Jak ułatwić sobie pracę w magazynie?

Jak ułatwić sobie pracę w magazynie?

Kto pracował w magazynie, ten wie, że jest to ciężka praca fizyczna. Nie każdy jednak myślał o tym, że wszystkie prace, należy zaplanować od strony logistycznej. Każdy właściciel magazynu powinien wiedzieć jak można ułatwić w nim pracę. W tym wpisie pokrótce chcę Wam o tym opowiedzieć.

Praca w dużych hurtowniach czy magazynach, na pozór wydaje się nie być skomplikowana. Wiele razy słyszałam, że to tylko ciąganie towaru i przesuwanie go wózkiem widłowym. Jednak to tylko tak wygląda z zewnątrz. Niezależnie od branży, w takim miejscu jest zawsze bardzo dużo pracy. Pracownicy muszą sprawdzać każde zamówienie, czy zgadza się i jest całkowicie kompletne; przemieszczają ciężkie ładunki wózkami widłowymi, elektrycznymi, obsługują przyjmowanie dostaw i oddawanie wysyłek, a to wszystko wymaga odpowiedniej optymalizacji. Możecie przyznać, że w przypadku bardzo dużych hal i magazynów, może okazać się to bardzo trudne. Pracuje w nich spora ilość osób i muszą mieć czas i przestrzeń do wykonywania swoich obowiązków nałożonych przez pracodawcę.

Żeby wszystko było bezpieczne i pracownicy mogli poruszać się bez problemów, niezbędne jest odpowiednie zarządzenie magazynem. Oczywiście odpowiedzialni są za to kierownicy i dyrektorzy, a pomagają im w tym przeróżne dodatki takie jak np. program magazynowy.

Jak ułatwić sobie pracę w magazynie?

Dzięki takim programom, możliwa jest optymalizacja rund kompletacyjnych. redukcja popełnianych przez pracowników błędów kompletacyjnych czy na przykład śledzenie rzeczywistego czasu zajmującego wykonywaniu konkretnych zadań. Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które pozwala sprostać dzisiejszym wyzwaniom takim jak komunikacja z innymi systemami, powiadomienia o ważnych zdarzeniach czy wzrost zapotrzebowania na automatyzację pracy. Adekwatny system, możemy nazwać "mózgiem magazynu". Dlaczego? Ponieważ pozwala on sterować wszystkimi czynnościami w magazynie, wspiera podejmowanie ważnych decyzji, a co najważniejsze - chroni przed utratą pieniędzy. Zastanawiacie się jak to możliwe? Weźcie pod uwagę np. błędy popełniane podczas kompletowania zamówienia i znajdziecie odpowiedź na to pytanie. 

Tego typu programy są co chwila aktualizowane i coraz nowocześniejsze. Pomagają w wypracowaniu całkowitej kontroli nad magazynem i zwiększeniu jego wydajności. Wykorzystują one dane i tworzą prognozy, które umożliwiają pełne śledzenie przypływów. Zapewniają pełną elastyczność pracy i możliwość dalszego rozwoju biznesu. Takie programy są coraz częściej wykorzystywane przez rozwijające się przedsiębiorstwa, zarówno te większe jak i mniejsze. Zdecydowanie ułatwiają one pracę każdemu przedsiębiorcy, ale również jego pracownikom. Pokazują stan i lokalizację wybranych towarów. Dzięki takim rozwiązaniom, ludziom pracuje się wygodniej i zdecydowanie szybciej co wpływa na wydajność magazynów.

Jestem ciekawa czy w magazynach, których pracujecie lub pracowaliście były wprowadzone takie rozwiązania? Przyznam, że w hurtowniach z którymi miałam do czynienia nie było tak inteligentnych programów przez co praca była utrudniona.Komentarze

 1. Ani ja, ani nikt z moich bliskich akurat nie pracuje w magazynie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. nigdy nie myślałam o pracy w magazynie choć mam nawet odpowiednie kwalifikacje m.in. uprawnienia do kierowania wózkiem widłowym :)

  OdpowiedzUsuń
 3. nigdy nie pracowałam w magazynie, ale uważam, ze dobra organizacja pracy to podstawa w każdej firmie, bez tego nie da się dobrze pracować

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie jest to totalna nowość. W moim otoczeniu nie ma nikogo kto by pracował w magazynie. Ja sama nie myślałam nigdy o takim zajęciu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie miałam okazjii pracować przy magazynie :* Buziaczki :*

  OdpowiedzUsuń
 6. Pracowałam w sklepie i był tam ogromny magazyn. Nie do końca podobało mi się to jak był zarządzany. Miałam wrażenie, że bardziej zależy im na ułożeniu rzeczy pod linijkę, niż na tym, by pracownikom się dobrze pracowało.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy nie pracowałam na magazynie, ale podejrzewam, że takie programy to super sprawa i duże ułatwienie na pracowników. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pracowałam kiedyś na magazynie. Powiem szczerze jest to praca która pod każdym aspektem jest ciężka mimo idealnego zaplanowania.

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że nawet najmniejszy magazyn wymaga dobrego programu, bo przecież nikt nie jest w stanie spamiętać np. dat ważności czy rodzajów asortymentu albo rozłożenia towaru w magazynach.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam dopiero 17 lat, więc nie pracowałam w żadnym magazynie. Ale zgadzam się, że ta praca jest ciężka praca fizyczna.

  OdpowiedzUsuń
 11. Pracowałam w dwóch magazynach i były tam wprowadzone różne udogodnienia, aby praca była łatwiejsza i dogodniejsza.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram