Czy warto inwestować w reklamy Google Ads / AdWords?

Czy warto inwestować w reklamy Google AdWords?

Jeśli czytasz ten wpis, to pewnie zastanawiasz się czy warto zainwestować w reklamy Google Ads / AdWords. W tym wpisie co nieco Ci o nich opowiem, abyś mógł odpowiedzieć sobie pewnie na to pytanie.

Google Ads (poprzednio AdWords), to system reklamowy Google, który został uruchomiony w 2000 roku. Pozwala on, wyświetlanie linków sponsorowanych w wyniku wyszukiwania wyszukiwarki Google, oraz stronach, które współpracują z programem Google AdSense. 

Na dzień dzisiejszy, wyróżniamy dwa różne sposoby tworzenia linku sponsorowanego - poprzez wybór słów kluczowych, oraz wybór stron internetowych, na których wyświetlana będzie reklama. Pozycja takich linków ustalana jest na podstawie wyniku jakości reklam i maksymalnej stawki CPC, którą ustala reklamodawca. 

W Google Ads, można skorzystać z różnych sposobów kampanii reklamowych, w zależności od tego w jakim miejscu chcemy wyświetlać naszą reklamę i są to:
- kampanie w sieci wyszukiwania
- kampanie w sieci reklamowej
- kampanie produktowe
- kampanie wideo
- kampanie promujące aplikacje
- kampanie SMART

Czy warto inwestować w reklamy Google Ads / AdWords?
 
Decydując się na takie działania i inwestując np. w kampanie reklamowe z Afrerweb Twoja strona internetowa pojawi się w wynikach wyszukiwania i automatycznie zyska nowych, potencjalnych klientów. Agencja AFTERWEB, o której wspomniałam zajmuje się tym profesjonalnie i dobiera skuteczne kampanie reklamowe Google dla każdego biznesu. Jeśli więc prowadzisz sklep odzieżowy, kosmetyczny czy wielobranżowy, nie musisz się martwić, że kampania nie będzie trafiona. Profesjonaliści, którzy pracują w tej agencji z pewnością wdrożą odpowiednie działania, aby Twój biznes był bardziej widoczny i tym samym, przynosił większe zyski. Skąd to wiem? Ponieważ umiejętny dobór słów kluczowych i odpowiednie prowadzenie tego typu kampanii sprawiają, że automatycznie docierają do odpowiedniej i precyzyjnie wyselekcjonowanej grupy odbiorców. 

Dlaczego warto zainwestować w reklamy Google Ads?

Obok pozycjonowania, jest to aktualnie najlepszy sposób na promowanie Waszej witryny w internecie. Dzięki takim kampaniom, reklama dociera wyłącznie do odbiorców, którzy są zainteresowani takimi ofertami jakie posiadasz w swoim biznesie. Prowadzenie kampanii gwarantuje Ci natychmiastowy efekt - Twoja firma staje się widoczna zaraz po uruchomieniu działań tego typu. Dodatkowo w trakcie jej prowadzenia, można wprowadzać wszelkie zmiany, co jest bardzo elastycznym rozwiązaniem. Kampanie posiadają szeroki zasięg i w pełni możecie sprawdzać jej wyniki. Myślę, że nawet dla niewielkich firm, które dopiero zaczynają się rozwijać - będzie to dodatkowym atutem, ponieważ na bieżąco możecie kontrolować działania i analizować wyniki.

Mam nadzieję, że tym wpisem trochę wyjaśniłam Wam na czym polegają działania tego typu i możecie odpowiedzieć sobie na tytułowe pytanie: "Czy warto inwestować w reklamy Google Ads?".

Czy ktoś z Was skusił się już na takie działania? A może zajmujecie się tym sami? Dajcie znać w komentarzu. Jestem bardzo ciekawa. 


Komentarze

 1. Dobrze, że są profesjonaliście, którzy nam pomogą, bo dla mnie to czarna magia. Ciekawy i pomocny wpis. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja przyznam, że z takiej opcji nie korzystałam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla firm Ad Wordsy to dobry kierunek, ale... właśnie jeśli nie robią tego sami jak się na nich nie znają. Warto w nie zainwestować, bo samodzielne reklamowanie to trudna sztuka. Tyle jest przecież opcji w GA do wyboru...

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiedziałam, że reklamy w Google mogą skutecznie podnieść poziom pozycjonowania strony. Chyba będzie trzeba przemyśleć ten temat i bardziej się w niego zagłębić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczerze powiedziawszy, to pierwszy raz słyszę o tej reklamie. Zainteresowałaś mnie nią na pewno poczytam jeszcze o niej dokładnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. na razie zajmuje się tym same, ale mój blog ciągle się rozwija i nie wykluczam takiej inwestycji ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. No powiem Ci ze post rozjaśnil. Mi co nie co. A więc usze zacząć próbować z reklamami.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zajmuję się sama swoim blogiem i na razie nie planuję wstawiać reklam. Ciekawy post i myślę, że może pomóc niektórym osobom.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram