Oprócz półfabrykantów w tym miejscu znajdziemy również kolczyki, naszyjniki, bransoletki czy pierścionki. Osobiście jestem ogromną fanką srebrnej biżuterii i uwielbiam ją nosić. W związku z tym, że jestem "sroką", to kolejne nowe kolczyki czy pierścionki są zawsze dobrym pomysłem na prezent bez okazji dla samej siebie. Jeśli macie podobne upodobania do moich, to polecam Wam zerknąć na stronę, o której wspomniałam i samodzielnie przekonać się o tym, jak cudowne produkty tam możecie znaleźć.

Na koniec, mam dla Was kilka ciekawostek na temat srebra.

Związki srebra wykazują toksyczne działanie dla bakterii, wirusów, grzybów i glonów. Właściwości takie wykazują również związki innych metali ciężkich, jak miedzi, ołowiu czy rtęci, ale związki srebra nie są aż tak szkodliwe dla ludzi. Zabijają wiele mikroorganizmów in vitro. Jony srebra mogą zmieniać struktury ścian komórkowych i otoczki jądrowej, dezorganizując komórki bakterii. Srebro wiąże się również z bakteryjnym DNA i RNA, uniemożliwiając ich replikację.

Srebro znalazło zastosowanie także w medycynie. Jego właściwości lecznicze opisywał już Hipokrates. Jego znaczenie w medycynie polega na wykorzystaniu silnych właściwości antybakteryjnych. Zanim pojawiły się antybiotyki, w celu zapobieżenia infekcjom, podczas I wojny światowej stosowano związki srebra. Srebro w medycynie stosuje się wszędzie tam, gdzie konieczne jest zmniejszenie ryzyka zakażeń bakteryjnych (narzędzia chirurgiczne, przyrządy do dializy). Również w środkach odkażających i dezynfekujących, a także preparatach zapobiegających infekcji ran i oparzeń stosuje się obecnie srebro.

Największym producentem srebra w Europie jest Polska. Dolnośląskie złoża miedzi i srebra, eksploatowane przez KGHM Polska Miedź, w 2019 roku znalazły się na drugim miejscu wśród światowych producentów srebra. Zakłady KGHM są największą kopalnią srebra na świecie (wg. raportu World Silver Survey 2020). Głównymi odbiorcami srebra produkowanego przez spółkę są Wielka Brytania, USA i Belgia. Największym producentem srebra w Europie jest Polska.

Lubicie srebrną biżuterię? A może ktoś z Was samodzielnie ją wykonuje? 
* post promocyjny

Komentarze

 1. Lubię srebrną biżuterię i taką najczęściej noszę. Sama nigdy jej nie robiłam, bo mam dwie lewe ręce do takich rzeczy

  OdpowiedzUsuń
 2. Noszę tylko srebrną biżuterię i nie zajmuję się wyrobem żadnej biżuterii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że nie mam smykałki do takich jubilerskich prac, tworzenie biżuterii dla siebie i w ramach pomysłów na prezent z pewnością daje wiele przyjemności. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam srebrną biżuterię i to właśnie po nią sięgam najczęściej. Jest piękna w swojej prostocie, a jednocześnie daje spore możliwości.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak. Bardzo lubię srebrną biżuterię i mam jej "na sobie" całkiem sporo. Szczególnie w uszach lubię mieć srebrne kolczyki.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram