Cora Reilly "Złączeni obowiązkiem" - recenzja

Współpraca barterowa / prezentCora Reilly "Złączeni obowiązkiem" - recenzja

Całkiem niedawno pisałam Wam recenzję książki "Złączeni honorem" autorstwa Cory Reilly. Dziś przyszedł czas na drugi tom z cyklu Born in Blood Mafia Chronicles, czyli "Złączeni obowiązkiem". 


Część druga opowiada o innych członkach mafii. Tym razem poznajemy historię Valentiny i Dantego. Obydwoje pojawili się w pierwszej części o której wspomniałam, dlatego łatwiej było wczuć się w całą opowieść, ale o tym za chwilę...

Drugi tom serii mafijnej, która wzbudziła uwielbienie wśród polskich czytelniczek.

Żona Dantego Cavallaro zmarła cztery lata temu. A teraz, kiedy mężczyzna ma zostać najmłodszym donem chicagowskiej mafii, będzie potrzebował nowej żony. Do tej roli została wybrana Valentina.

Nie była ona już panną, a wdową. Jednak nikt nie wiedział, że jej pierwsze małżeństwo było czystą fikcją. Gdy Valentina skończyła osiemnaście lat, zgodziła się poślubić Antonia, żeby pomóc mu zataić pewną prawdę. Mężczyzna był gejem i kochał kogoś spoza rodziny mafijnej. Nawet po jego śmierci Valentina utrzymała ten fakt w tajemnicy, nie tylko po to, by zachować godność zmarłego człowieka, ale również, by chronić siebie samą. I teraz gdy ma poślubić Dantego, szybko może wyjść na jaw, że jej małżeństwo z Antonio nigdy nie zostało skonsumowane.

Dante ma dopiero trzydzieści sześć lat, ale już wzbudza strach i szacunek wśród członków mafii. Słynie z tego, że zawsze dostaje to, czego chce. Valentina jest przerażona perspektywą nocy poślubnej, która szybko wyjawi jej sekret. Jednak okazuje się, że bezpodstawnie, ponieważ Dante w ogóle nie jest nią zainteresowany. Jego serce nadal należy do jego zmarłej żony.

Valentina jest zdesperowana i przepełniona pożądaniem. Postanawia zwrócić uwagę swojego zimnego męża, nawet jeżeli i tak nigdy nie zdobędzie jego serca.

Zapowiedź brzmi ciekawie, prawda? Osobiście uwielbiam książki z mafią w tle, dlatego też ta seria wydała mi się interesująca. Po lekturze pierwszej części byłam zachwycona, więc postanowiłam, że będę ją zamawiać do momentu jej zakończenia.

Cora Reilly "Złączeni obowiązkiem" - recenzja

Już na samym początku książki dowiadujemy się, że Valentina nie cały rok temu została wdową. Jej mąż Antonio - ukrywał pewien sekret. Otóż był gejem, a poślubił Val tylko i wyłącznie po to, aby nie wzbudzać podejrzeń. Homoseksualizm jest zakazany, a gdyby ktoś dowiedział się o sekrecie Antonia - zabił by go. W związku z tym, że Antonio miał inną orientację seksualną - nigdy nie spał ze swoją żoną, która do dziś dnia jest dziewicą. Kobieta nawet po śmierci swojego męża ukrywa ten fakt - dla własnego bezpieczeństwa. Kiedy dowiaduje się, że ma poślubić Dantego zaczyna się obawiać i zastanawia się co ma robić.

Dante również jest wdowcem. Jego żonę cztery lata temu zabrał rak. Mężczyzna do dziś przeżywa ten fakt, a ponowny ożenek jest jego obowiązkiem. Mimo śmierci swojej żony nadal ją kocha i nie potrafi oddać swojego serca komuś innemu. Możecie się więc domyślić jak skomplikowane relacje będą łączyć nowożeńców.

Nie będę zdradzać Wam całej historii, bo chciałabym abyście sami sięgnęli po tę serię i poznali bohaterów osobiście, wyrabiając sobie o nich zdanie. Książka jest łatwa do czytania, nie posiada skomplikowanych wątków. Cora Reilly skupia się na relacji dwojga bohaterów - a raczej jej braku. Valentina bardzo się stara, aby jej mąż zaczął się nią interesować i stara się stanąć na głowie, aby ich relacje przestały być zimne i zamieniły się w gorące uczucie. Kobietę od środka pali pożądanie, a mężczyzna zostaje obojętny. Tak naprawdę w tej części nie da się poznać bohaterów tak dobrze jak w części pierwszej. No, może z wyjątkiem Valentiny, która gra pierwsze skrzypce w tym tomie. Jej mąż jednak ciągle się ukrywa, pracuje, nie za bardzo chce rozmawiać, tak więc nie potrafiłam stwierdzić czy go lubię czy nie. Da się zauważyć również fakt, że w tym tomie jest dużo mniej wątków mafijnych - dopiero pod koniec nieco się to wszystko rozkręca. 

Czy Valentinę i Dantego połączy coś więcej jak fakt, że są małżeństwem? Jak potoczą się losy tych dwojga? O tym dowiecie się po przeczytaniu książki, ja jedynie mogę Wam ją polecić. W porównaniu do poprzedniej części wydaje mi się, że ta jest słabsza, no ale każdy ma inny gust, więc nie chcę jej skreślać. Była dla mnie fajną odskocznią i miło mi się przy niej spędzało czas.

W ciągu kilku dni wrócę do Was z recenzją ostatnio wydanej trzeciej części, czyli "Złączeni nienawiścią", która swoją premierę miała w zeszłym miesiącu.

Dziękuję Wydawnictwu Niezwykłe za egzemplarz recenzencki.

Komentarze

 1. Ciekawa jestem oceny całej serii :)

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbiam mafijne książki, ale ostatnio zaczytuję się w thrillerach i kryminałach

  OdpowiedzUsuń
 3. Fabuła jest interesująca i chętnie przeczytała bym tę książkę. Ciekawa jestem jak potoczą się losy tej dwójki

  OdpowiedzUsuń
 4. Z jednej strony ciekawi mnie ta seria, ale ma też elementy, za którymi zwyczajnie nie przepadam. Ciężka decyzja :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mafijne porachunki, Kryminały i wątek uczuciowy to super połączenie. Książka na pewno ciekawa

  OdpowiedzUsuń
 6. Powiem Ci, że z tomu na tom coraz bardziej mi się ta seria podoba. Może jednak znajdę czas, by i ją przeczytać?

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio mega wciągnęły mnie te klikamy. Książka wydaję się dość ciekawa. Na pewno za niedługo będę ją miała u siebie.

  OdpowiedzUsuń
 8. jak książka o mafii to ja jestem na tak, lubie te klimaty, bardzo mnie wciągają

  OdpowiedzUsuń
 9. Fabuła musi być niesamowicie wciągająca. Ta książka koniecznie musi zagościć w moim domu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kochana szalejesz z tymi książkami. Bardzo chętnie przeczytam tą serię. Jestem jej bardzo ciekawa po Twoich recenzjach.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja nie do końca przepadam za takimi mafijnymi książkami jednak po tej zapowiedzi mam ochotę przeczytać ta książkę .

  OdpowiedzUsuń
 12. Coś dla mnie konstekt ksiazki bardzo mi się podoba. Z checie przeczytam ja jak tylko będę miała mój wymarzony balkon na którym zatopię się lekturze.

  OdpowiedzUsuń
 13. Książka bardzo mnie zaciekawiła, chociaż chyba nie należy do najłatwiejszych. Ja póki co sięgam raczej po romanse, komedie, kryminały i powieści obyczajowe.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak zawsze zaciekawiła mnie Twoja recenzja, dlatego chętnie przeczytałabym całą serię. Ciekawa jestem jak potoczyły się ich losy i co z tego małżeństwa wyniknie ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jakoś nie przekonała mnie do siebie ta książka. Czegoś mi brakuje, w tej opowieści, żeby po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 16. Chętnie czytam takie książki, tę serię widziałam kilka razy na Facbooku. Muszę sobie koniecznie ją zapisać, będzie idealna do czytania na świeżym powietrzu

  OdpowiedzUsuń
 17. Jakoś powiem szczerze, że mam już tak serdecznie dość mafijnych klimatów. W dodatku ta fabuła nie brzmi zbyt prawdopodobnie.

  OdpowiedzUsuń
 18. zapowiada się ciekawa saga:) zachęca! nie czytałam

  OdpowiedzUsuń
 19. Na razie kompletnie nie mam ochoty na takie książki ;) Poczekam, aż szum medialny się uspokoi i wątki mafijne nie będą już na topie ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Zaintrygowała mnie fabuła :) Może być ciekawa.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram