Jak zorganizować event podczas pandemii?

Jak zorganizować event podczas pandemii?

W ostatnim czasie życie każdego z nas mocno się zmieniło. Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w codzienne obowiązki i przyzwyczajenia. Większość z nas przeszła na pracę zdalną i zdążyliśmy się już do tego przyzwyczaić. Jak w takiej sytuacji zorganizować konferencje, szkolenia czy spotkania integracyjne?

Aby zachować bezpieczeństwo i uniknąć rozprzestrzeniania się koronawirusa czy zarażenia się, konieczne jest omijanie spotkań w większym gronie. Mimo wszystko, są firmy, które muszą zorganizować swoim pracownikom różne szkolenia, konferencje czy inne wydarzenia firmowe, które były planowane. Przyznacie sami, że aktualnie spotkania w tak dużych skupiskach ludzi są niebezpieczne, dlatego należy wszystko przeorganizować. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku są eventy online.

Wszechobecność internetu czy nowinek technologicznych to nasz chleb powszedni - w końcu żyjemy w XXI wieku. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań i są na nim firmy, które organizują szereg wydarzeń online i pracownicy Waszych firm będą mogli z każdego miejsca na świecie wziąć w nich udział. Wystarczy dostęp do komputera i internetu.

Jak zorganizować event podczas pandemii?


Jakie wydarzenia można zorganizować w sieci?


Prezentacje produktowe - prezentacje różnych produktów przeważnie były organizowane na żywo, podczas spotkań z dużą liczbą ludzi. W tej chwili jest to niemożliwe ze względu na duże ryzyko przenoszenia się wirusa, dlatego trzeba było wszystko zmienić. Tego typu prezentacje online są nawet lepsze, ponieważ jest nieograniczona liczba osób zaproszonych i nie ogranicza nas żaden metraż. Dzięki temu o Waszym produkcie może dowiedzieć się większa ilość osób jak w standardowej wersji prezentacji tego typu.

Konferencje -  tutaj, podobnie jak w przypadku prezentacji - plusem takiej konferencji jest fakt, że może w niej wziąć udział większa liczba osób zainteresowanych. Dodatkowo, można zadawać pytania w formie czatu, więc żadne z nich nie zostanie pominięte.

Szkolenia - Zdalnie można również zorganizować szkolenie. Nie ważne czy będzie to szkolenie indywidualne czy grupowe, ponieważ nie ogranicza nas powierzchnia czy odległość od miejsca, w którym ma odbyć się owo szkolenie. Twoi pracownicy będą z pewnością zadowoleni z tej formy nauczania.

Wydarzenia integracyjne - nawet spotkania integracyjne można przenieść do internetu. Organizowane są przeróżne quizy, escape roomy, home challenge i wiele innych zabaw, które pomogą Twoim pracownikom zbudować lepsze relacje, które z pewnością wzmocnią Wasz zespół, zapewniając im doskonałą rozrywkę.

Występy online - Dzięki dostępnym technologiom jest możliwość zorganizowania różnych występów online. Nie ważne czy to koncert znanego wokalisty czy wokalistki, występ kabareciarzy czy stand-uperzy i komicy. Pracownicy mogą w domowym zaciszu wysłuchać koncertu lub obejrzeć skecz. To świetna forma rozrywki dla nich i nagroda za trud, który wkładają w wykonanie swoich obowiązków. 

Jak widzicie, człowiek potrafi poradzić sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Okres pandemii wcale nie oznacza, że musimy spocząć na laurach i czekać na jej zakończenie. Dalej możemy wykonywać nasze obowiązki, szkolić się i widywać ze swoimi współpracownikami. Wystarczy mieć dostęp do internetu i wszystko jest możliwe.

Jestem ciekawa czy ktoś z Was - czytających ten wpis - pracuje zdalnie i korzystał już z rozwiązań o których wspomniałam. Oglądaliście jakieś występy online? Braliście udział w szkoleniach czy konferencjach? Jak z pandemią radzą sobie Wasi pracodawcy?

Komentarze

 1. Organizacja takich spotkań teraz to ciężki orzech do zgryzienia..

  OdpowiedzUsuń
 2. Taka forma eventów to obecnie jedyne i najlepsze rozwiązanie dla wszystkich. Sama nie miałam okazji uczestniczyć, ale na pewno jest to wygodne i komfortowe. Ja akurat mam o tyle dobrze, że sama sobie jestem szefem :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Iwenty przez internet to nie dla mnie. Lubię jak coś dzieje się na żywo. Mam nadzieję że w niedługim czasie się to zmieni

  OdpowiedzUsuń
 4. wszystko teraz przeszło do sieci, wiele osób pracuje zdalnie i online bierze udział w konferencjach. ja akurat nie pracuję zdalnie ale wiele osób z mojego biura- tak

  OdpowiedzUsuń
 5. Teraz to już wszystko można zrobić przez internet. Jest to dobre rozwiązanie teraz w czasach pandemii, jednak na osobiście wolę takie spotkania na żywo. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie formy iventu mega mi się podobają. Szczególne,że większość z nas nie musi wychodzić z domu. Jedynym problemem może być przeciążona sieć internetowa.

  OdpowiedzUsuń
 7. podoba mi się, że firmy wychodzą na przeciw obecnej sytuacji i doskonale sobie z tym radzą :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na wszystko można znaleźć rozwiązanie. Trzeba tylko chcieć. Ale na żywo, to nie do samo co online. Ale jak się nie ma co się lubi, to trzeba kombinować.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeszcze przed pandemią chętnie oglądałam kursy i warsztaty online. Jak dla mnie pod tym względem nie widzę różnicy. Może tylko jest ich znacznie więcej w sieci.

  OdpowiedzUsuń
 10. Właśnie dziś rozmawiałam na ten temat z mężem. Niektórzy w sumie podświadomie przygotowali się na możliwość online eventów czy szkoleń od dawna robiąc nagrania, kursy online dla garstki klientów czy wreszcie działając w SoMe.

  OdpowiedzUsuń
 11. Takie rozwiązanie w postaci konferencji online to bardzo wygodny i bezpieczny sposób. Jeszcze nie brałam udziału w takim spotkaniu.

  OdpowiedzUsuń
 12. Całe szczęście, że żyjemy już w czasach gdzie internet jest tak powszechny i łatwo dostępny. W takim evencie online sama chętnie wzięłabym udział..

  OdpowiedzUsuń
 13. To prawda koronowirus pozamykał nam naprawdę wiele ścieżek rozwoju. Jednak dobrze, że żyjemy w dobie internetu i można wiele rzeczy zorganizować online ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Oj co byś my zrobili bez tego internetu. Dobrze że zawsze mamy jakąś drogę wyjścia.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram