Faktoria Perfum – francuskie perfumy lane dla kobiet i mężczyzn

Faktoria Perfum – francuskie perfumy lane dla kobiet i mężczyzn

Lubisz otaczać się pięknymi zapachami? Nie masz możliwości poznać zapachów oryginalnych perfum przed zakupem? Zamawianie w ciemno wiąże się z ryzykiem niefortunnie wydanej gotówki, dlatego lepiej jest spróbować zamówić perfumy lane. Kosztują one o wiele mniej, a często ich jakość przewyższa oczekiwania. 


Jeżeli jesteś stałym bywalcem mojego bloga, to wiesz, że często zdarza mi się zamawiać perfumy w ciemno. Często są to dość drogie flakony i niestety zdarzają mi się wpadki. Niby wiem, jakie nuty zapachowe toleruję, a które mi przeszkadzają, jednak zdarzają się wyjątki od reguły i jestem zaskoczona - albo pozytywnie, albo negatywnie. Postanowiłam nauczyć się zamawiać zapachy w inny sposób. Jeśli nie znam oryginału, nie kupuję go w ciemno. Jeżeli mam możliwość poznać go na żywo, robię to i wtedy decyduję. Jeśli nie - zamawiam sobie zamiennik i dopiero wtedy zaczynam zastanawiać się nad oryginałem. Moim zdaniem jest to bardzo korzystny nawyk, dzięki któremu mogę ustrzec się przed wydaniem kilkuset złotych i żałowaniem swojej decyzji. 
Faktoria Perfum to internetowa perfumeria, w której ofercie znajdziesz odpowiedniki perfum, a także oryginalne perfumy takich marek jak Hugo Boss, Calvin Klein, Dior czy Chanel. W asortymencie posiadają najpopularniejsze kultowe zapachy dla kobiet i mężczyzn. Perfumy lane są opakowane w eleganckie szklane flakoniki, czarne nasadki oraz klasyczne czarno-białe pudełeczka.

Zamienniki perfum, które oferowane są w tej perfumerii online dostępne są w trzech pojemnościach: 35 ml, 55 ml oraz 105 ml.

Nie byłabym sobą, gdybym nie zamówiła kilku flakonów na próbę. W moim domu pojawiły się 3 zapachy, które znam. Zamówiłam je, aby porównać aromaty z oryginałami i ocenić trwałość. Jak wypadły w moich testach? O tym przeczytacie poniżej.


Faktoria Perfum – francuskie perfumy lane dla kobiet i mężczyzn


Zapachy, na które się skusiłam to numery:
 • 104 Odpowiednik Thierry – Mugler Alien
 • 241 Odpowiednik Lancôme - Trésor
 • 322 Odpowiednik Chanel - Allure Homme Sport
Jak widzicie, jeden z zapachów, to perfumy męskie. Tak się składa, że to ulubione perfumy mojego męża, które zawsze są obecne w naszym domu. W związku z tym mam namacalne porównanie i mogę Wam szczerze napisać, czy czuję między nimi różnice i czy są spore, czy nie. 


Faktoria Perfum – francuskie perfumy lane dla kobiet i mężczyzn

Faktoria Perfum – francuskie perfumy lane dla kobiet i mężczyzn


Jak widzicie na zdjęciach powyżej, perfumy zamknięte są w minimalistycznych flakonach z czarnym korkiem i białą etykietą. Numer zamiennika jest mocno widoczny, nie zauważyłam tutaj nic szczególnego i wyróżniającego się na tle innych zamienników. Wygląd jest dla mnie w pełni akceptowalny. Pod korkiem znajdziemy atomizer, który perfumy zamienia w lekką, przyjemną mgiełkę. Nie zauważyłam, aby atomizer się zacinał czy przeciekał, wydaje się wykonany solidnie, za co przyznaję marce dużego plusa.

Faktoria Perfum – francuskie perfumy lane dla kobiet i mężczyzn


Czy francuskie perfumy lane tej marki są podobne do oryginałów?

Odpowiedź brzmi tak. Jednak nieco się różnią. Szczególnie pierwsze wrażenie według mnie jest trochę inne. Piszę to na przykładzie zapachu dla mężczyzn, o którym wspomniałam wyżej. Perfumy lane są z pewnością mocniejsze, ale chwilę po pryśnięciu ulatniają się i aromat staje się tak przyjemny i delikatny, jak w przypadku oryginału. Zapachy rozwijają się w podobnym tempie, a ich trwałość śmiało możemy ocenić wysoko, ponieważ osobiście czuję je bardzo długo. Szczególnie blisko skóry. 

Uważam, że zakup tego typu perfum, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią wydawać dużych sum pieniędzy na perfumy, albo podobnie jak ja - nie lubią ryzykować utraty gotówki w nietrafiony zapach. Zamawianie francuskich perfum lanych to sposób na poznanie wielu zapachów z całego świata. 

Zdarza się Wam zamawiać tego typu perfumy? Lubicie zamawiać zamienniki? Czy znacie Faktorię Perfum?

Komentarze

 1. Słyszałam o tych zamiennikach, ale jeszcze nie miałam ich kupować. Jestem ich bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o tych perfumach, teraz tyle jest tych firm :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ich zamienniki i właśnie testuję i mega ładnie pachną

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam, że nie potrafię kupować perfum bez wcześniejszego ich poznania, mam swoje sprawdzone zapachy, którym jestem wierna, a jeśli potrzebuję odmiany przez kilka dni odwiedzam drogerie i poszukuję czegoś, co w danym momencie zgra się z moim nastrojem. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Warto czasem zamówić Lane perfumy, zamiast oryginalnych jeśli nas na nie nie stać lub gdy chcemy najpierw na tańszej wersji poznać dany zapach

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam kilka ulubionych zapachów i się ich trzymam, jstem wybredna w zapachach i trudno dobrać mi coś nowego. Dlatego takie zamienniki, to super alternatywa dla niezdecydowanych.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam trzy zapachy z tej perfumerii i jestem z nich zadowolona. Zapach długi się trzyma i zamienniki są bardzo podobne do oryginału.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja często kupuję tego typu perfumy, zwłaszcza wtedy, kiedy jakiś zapach jest bardzo, bardzo drogi. Tańsza wersja bardziej do mnie przemawia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Niby te flakoniki takie proste, ale mają swój urok. Jednak raczej nie zamawiam perfum tego typu.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram